криптовалути - мнения, предпочитания, анализи, съвети

o_O Смятате ли, да инвестирате в крипто валути ?
В коя/и бихте инвестирали дългосрочно и защо ?
Кои са трите най - перспективни криптовалути според вас ?
 
Последно редактирано:
Голям гювеч стои зад линка и темата явно акцентира върху тъпия биткойн. Но ще се наложи да чета и пресявам излишната информация.
 
Относно Биткойн не си заслужава да инвестираш в него, защото той е първата криптовалута и при пускането му не са били известни проблемите които има сега и това е основната причина да е загубил над 50% от стойността си. Да пари могат да се направят от криптовалутите но не смятам че дългосрочната инвестиция е много сигурна.
 
Дългосрочно е относително пониятие.
За някой дългосрочно е 10 - 20 години, за други 2 или 5. Аз съм от вторите.
А краткосрочните смятам, са за трейдъри.
Очевидно аз не съм трейдър. Не смятам и да бъда. Там са прекалено сложни и деликатни нещата, въпреки че изглеждат като 2+2= на 4 Образно казано:
Там 2+2 често е равно на 5 или на три.
Така смятам. Или с други думи- мисля, че трейдърството не е за всеки човек. Но пък трябва да има и рибки, за да има какво да ядат акулите.
А що се отнася до сигурно, кое е много сигурно !?
Има ли нещо сигурно ?
За биткойна съм съгласен. Даже смятам, че няма да съществува след 10 / 20 или примерно 50 години.
Според мен не е това криптовалутата на бъдещето.
 
Последно редактирано:
2 до 5 години отново е дълъг период що се касае до криптовалутите, защото трябва да си изключително наясно с идеологията на криптовалутата, в която инвестираш и да си способен да отсееш предимствата и недостатъците и.
Давам пример:
В началото Биткойн беше с относително ниски такси и бързо извършване на транзакциите, но с нарастването на търсенето му и времето, и таксите нараснаха изключително.
Последния път когато правих транзакция таксата за извършване беше 17$, а времето за нейното извършване над 12 часа.
 
Даже и да си наясно с дадена валута - няма как да си сигурен за точното и бъдеше.
Пазара е рисков. Ся, За биткойн най добрата инвестиция е била дългосрочна. Който го е купил на 4 $ го е продал на 4000$ е вземал феноменална печалба. От 4$ до 4 000$ са минали години. Ти купи етериум и го продай след година със 100% печалба а аз ше го продам след 5 години с примерно 500% печалба :D добре де, аз не харесвам късите печалби. Кат ше е гарга да е рошава. Къси печалби са за големи инвестиции.
Инвестираш един милион и след 5 месеца ако се удвоят ги дърпаш..
Такива като нас инвестират по 1000лв и след 5 месеца какво да им дърпаш ?
Остави ги 5 години ако трябва но с надеждата да станат поне 10 пъти повече.
Извод- краткосрочните инвестиции са за големите акули. Защото те имат големи пари за инвестиране.
 
Инвестирай в етериум и след 5 години може и да няма какво да теглиш.
Не става само да си купиш примерно 100 Етера и да чакаш 5 години да ги изтеглиш трябва всеки ден да следиш най-горещите новини свързани с койна и да предприемаш адекватни мерки, а и вече мисля, че ти трябват много повече усилия след краша на биткойн и загубеното доверие на повечето хора в криптовалутите.
 
Има сериозен срив. Сега разбирам от новините.
 
че ти трябват много повече усилия след краша на биткойн и загубеното доверие на повечето хора в криптовалутите.
Харесва ми да говорим за биткойн и цената му последния месец като краш. :D :D :D Гледам телевизиите масово са неадекватни по темата. Не се учудвам, че и хората не знаят за какво става въпрос. Малко хора разбират идеята на този тип валута.
 
Идея и каквато и да е имало се доказа че не може да бъде достигната с Биткойн.
Концепцията зад Биткойн се провали изцяло.
 
Идея и каквато и да е имало се доказа че не може да бъде достигната с Биткойн.
Концепцията зад Биткойн се провали изцяло.
Ако не е биткойн , ще е лайткойн или пък някой друг койн - бъдещето е на криптовалутите.
 
С това не съм напълно съгласен. Бъдещето ще е на технологията зад тях.
Относно бъдеще с криптовалути трябва койна да бъде наистина уникален и трябва да има решение на следните проблеми:
1. Сигурност - към кого ще се обърнеш ако ти откраднат 1 милион в някоя валута?
2.Достъпност и простота - нали са за всеки как тогава хората от 3-тия свят ще се сдобият с тях, а и не само те?
3.Прането на пари - нещо заради, което много държави ограничават хората в използване на койновете.
4.Да не забравяме банките, които няма да пуснат монопола над парите толкова лесно.
5.Има и проблем с миньорите - те на определен брой потвърдени транзакции получават сума Х от дадената валута, която е като възнаграждение за тяхната работа и така се копаят криптовалутите. Обаче тази сума на определен период от време се намалява наполовина (при биткойна е горе-долу на 4 години, започвайки от 50BTC възнаграждение сега е стигнало 12.5BTC ) и проблема при биткойн идва от там че поддръжката на миньорите надвишава това, което получават и се въвеждат такси, които с времето и с нарастването на стойността на койна се увеличават. Това важи за всички криптовалути.
6. от 5. идва друг проблем, а именно, че този който плати по-голяма такса ще бъде по-напред в опашките за потвърждение, а ако не си склонен да дадеш много пари може да се наложи да почакаш доста.

Последните две точки (5 и 6) ги наблюдавам само при биткойн заради неговата популярност, но предполагам освен ако не се предложи някакво ново решение в даден момент от бъдещето малко или много ще се проявят и при останалите.
 

Горе