къде са скрити!

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
къде са скрити страниците от вордпрес не през админ панела а искам с нотепад да ги едитна да добавям линкове и т.н. защото иначе не ми върши работа и постовете къде се крият? в коя папка.. не ги намирам..
 
От: къде са скрити!

В директорията на темата - wp-content/themes/тема/ ... За pages е page.php, за пост single.php и в зависимост от темата има една или няколко за категории, търсене и начална - archives.php, categories.php, index.php и т.н
 
От: къде са скрити!

не,не това ми е ясно..


въпроса ми беше например от админа панела създавам страница..

да кажем " За нас" и пиша си там.. бля бля и урл..

в source code v page.. ima samo wp_list_title_li

а аз искам например урл-тата [url]http://site.com[/URL] и да добавя например сайт.ком/начало т.н. без да пиша просто урл..

и за постовете искам да кажа например пиша статия за нещо.. и нали името.тхт и искам така да намеря хтмл/пхп страниците да мога да добавям още просто да не се видят само аз да знам пътя
 
От: къде са скрити!

Няма такива страници. Всичко се генерира динамично.
 
От: къде са скрити!

къде да се види, я обясни малко по-подробно, че много се затруднявам да чета мисли тази вечер.
 
От: къде са скрити!

Колега поправи ме ако греша, но мисля, че си останал с впечатлението, че като кликнеш на "нова страница" и се създава физически нова страница - като файл. Ако е така - в грешка си. Има една база данни под твоя уордпресс. Точно затова им викат динамични системи. Имаш физически една страница, а съдържанието и оформлението на всички различни страници си живеят в базата.
ok_mini.gif
 
От: От: къде са скрити!

демек ако влезна в базата данни и добавя там урл адреса например за Начало там и ще се появи ли?

Може и да ти се появи, но за да пипаш директно в базата, трябва да имаш доста познания иначе след като пипнеш два три пъти и е много вероятно да спре да ти се появява каквото и да било.
Така, че умната!
 
От: къде са скрити!

Мда... не е много препоръчително да пипаш по базата ако не си в час.
По-скоро обясни какво искаш да се случи и ще го направим по нормалния начин.
 
От: От: къде са скрити!

демек ако влезна в базата данни и добавя там урл адреса например за Начало там и ще се появи ли?
Отвори header.php или index.php (зависи от темата) и намери:
Код:
<ul>
      <?php wp_list_pages('title_li=' ); ?>
</ul>

Това ти изрежда страниците в менюто. Ако искаш да добавиш Начало, просто го вмъкни:
Код:
<ul>
      <li><a href="/" title="Начало">Начало</a></li>
      <?php wp_list_pages('title_li=' ); ?>
</ul>
 

Горе