колко струва рекламата във Facebook?

happyslacker

New Member
Чувал съм, че било по-добре от AdWords.

Интересувам се за рекламиране на страници на английски език на здравна тематика.

Има ли значение в коя ниша?

Имам идея да рекламирам сайт на здравна тематика, на който ще има афилиейт реклами.

По-евтино ли ще излезе да се рекламира сайт със статии, отколкото директно да рекламирам сайт, където се продава продукт?

При AdWords има възможност при някои по-малко конкурентни ключови думи да се постигне ниска цена на клик. Нещо подобно ли е и при Facebook?

(Преди години бях пробвал AdWords, обаче нямаше резултат - само дадох пари за кликове. Излизаше много скъпо.)

Търся и някой посредник, през който да минава плащането и техническите подробности.

До сега разчитах главно на „безплатен“* трафик от Google, обаче искам да диверсифицирам.

* Не излиза никак безплатно като сметнеш колко струва да направиш сайт, който да привлича „безплатен“ трафик...
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Да видгна малко темата на колегата, понеже и аз се интересувам от неговите въпроси, понеже аз пък смятам да предлагам услуга при която търся максимум 2-3 клиента годишно понеже е насочена предимно към големи фирми и става въпрос за поръчки на стойност хиляди левове. За момента и при мен рекламата в adwords доведе само до набиване на пари за кликове и никакъв резултат(поне да звънят за въпроси). Смятам да пусна реклама и във Facebook като я таргетирам по оптимално, спрямо интересите на хората, но имам само още един въпрос:
- мога ли да добавя по някакъв начин рекламата да се показва на хора харесали определена страница.
Примерно има 5-10 страници в моята ниша, с 500-1000 харесвания от потребители.Има ли как да задам рекламата да се показва точно на тези хора.

Пробвах там където се задават самите интереси да напиша имената на страници, но не ми ги намира да ги добавя, най-вероятно понеже са малки или и аз нз защо ?

happyslacker - Аз сега си конфигурирам една тестова реклама, все още не съм я пуснал понеже искам да видя дали има шанс да вкарам в нея и по горния си въпрос, но при конфигурирането имам възможност следкато си добавя интересите и критериите, да му задавам и цената на клик и съответно на импресии, като отдоло ти показва и каква цена биха искали те (facebook) и в моя случай цената е 3 пъти по ниска за клик от тази която плащам в Adwords. Ако тази информация важи и при пускането на рекламата, което ще разбера най-вероятно до няколко дни, като организирам качествено нещата, ще е страхотно :)


Ще съм благодарен на някой по-запознат да сподели информация :)
 
Последно редактирано:
От: колко струва рекламата във Facebook?

Фирмата ти регистрирана ли е по ЗДДС? Защото нали знаеш - ако плащаш на ирландска фирма за реклама, трябва да се регистрираш поне 7 дена преди плащането.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

За който си няма друга работа в следващите 2 часа, ето един експеримент:
https://www.youtube.com/watch?v=bJGu7GnTcRg

И резултатите от него:
https://www.youtube.com/watch?v=7HANNPYp-ww

Има и показване на реални статистики. Същественото е в първата половина и при двете видеа.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Фирмата ти регистрирана ли е по ЗДДС? Защото нали знаеш - ако плащаш на ирландска фирма за реклама, трябва да се регистрираш поне 7 дена преди плащането.

Да всичко е изрядно, но мислех първоначално да си разцъкам 100 долара, като частно лице директно през моя facebook профил, ако това е възможно и ако видя че има смисъл и организирам качествено рекламата, тогава ще набия целогодишната реклама при тях през фирмата.
Но сега трябва да проуча дали има начин да се пускат реклами като физическо лице, защото ако и тогава трябват някакви допълнителни регистрации направо няма да се занимавам, а направо през фирмен :)

Аз сега смятам чрез 100 долара реклама да видя
- колко посетителя ще посетят сайта
- колко време ще прекарат в сайта
- дали някой ще зададе въпрос
- и като цяло ще следя всичко за самия потребител след клика му
- на колко импресии ще получавам клик
- и от кое има повече сметка в моя случай импресии или директни кликове (погледнато от сумарна гледна точка), като и всички тези неща накрая ще бъдат сравнени със всички показатели на сайта ми, adwords и Analytics отчетите.
Дано нещата се получат добре, понеже като разглеждам тези дни, във facebook имам по голяма възможност да достигна да повече потребители от моята ниша и то на 3 пъти по евтина цена (да не казвам и повече).

AseasRoa благодаря, ако имаш и някое четиво черно на бяло по темата ще е супер, понеже клиповете явно са добри и ще ги погледна при първа възможност, но в момента съм затрупан от работа и нямам възможност да го слушам 4 часа :).
Ако някой все пак има информация за въпроса ми по горе, свързан с феновете на страници (не лични страници) и насочването на рекламата към тях, наистна ще съм много благодарен за информация.



Edit:AseasRoa сега изгледах и двете видеа(само същественото в началото, другото го превъртях набързо), но на този пич експеримента не ми се вижда един от най-качествените.Първо изобщо не си подбра хората за рекламата във facebook, ама изобщо, зададе им само едни години и откъде да са, без никаква насоченост спрямо някакви по сериозни и задълбочени интереси, но нека приемем че това той го прави понеже, ще плаща за клик, а не за импресии, което пак си е тъпо щото закакво му е просто някоя шматка да му кликне и дотам. Другата сериозна разлика, която забелязах е че изобщо не се възползва от възможност на facebook да си зададе определена цена на клик или на импреси, а го остави на автоматично таксуване (нормално е да го изджобят повече) и накрая получи 3,50 долара за клик, при изключително глупава реклама. Накрая показа и как рекламата в adwords му струвала 1 долар на клик, като се има в предвид, че там той е задал тази максимална цена за клик, което не направи при face, а също така и всеки знае че за adwords са му нужни ключови думи за да получава кликове, което значи че там все пак е направил някакво пресяване на удиторията и на интересите им.

