моят първи аффилиет сайт

bgoptimist

New Member
Здравейте, аз от скоро съм регистриран тук. Мислех да направя онлайн магазин в БГ, но реших да почна с аффилиет блог насочен към английския пазар. Може ли да го погледнете и да видите дали съм направ път? Сайта е: tenerifeblog co.uk Още нямам 10 мнения и затова линка не излиза.
 
От: моят първи аффилиет сайт

Да добавя банера ще бъде в края на всеки пост а отдясно рекламата ще се показва по целият сайт. тези програми са от affiliatefuture
 
От: моят първи аффилиет сайт

Грам не разбирам..ама ще говоря..т'ва е малко като..пожелавам си да съм жив, щ'ото много здрави умряха..
Понеже е форум, ще пълня смело .. започвам от ника. Абе това bgoptimist е най-големия ник-пародия, който някога съм чувал..какъв оптимизъм в България?!?
Относно колебанието ти, личното ми мнение е, че си сгрешил. Едно е да продаваш стока, да знаеш, че един на 100 ще купят и да прибираш строго определен процент (говоря за магазина), друго е да се надяваш някой (глупав) англичанин да си купи самолетен билет (защо им е да излизат от англия, да дойдат при нас ли ??) ..и между това да имаш магазин и това да имаш аф. блог разликата е от земята до небето (за пари говоря, да).. ама така де, вече си го направил..
банерите ги слагай след постовете. дизайна е що-годе добър..изтрий коментара от Mr WordPress.
Не мога да ти кажа повече, просто ти трябват постове..жули и това е ;)

п.п: Ако можеш и магазин да пуснеш, брули смело.. :)
 
От: моят първи аффилиет сайт

Грам не разбирам..ама ще говоря..

А дали трябва? Магазините далеч не са най-доходният начин за изкарване на пари онлайн.

В туристическата ниша има много пари, стига да се подходи правилно. Само с постове, писане колко е красив острова и слагане на банери няма да стане!

Опознай си добре нишата, потребителите и т.н.

Обмисли начините за монетаризация - хотели, билети, туристически застраховки, коли под наем, специализирани почивки (голф, риболов и т.н)

Направи си план и започни да работиш сериозно по него.
 
От: моят първи аффилиет сайт

Имало пари в туристическата ниша ;) . Ми то и в Insurance и weight loss има ама иди се докопай до топа :D .
Да го остава ей така както е - да сложи текст, описание, да пуска всяка седмица статия и да наблюдава резултатите в гугъл, като същевремено си прави линкбилдинг > да си субмитнеш пич сайта в директории, социалки, коментари в блогове , сателити малко - и би трябвало да понапреднеш. От там ако имаш трафик - буташ един адсенс, щото тия афилейтери са ми смешни..
 
От: моят първи аффилиет сайт

Имало пари в туристическата ниша ;) . Ми то и в Insurance и weight loss има ама иди се докопай до топа :D .
Да го остава ей така както е - да сложи текст, описание, да пуска всяка седмица статия и да наблюдава резултатите в гугъл, като същевремено си прави линкбилдинг > да си субмитнеш пич сайта в директории, социалки, коментари в блогове , сателити малко - и би трябвало да понапреднеш. От там ако имаш трафик - буташ един адсенс, щото тия афилейтери са ми смешни..

Явно и ти си далеч от истината за афилиейт маркетинг.

Лошо няма, но поне не обърквайте и другите.

bgoptimist - успех ти желая.
 
От: моят първи аффилиет сайт

Благодаря за всички мнения дотук. Относно ника ми да оптимист съм. Сега живея в Англия, но ако ми тръгне с интернет историите, ще се върна да си живея в пловдив и да си харча паричките от интернет начинанията ми там:mrgreen:. Както и да е реших че в тази тема ще водя дневник на моят прогрес. Ще моля и за помощ и съвети ако някой има желание да ги даде:). Аз се спрях на Тенерифе защото това е един от най посещаваните острови от англичаните и мисля че макар нишата да е конкурентна с много усилия, време и упоритост ще успея. Искам да направя този сайт authority site като осъзнавам че това ще отнеме много време пък има и вероятност въпреки всичко да не се получи. Това е моят план:

1. 3 статии на ден (по ключови думи от гоогле) 5 пъти в седмицата или около 60 на месец = 720 статии за една година. (статиите ще си ги пиша аз, мисля че английският ми е на достатъчно ниво за това)

2. Линкове - след като имам около 30 статии ще почна с линк билдинга
целта ми е 10 линка на седмица: фасебоок страница, сателитки, директории, коментари в други блогове, някои профилни линкове, сайтове за обяви и други ако се сетя в процеса на работа. Ще се старая да поддържам темпото за 12 месеца с по 10 линка на седмица.

3. Когато статиите станат около 100 ще пусна 4 press releases по един на седмица а след това по един на месец.

4. Аrticle marketing - Веднага след като минат 4 press releases, ще пускам по 1 статия на седмица в артикал директории.

