копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

ghost

Member
Преди малко се опитам да си влезна в контрол панела на сайта който е на суперхостинг но уви била грешна паролата такаааа отивам на страницата на суперхостинг да си влеза в потребителския панел но уви и там не мога друга била паролата, влизам си аз в пощата и какво да видя изпратен мейл от суперхостинг и в него пише "Full Backup Completed" сменена пароли обадих се на суперхостинг и ми казаха че друго ИП ми е влизало и сега гледам пощата че са ми влезнали и от там са искали нова парола и са изтрили писмото. Така кажете как да процедирам копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то но файда май няма.
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Нищо не можеш да направиш. Как се казва сървъра, който ползваш при Суперхостинг?
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

orion и нищо не мога направя да качил е скрипт направил си е фтп ник качил е скрипта с който всичко може си прави :D само за кво му е тоя backup да не би да си направи подобен сайт с същата база ?
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

И пощата му са хакнали и с-панела.
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

мани не знам как е влезнал в пощата но след като е влезнал в нея дирекно е отишъл на сайта ми от дам /cpanel знае потребителското ми име въвежда го за ресет на паролата влиза си в пощата сменя паролите на всякъде така и влиза в контрол панела прави си FTP акаунд влиза през ftp качва един скрипт дето с него буквално може да правиш каквото поискаш из целия сървър на суперхостинг а през това време от контрол панела си прави full backup тегли си го и оставя само скрипта в директорията на сайта и когато поиска да си влиза и си прави квото иска само зарежда файла и готово, разбира се аз го изтрих след като го разгледах то е някъв готов скрипт на някакъв си хакер иракчанин даже и web сайт си има създателя на файла :D ЛУДИ за какво му е този backup на сайта ми ?

Извод: Влезнат ли ви в пощата ще влезнат на всякъде където сте регнати с нея :D
 
Последно редактирано:
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

я дай да го видим този сайт на иракчанина
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Са няма да му разпространявам хакерските му скрипчета то е една страничка с няколко скрипчета
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Мисля че в CPanel-a имаше защита по IP
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Това е ужас -от Суперхостинг не вземат ли някакви мерки?
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Ако е имало запитване към нас за този случай, са били взети нужните мерки. Все пак, ако лицето има достъп до оригиналният контактен е-мейл би усложнило решаването на казуса.

Това е ужас -от Суперхостинг не вземат ли някакви мерки?
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Аз имам едни правила които безпроблемно предпазват от подобни ситуации:
1. Не си дръжте информация за акаунти в емейлите! Ще се предпазите от куп подобни неприятности!
2. Винаги пишете в адрес бара сайта където ще се логвате! Не кликвайте на линк към сайта от форуми, емейли и т.н. Миналата седмица брат ми от фалшив емайл с линк към PayPal, си предостави данните за кредитната карта в някакъв фалшив сайт. Добре че бях до него, да му кажа да си погледне адрес бара. Иначе сайта беше пълнофункционално копие на PayPal.
3. Не ъплоудвайте през InternetExplorer! Използвайте друг FTP клиент. Преди няколко месеца във фирмата която работя, по този начин вирус е предоставил фтп акаунт настройките на външно лице, което беше качило вирус в сайта. CuteFTP е добра алтернатива.
4. Използвайте различни пароли за различните места където се регистрирате! Така ако някой ви научи случайно паролата за даден акаунт, ще има достъп само до него акаунт.
5. (специално за хостинг услуги) - Избирайте хостинг който има ограничения! Неограничено място, трафик, бази данни и т.н. говорят за фирма която е решила набързо да припечели някой друг лев. Щом дадена хостинг компания иска да ви вземе парите срщу параметри които не може да гарантира, тя ще гледа да вземе пари и по всякакъв друг начин. Било то чрез инсценирана хакерска атака, открадната база и т.н. По този начин ще ви накарат да си купите допълнителни услуги като защити и т.н. от които реално нямате нужда.

С последното не визирам нито СуперХостинг нито някоя друга компания. Аз лично използвам услугите на СуперХостинг и бягам от компании като топхост и 1and1.
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Каква защита по ip да не мислите, че е влезнал от негово ip :) иначе аз го баннах това ip за всеки случай.
Когато ставаше това нещо звъннах на суперхостинг и казаха, че нищо не може се направи освен да ми върнат backup на файловете от която дата искам и това беше. Така и така аз не виждам какво може да се направи...

сега видях поста ти

1. Никога не държа информация в пощите си като пароли и потребители
2. Само paypal ползвам и него си го пиша в адрес бара за други форуми и разни сайтчета си ползвам букмарк и помни паролите и юсера.
3. IE ползвам само и единствено да вида как изглежда даден сайт под него и само за това.
4. Използвам всевъзможно различни пароли особено когато става на въпрос за хостинг paypal
5. Използвам само ICN и най-много суперхостинг.

това правя аз и не разбирам как се е докопал до паролите ми.
 
Последно редактирано:
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Каква защита по ip да не мислите, че е влезнал от негово ip :) иначе аз го баннах това ip за всеки случай.
Когато ставаше това нещо звъннах на суперхостинг и казаха, че нищо не може се направи освен да ми върнат backup на файловете от която дата искам и това беше. Така и така аз не виждам какво може да се направи...

Сменяй си паролите за фтп достъпа, мейлите към домейна, базата данни.
Ако е взел php файловете ще има данните на базата, ако пращаш е-мейли от сайта, ще има данните за емейла с който пращаш.
Друго не можеш да направиш.
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

разбираш ли че той има всичко от хостинг потребителя ми, влезнал е и е направил fullbackup през cpanel-a на всичко :) преди бях с различни пароли ама измислени някакви сега съм с автоматично генерирани такива с всякакви символи цифри букви и там възможните глупости
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

нещо подобно е скрипта да
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

1. Никога не държа информация в пощите си като пароли и потребители

Ако ползваш GMail имай предвид, че писмата, които "изтриваш" не се изтриват. Трябва да ги изровиш от коша и да ги изтриеш още веднъж за да изчезнат.

Освен това доставчиците на уеб хостинг обикновено пращат спам от време на време и по този начин кракерът, който ти е влезнал в пощата, разбира услугите на коя хостинг компания ползваш. След това е лесно да се влезе в сайта на доставчика на уеб хостинг, да се щракне на "забравена парола", да се въведе е-пощата и т.н.

Към правилата може да се добави:
- Не ползвайте Windows
- Всички данни на твърдия диск да са криптирани с достатъчно дълга парола (ако ви откраднат компютъра няма да могат да ви влезнат в акаунтите)
 
От: копелето има full backup на сайта ми и базата абсолютно всичко имам му IP-то....

Tъпото е, че ползвам abv не gmail който почнах да го ползвам веднага след тази случка ... и ползвам windows по простата причина, че компа ми е толкова стар и зле, че няма как да инсталирам и убунту и win на него щото win ми трябва за някой неща а е абсурд да си пусна виртуалка през убунтуту :)
 

Горе