коя платформа за търгове?

mr_big

Member
та както казва загалвието чудя се коя би била най удачната платформа за търгове. очаквам малък брой продукти, но с добро описание - снимки + видео. ще се качват само от администратора на сайта, няма да е маркетплейс.

предложения за cms + plugins ако някой има, много ще се радвам...
най вече си мисля за wordpress?
 
та както казва загалвието чудя се коя би била най удачната платформа за търгове. очаквам малък брой продукти, но с добро описание - снимки + видео. ще се качват само от администратора на сайта, няма да е маркетплейс.

предложения за cms + plugins ако някой има, много ще се радвам...
най вече си мисля за wordpress?
 
Авторът на тоя плъгин поне е Сикх, демек 1 идея по-добре от тия по-тъмните индийци.

За безплатно много повече не може да очакваш.
 
не търся безплатно... търся мнение от хора с опит в областта кое би било по доброто решение за търгове

може и препоръки за изпълнител на този проект.
 
За професионални търгове си има специализирани софтуери, но наистина са много скъпи, много. Ти пишеш, че ще има малко продукти, едва ли има смисъл да се взима професионално изпълнение. За задачата този безплатния с "подобрения и изкусорявания" ще свърши работа, може да му се вземе про версията и тогава няма да има неща, които да не прави ;)
Какъв точно ще е този сайт? За да се препоръча нещо конкретно, трябва повече информация. Но в предвид, че Гошо обича wordpress, а и ако се гони визуализация, освен функционалност, wordpress с този плъгин ще свършат работа.
Изпълнители много :) Зависи какво качество се търси. Горе Ноки може също да свърши работа. Мога и аз :) Повече информация трябва.
 
Здравей, ще се опитам да ти помогна, но да не се сърдиш от това което ще напиша. Във този форум членуват масово деца или някакви хора работещи за някои, тука малко хора разбират от този вид бизнес и въобще някакъв освен дропшипинг и да правят WP сайтове, това е истината, дори хората над мен писали, нямат дори 25 години и живеят със техните, но до някъде са прави, че ти си поредният човек искаш да продава 10 продукта и нямаш бюджет като повечето хора. Най-доброто решние за теб е WP + модул, ако искаш сериозен бизнес да правиш, може да намериш подобен скрипт като този: https://auctions.crivion.com/ , да намериш програмист и дизайнер, след това да направиш план и да имаш сериозен сайт за аукциони. Не знам, дали ще развиваш извън България, много не сподели за това което искаш. Имал съм сайт акцион извън България, преди доста време и работеше добре, не е нужно да имаш добър дизайн или много функции.


Поздрави,
Станимир И
 
Страшна трагедия си :) Не по врат а по шия било ахаха

Бюджет човека има, не е в това проблема.. НО аз препоръчвам на автора първо да разгледа официалният сайт на това кречетало по-горе echelp.net, преди изобщо да му чете постовете ;) Ако ти хареса, аз специално наистина не мога да свърша работа :)
 
благодаря за отговорите. ще разгледам детайлно предложените варианти.

като всяка не валидирана идея и тази може да се разглежда като стартъп, което обуславя търсенето на сравнително евтино и бързо техническо решение в началото, а бюджета да бъде похарчен за маркетинг и персонал.

все още работим по точно техническо задание, след което ще търсим изпълнител. идеята на темата ми е да се насочим към платформата на която да бъде изпълнено то.

по конкретни спецификации към момента, до които сме стигнали:
-очакван брой продукти - от 10 до 1000
-продуктите ще се качват само от администратор
-задължителна регистрация за отправяне на оферта/участване на търг
-възможност за отложен търг - видим листинг една седмица преди времето за участие на търга
-продуктовата страница на търга трябва да показва поне 10 висококачествени снимки + видео
-сайта ще бъде насочен само към България.
-опции за различни търгове - сляп търг, на живо, на живо с прокси бид при определена стъпка.
-лендинг страница, страница за нас, страница за купувачи, чзв
 
благодаря за отговорите. ще разгледам детайлно предложените варианти.

като всяка не валидирана идея и тази може да се разглежда като стартъп, което обуславя търсенето на сравнително евтино и бързо техническо решение в началото, а бюджета да бъде похарчен за маркетинг и персонал.

все още работим по точно техническо задание, след което ще търсим изпълнител. идеята на темата ми е да се насочим към платформата на която да бъде изпълнено то.

по конкретни спецификации към момента, до които сме стигнали:
-очакван брой продукти - от 10 до 1000
-продуктите ще се качват само от администратор
-задължителна регистрация за отправяне на оферта/участване на търг
-възможност за отложен търг - видим листинг една седмица преди времето за участие на търга
-продуктовата страница на търга трябва да показва поне 10 висококачествени снимки + видео
-сайта ще бъде насочен само към България.
-опции за различни търгове - сляп търг, на живо, на живо с прокси бид при определена стъпка.
-лендинг страница, страница за нас, страница за купувачи, чзв

Привет, ако си сериозен човек и имаш намерение това да работи поне 5 години, значи ще стане. Доста facebook групи има за тази ниша, аз доста участвам във такива и сайт до сега не съм намирал добър в България, нямам време аз, но бих се занимавал със този бизнес, има хляб в него. Ако си сериозен ще стане определено. Може да ползваш системата коят дадох по-горе, но дори и WP да ползваш пак ще трябва човек, според мен ако ползваш системата която ти дадох по-горе като линк, ще си спестиш доста проблеми, разбира се, има доста други подобни, примерно: https://demo.themeqx.com/larabid/public/

Успех, ако си сериозен ще стане.

Поздрави,
Станимир И
 
Дотук най-удачно е оня официалния плъгин + някой да го стайлне и модне ако има нужда.

Индийска изработка не бих сложил - я ще ти дропнат базата през първата форма, я няма да има предвидени ни куки ни филтри за промяна. На Станимир ларавелските скриптчета горе бих ги сложил в същата категория.
 
Последно редактирано:
Да съм честен, това което искаш не е толкова елементарно. Принципно си за професионален софтуер. Има много, сигурно са стотици. Ето можеш да почнеш от тук Лошата новина е, че изобщо не е евтитно. Не е евтино един път самия софтуер и неговото използване (повечето са на абонамент), няма да е евтино и защото в крайна сметка за доработки ще е необходимо и кодене.. не на последно място и много повече ръчкане за "твой си" дизайн (главно защото тези системи са много постни от към визуализация.
Но добрата новина все пак е, че платената версия на този плъгин може да ти свърши работа от това, което прочетох, че ти трябва. Цената на плъгина е буквално смешна в сравнение с всички алтернативи, 100%. Пак ще има доста къстъм ръчкане, но определено ти е най-изгодния вариант.
Ако вече искаш да си топ и да носи стабилно на хиляди търгове, ето само за пример виж https://balkan.auction/ (това понеже нямало добри в България..) Те са го писали това поне година и после още една - тестване.. но има защо. Обаче там си вече в съвсем друга категория финансово.
В крайна сметка ако съм разбрал правилно, варианта вп + uap ще ти свършат работа. Вече колко ще е готино, пак си зависи от бюджета за "ръчкане" :)
 

Горе