В края на плана след около 12 месеца, в сайта би трябвало да имам над 700 статии, над 400 линка към сайта, + над 10 прес съобщения, + над 40 артикалс в различни артикал директории.

Целта ми е след около 12 месеца блога да има над 30000 уникални посещения на месец. Надеждата ми е от тези 30000 средно 10% да кликнат на аффилиет предложението и около 1-2% да купят. Това е около 60 продажби от 30000 уникални на месец. Средната комисионна на ваканция в Тенерифе ще бъде около 20 паунда. Това е около 1200 паунда или около 2700 лева на месец.

В общи линии това е плана какво мислите?
 
От: моят първи аффилиет сайт

Идеята ти е напълно осъществима.Канарските острови са най-посещавана дестинация от англичаните.
Не пиши само за Тенерифе а и за другите острови.Пиши за атракционите които са там а те не са никак малко.
Хубавото на идеята ти е, че Канарите са посещават целогодишно.
Създай секция с описание на хотелите и да има някъкъв рейтинг за тях.
Бъди упорит и ще стане :)
 
От: От: моят първи аффилиет сайт

Явно и ти си далеч от истината за афилиейт маркетинг.

Лошо няма, но поне не обърквайте и другите.

bgoptimist - успех ти желая.
Нещо нереално ли казах? Сподели. Аз човека го подучвам да учи SEO, не го тикам към афилейт маркетинга, пък няма нищо лошо дори и да го тикам. Ти като си спецЯлистка, сподели.



... заеби
 
Последно редактирано:
От: От: моят първи аффилиет сайт

За да спреш да се чудиш и нападаш други, нека ти кажа, че аз създадох групата и ти изтрих профила.

Не мисля, че хората тук имат нужда да бъдат занимавани с лични драми затова ти предлагам ако имаш нужда да ми кажеш нещо, просто се свържи с мен. Ако искаш ще ти пратя детайлите на лично или ги вземи от общите ни познати. Нямам нищо напротив ако искаш да се включиш в уебинара в понеделник и да се поговорим като големи хора.

Разбира се, можеш да предпочетеш да не се държиш като мъж и да продължиш да сипеш из форумите обиди, на които нямам нито време, нито желание да отговарям.

Изборът е твой.
 
От: моят първи аффилиет сайт

......
заеби
......

като си го изтрил поне иди в темата и обясни защо, че на мен не ми стана ясно. Моля обясни изблика на комплексарщина : червена репутация+ бан на акуанта+ дел на акунта + дел на темата + дел на другите ми -постове.
Говориш за мъжко държание? Как не те е срам, като пуснах темата в предприемач хвана и изтри темата в афилейтсбг, за да не ти се смеят хората. Да не говорим, че 1 път не написа отговор в темата. Моля ти се, замълчи си.
 
Последно редактирано:
то всъшност и двамата казвате верни неща да ъпселваш и да се целиш в по малки ниши може да се сравни с това да се целиш в лонг тейл :) няма смисъл да спорите кои от какво разбира или не но и от двете може да ви увеличът доходите :)
 
От: моят първи аффилиет сайт

Абе аз просто казвам да учи SEO покрай цялата тая работа и никак да не се отказва - има си добри фразички.

Ето какво може да засегне:
tenerife weather - има много добри long tail и са лесни!
Нарастващи търсения - all inclusive tenerife

cheap tenerife holidays
cheap holidays tenerife
tenerife south
car hire in tenerife
tenerife car rental

Има и още много, които сигурно съм изпуснал и то това са такива кл.думи, всяка една от тях можем да раздробим за още по-лесни и по точни и дълги фрази. Един wp с тези категории + 3-3 depth вътрешна структура и правилно on page ще бутне блога в 50-60 без никакъв линкбилдинг.

A пък @MIMI я оставете, просто си избива комплексите и не може да каже нищо, освен да критикува хората.
 
  • Like
Реакции: kpan
От: моят първи аффилиет сайт

така, направих първият си пост в блога www fuerteventurablog co.uk на 24 март . Ключовата дума в заглавието има около 1300 екзакт в гоогле. След това нищо не съм правил по блога, няма линкове към него нищо. Днес проверих по ключовата дума и видях че съм на последна позиция на втора страница. Това добре ли е като резултат като се има предвид че няма един линк към блога?
 
От: моят първи аффилиет сайт

Грешка си нещо. Не знам, дали за "Fuerteventura" имаш предвид като keyword, но те няма в топ 1000 за англ. търсене.

 
От: моят първи аффилиет сайт

Абе това bgoptimist е най-големия ник-пародия, който някога съм чувал..какъв оптимизъм в България?!?
:D :D :D (rofl) :D :D :D
 
От: моят първи аффилиет сайт

ключовата дума е: Flights to fuerteventura from london има 1300 екзакт в гоогле и съм на втора страница за нея.
 
От: моят първи аффилиет сайт

Какво стана с проекта, спрял си да го движиш.
 
От: моят първи аффилиет сайт

Да се откажеш е най-лесният начин нищо да не направиш...

Пусни някоя статия в езинартикълс.ком..., добре се отразяват
 

Горе