леко проблемче с mysql

Georgi Rakovski

New Member
PHP:
SELECT * FROM `$table` WHERE expired>$time ORDER BY `id` DESC
Така се взимат данните, но проблема е, ето тук:
PHP:
expired>$time
Явно заради това, че ползвам най-новата версия на MYSQL, ето и грешката която ми дава:
PHP:
Unknown column 'expired' in 'where clause'
 
От: леко проблемче с mysql

Я пробвай да го сложиш expired в кривите кавички - `expired`
 
От: леко проблемче с mysql

Е нямаш такова поле в таблицата бе :) Я провери пак. Едва ли ще е от нещо друго...

И също $time май трябва да е в кавички.
 
От: леко проблемче с mysql

ПОЛЕТО СЪЩЕСВУВА В ТАБЛИЦАТА НА 1001%
Тогава проблема не ти е в заявката. Oracle SQL ползва същия синтаксис, като изключим кавичките на таблицата и полето id.
 
От: леко проблемче с mysql

Незнам за какъв ORACLE SQL говориш, но предполагам става дума за клиент (Heidi SQL) - него съм ползвал и това ми говори нещо.. ?
За какво става дума ?
Става дума за писан сайт (прост код), опитвам се да инклудна също прост скрипт в началната страница, всичко отностно заявките към датабазата е ОК, защото кода функционира, но проблема е в тази таблица, кода фунцкионира защото изкарва информация от датабазата нормално, но дава и тази грешка, а полето го има и има информация в него..
100% тя е съществуваща там, не съм сигурен, но се инклудват два еднакви файла и тези файлове не са правени от мен, възможно ли е да има пресечки върху функции и двата да не могат да функционират заедно инклуднати ? (Говоря за същата страница, но на различни инклудове, на различни места)

PP: става дума за LGSL (Live game server list) - показване на статистиката на сървъри на началната страница (посредством добавянето им в датабазата с IP адрес)
 
От: леко проблемче с mysql

Незнам за какъв ORACLE SQL говориш, но предполагам става дума за клиент (Heidi SQL) - него съм ползвал и това ми говори нещо.. ?
За какво става дума ?
Не. Ставаше дума за синтаксис на заявката. С него нямаш проблем. За друго не мога да ти помогна.
 
От: леко проблемче с mysql

195.149.248.189:8080/2011-04-28/d97dc8bb4e3813f1571bda2fe5297251_920x0.jpg

Ето я колоната...

@Kirev и по твоя начин не става...
 
От: леко проблемче с mysql

Защо търсите проблем в заявката, след като Георги е писал, че "кода функционира"?
 
Код:
SELECT * FROM `$table` WHERE `expired` > '$time' ORDER BY `id` DESC
ами може ли да е някое от тия нещица:

- написал си някоя буква на кирилица в expired (в базата или в заявката)
- в $table имаш не това, което си мислиш (друга таблица? празно?)
- изпълняваш заявката на друга база данни / хост (ако имаш локално например на компютъра и на хостинга)

ако я напишеш заявката и изпълниш ръчно в pma минава ли? ако не минава ти е грешно името в таблицата. ако минава значи я копирай после в кода от там и опитай пак. ако пак мине сложи вече $table и другите динамични неща ... едно по едно пробвай, все ще се види. баси 3 дни една заявчица
 

Горе