колко струва един дропен домейн

Домейнът е свободен от няколко месеца. Преди това е бил сайт от 1996 до сега на един собственик.
Седем буквен, без цифри и тирета. Англоезичен .org.sg домейн. Няма наказания.
Ето и каква приблизителна метрика има:
1. Общо линкове 17000
2. Домейни линкващи го 1800
3. EDU линкове 800 от 200 домейна
4. GOV линкове 24 от 12 домейна
5. WIKI линкове като някои оттях са от DA 100
6. DA 73
7. PA 78
8. Citation flow 44
9. Trust flow 40
10. Archive Saved 1,400 times between 1996 and 2014

Дали има смисъл да се пусне обява в 10-20 (или повече) англоезични форума с цел продажбата му? Идеята е да се достигне до потребители от дадената държава които биха били заинтересовани от придобиването му. И естествено те и най-лесно ще го регнат.
Моля за съвет!
 
Последно редактирано:
От: колко струва един дропен домейн

Здравейте,

Имам силен интерес към домейна. Може ли да ми го изпратите на ЛС, искам да проверя лично в ahrefs.com линковете. Също така и каква сума очаквате за него.

Поздрави
 
От: колко струва един дропен домейн

Аз си мисля че е най-добре да каже разширението да домейна за да не си губят хората времето
 
От: колко струва един дропен домейн

Аз си мисля че е най-добре да каже разширението да домейна за да не си губят хората времето

В списъка с домейни които продавате най-якият домейн спрямо този се отнася тъй както 1 грам към 1 килограм. Това е все едно да сравняваш трюфели с челядинки. Това че Вие можете да дадете не повече от 100 долара не значи че няма хора с повече опит в търговията с домейни които да се справят с такава задача. Ако си направите труда да прочетете какво пише в предния ми пост ще разберете, че търся спец който да изкара кинти като ми окаже нужната помощ. Всичко е въпрос на можене или не-можене. Явно и вие като мен не можете, затова продължаваме да търсим правилния човек.
 
От: колко струва един дропен домейн

Здравейте,

Имам силен интерес към домейна. Може ли да ми го изпратите на ЛС, искам да проверя лично в ahrefs.com линковете. Също така и каква сума очаквате за него.

Поздрави

Имате съобщение на лични.
 
От: колко струва един дропен домейн

Ами съвет от мен, пускай го във флипа на търг, ако има интерес ще го купят.
Сложи си резервна цена, ако не я достигнат да не го продадеш.

Обаче ти може да мислиш че имаш скъп домейн, но да няма интерес. Аз така си мислех че мога да продам скъпо един 5 буквен ком, обаче .. без кръчмаря сметки не се правят!
 
От: колко струва един дропен домейн

Аз ако мога да го регистрирам изобщо няма да кажа на никого, ама не мога. Трябва да съм гражданин на съответната държава. Не че няма начин, рових из нет-а и четох. Има фирми които предлагат подобни услуги на чужденци които искат да притежават даден cctld домейн. Таксите за агента са 200-300 долара месечно в които влизат и разходите по хостинг, ДНС и др. такива. Нямам никакъв опит с тези неща, но мога на свой риск (и джоб) да похарча некой лев като платя за съвети или за извършени услуги като например постове в Х броя форуми (в дадената държава не може да си нямат подобни на нашия форум) или другаде където трябва (глобални тематични форуми) за да достигна до правилните потенциални купувачи. Пък каквото- такова.
 
От: колко струва един дропен домейн

В списъка с домейни които продавате най-якият домейн спрямо този се отнася тъй както 1 грам към 1 килограм. Това е все едно да сравняваш трюфели с челядинки. Това че Вие можете да дадете не повече от 100 долара не значи че няма хора с повече опит в търговията с домейни които да се справят с такава задача. Ако си направите труда да прочетете какво пише в предния ми пост ще разберете, че търся спец който да изкара кинти като ми окаже нужната помощ. Всичко е въпрос на можене или не-можене. Явно и вие като мен не можете, затова продължаваме да търсим правилния човек.

Пич имам в базите си вече над 70 000 домейна като поне 500 са в пъти по-силни от твоя, но точно поради причината че е супер трудна регистрацията(и скъпа) както и че няма гаранция че ще може да се задържи домейна не ги публикувам имам и .com.tr, .com.sg, .my , .com.au, .org.aу, .fr и всякакви подобни със шибани изисквания за регистрация, и на лично ти писах че ако случайно се навия не бих ти дал повече от $100, а не че ти ги давам. Както и да е просто мисля доста щеше да улесниш хората като кажеш разширението и очаквана цена, а не хората да се моткат с лични съобщения и т.н. А какво мога или не мога си е лично моя работа но факта че подвеждаш хората да си губят времето не е ОК. Както и да е успех ти желая.
 
От: колко струва един дропен домейн

Не навивам нито теб, нито който и да е друг от този форум да купува. Искам просто някой да ми каже:
- "Мога да постна в 30 форума (по списък) обявление за домейна за което да ми платиш ХХ лева",
или:
-"Мога да помогна с промотиране или с друго за което искам ХХ лева",
или:
-"Мога да ти дам списък с Х форуми от Сингапур където да публикуваш. Ще ти струва ХХ лева",
или:
-"Ако го продам за ХХ долара колко от тях ще са за мен и колко съответно за теб"?
Кого и как подвеждам?
Като не искаш или не можеш да ми помогнеш мини моля у лево и остави "хората" да си преценят какво да правят!
 
Последно редактирано:

Горе