Пак се отнесох рано сутринта :D
 
Последно редактирано:
От: колко струва рекламата във Facebook?

Но сега трябва да проуча дали има начин да се пускат реклами като физическо лице, защото ако и тогава трябват някакви допълнителни регистрации направо няма да се занимавам, а направо през фирмен :)

Физическите лица също трябва да се регистрират по ЗДДС, ако купуват реклама от Ирландия.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

happyslacker аз днес мисля да пусна рекламата да видя как ще е. Някой може ли само да ми каже понеже, ще я пускам през личния си профил и за плащане, ще дам да се плаща през карта(фирмената), кога точно се прави плащането за рекламата и се издава фактура. И ще бъде ли някакъв проблем, като рекламата е пусната през личния ми профил, а се плаща с фирмената сметка :)
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Няма значение чий е профила. То няма фирмени профили. Като се регистрираш във FB те пита за име на физическо лице, не на фирма.

Чел съм, че в някои случаи може да ти издават фактури всеки ден - което е неудобно. Но зависи точно как е пусната рекламата и каква е сумата. С проба ще разбереш.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Виж файлът 11147

Някой може ли да разясни тези неща.Аз му задавам примерно цена за 1000 импресии 0,14 или 0,02, а то ми таксува в пътии над това.При клик е същото задавам му цена на клика а то пак си таксува някакви си негови цени ?
На едната кампания съм и задал да се таксува само на 1000 импреси по 0,02, за момента имам 300 импресии и дължа 0,09...
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Виж файлът 11148

Ето ти нещо, което може да погледнеш за 5евро реклама от тази сутрин и мога да твърдя, че първите 5-6 дена от месеца цената за реклама е по-евтина.
Има тагетиране по държава България, пол, възраст. Тип на рекламата обвързан пост.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Invalid Прикрепен файл specified. If you followed a valid link, please notify the administrator


Аз също съм таргетирал по държава България,възраст и език вчера бях пуснал от тази вързана с facebook страницата и website conversion. Зададох му 5 цента на клик и в сайта получих 2 клика за 1 долар само и някакви си 10 клика по поста нали го бях вързал с facebook страницата и никаква полза.
 
значи нещо не ги е качило добре тоест качило ги е но не ги е прикрепило и трябва ръчна намеса ще разгледам последната пач версия на вбюлетин защо прави така
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

alabam4eto, а какво е точно цаката на това да го вържеш с пост. Добре сега пак пуснах website click и му сложих и facebook page където ми искаше, таргетирах си потребителите само по възраст без никакви интереси и максимална цена за клик 4 цента. Вече имам 5 клика в сайта 0 влизания. При което влизам си в страницата и на дейност гледам някакви мега измислени ботове и юзъри са харесали нещо рекламата ми.Аз съм пуснал че търся кликове, а тия дето уж са харесали рекламата ми са някакви мега измислени ботове харесват по 10000 неща на ден :D + само като ги видиш и веднага разбираш че си нямат ни най малка идея от това което предлагаш (както казах нещо дето струва хиляди и по никакъв начин не вдъхва интерес в обикновенните хора)...


Не мога да я схвана тая работа нещо :D
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Тази работа е обяснена подробно, обаче изисква много търпение:

За който си няма друга работа в следващите 2 часа, ето един експеримент:
https://www.youtube.com/watch?v=bJGu7GnTcRg

И резултатите от него:
https://www.youtube.com/watch?v=7HANNPYp-ww

Има и показване на реални статистики. Същественото е в първата половина и при двете видеа.

Накратко: ботовете ти "харесват" рекламата за да изглеждат "реални" и да не ги баннат. И се оказва, че плащането за "харесване" и други действия (различни от посещение на сайт) може да бъде по-неизгодно от плащане за посещение на сайт (но и там може да получиш посещения от ботове).
 
От: От: колко струва рекламата във Facebook?

Физическите лица също трябва да се регистрират по ЗДДС, ако купуват реклама от Ирландия.
Ако си плащам от личния пейпал, как и защо по-точно трябва да се регистрирам?
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Защото етатистите така са решили. (Тъй като пишат закони със страшна скорост, хората нямат време да ги прочитат и да протестират.)

Ако искаш може и да не се регистрираш. Ще те глобят само ако те хванат.

Пробвал ли си да плащаш и начислиха ли ти ДДС във фактурата?

В тази тема писахме и четохме по въпроса. А преди това - в тази.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Е, как ще разберат, ако не искам фактура?
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Няма "не искам" - те ти издават фактура като платиш. Пробвал ли си да плащаш или говориш наизуст?

How do I download an invoice of my charges?

Ако извършиш измама, като напишеш, че рекламата не е за business purposes, тогава ще ти начислят ирландския ДДС и ще го платиш нелегално, нарушавайки данъчното законодателство на Европейската империя на злото.
 
От: колко струва рекламата във Facebook?

Your business address is in the EU and you're not purchasing Facebook ads for business purposes, but rather a private non-business purpose:

If you're not purchasing Facebook ads for a business purpose, we'll add VAT at the applicable Irish rate to the costs of your purchases of Facebook ads. Please note that almost all of our advertisers are purchasing Facebook ads for a business purpose.

Ясно. Мерси много за инфото :beer:
 

Горе