направих си блог! а сега какво ???

fitness

New Member
Значи днес си направих блог ... сега започвам да побликувам статии вътре ! Блогът е на тема фитнес и сега ако може да ми обясните как да действам за да изкарвам пари? Моля по-бързо да имам отговори защото съм много зле от към пари и последната ми възможност сте вие ? Обяснете как да изкарам пари от този блог? :(
 
Ха ха ха
Направо ме развесели
Аз сега излизам на кафе - влизам в блога си, вземам една десетачка и тръгвам.

Почни да пишеш. Пиши здраво. Пиши уникално съдържание. Пиши интересно за да привлечеш и да задържиш четящите. Публикувай реклами. Започни да печелиш. Първите печалби от блога ако пишеш в него редовно можеш да чакаш след наколко месеца.
 
Привличай таргетиран трафик от хора кум твоя блог и се запиши в някоя аффилейт програма и започни да предлагаш фитнес продуктите примерно на генбъкс.

Това е накратко идеята,за подробности прочети важните теми във форума.

Късмет
 
Ако искаш веднага да започнат да капят парички ще трябва да сложиш AdSense.
Пиши уникално съдържание, за да привличаш повече трафик от Google.
Резултатите няма да дойдат веднага.

След време като си изградил малко по-сериозен сайт със съдържание и посетители, може да пробваш с афилиейт програми.
 
Ако искаш веднага да започнат да капят парички ще трябва да сложиш AdSense.
Пиши уникално съдържание, за да привличаш повече трафик от Google.
Резултатите няма да дойдат веднага.

След време като си изградил малко по-сериозен сайт със съдържание и посетители, може да пробваш с афилиейт програми.
адсенс и веднага??
Първо трябва да направи $100, с нов блог кой знае кога ще стане ..
2-ро парите ти ги изпращат един месед след като си ги спечелил
3-то идват до БГ за още около месец
4-то зависи от банката за колко време ще ти ги преведат в сметката - но сложи и там 1 месец.

Грубата сметка е МИНИМУМ 4 МЕСЕЦА ПРЕДИ ДА ВЗЕМЕШ Й ЛЕВ ОТ АДСЕНС !!!
 
Поне веднага вижда някакви приходи в акаунта си. Това е важен психологически момент за начинаещите.
Прав си, че с чекове и т.н. ще се забави работата. Но по-бърз начин да се изкарват пари от сайт не виждам.

Иначе е ясно (както вече каза и penev75), първите няколко месеца забрави за приходи.
 
започнах да пиша теми вътре напълно оригинални и измислени от мен ... 8) разбира се ще напиша още много но кажете по-точно как да направя така че да искарам някой лев..? вие ми казвате тука направи с това с онова ама аз за пръв път ги чувам тези работи ... :(
 
еми прочети темите относно тях тук във форума и ще ти станат ясни тия работи... не може да искаш, да се обясняват неща писани стотици пъти по страниците на форума :)
 
eми то хубаво да ги прочета ама кои по точно дай някакви линкове плс :)
 
AdSense: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=125

Честно казано информацията е разпръсната и ще трябва да се ровиш като кокошка, но друг начин няма.

1. Четеш (английски е задължителен).
2. Регистрираш се.
3. Пробваш.
4. При съмнения - търсиш информация тук или в Google.
5. Ако не намериш отговор - отваряш тема тук във форума.

Това важи както за AdSense, така и за всички останали въпроси относно SEO, сайтове, пари от Интернет и т.н.

Ако сериозно ще се занимаваш с такива неща - намери си приятел, с който да работите заедно.
Да обменяте информация, мнение... Друго е някой да види нещата от различен ъгъл и да даде акъл.
 
Последно редактирано:
Тема за адсенс
Блог за афилиейт продукти - Подходящо за начинаещи
Как Да Печеля Пари Чрез Афилиейт Програмите (Affiliates)???
Какво е Affiliate Marketing - Как се изкарват пари със сайт
Малко полезни съвети за хората с афф блогове
Блог директории
Съвети относно събмитването на директории - на английски (скоро ще го преведа на бг)
Проверени афф програми
Какво е СЕО?
Изграждане На Съдържание, Заглавие И Мета Тагове За Търсачки
10 съвета за придобиване на беклинкове
Списъци с безплатни директории
Горила маркетинг - много подходящо за нискобюджетен сайт

На този етап прочети тези теми. След тях не спирай, а отвори всеки раздел и прочети всяка важна тема (дори да си го направил вече, прочети ги пак!). След това разгледай последните 3 страници от всеки раздел и всяка тема, която ти хване окото - да бъде прочетена. Междувременно следи за нови теми и мнения. След две седмици очаквам да си ги прочел и ако все още имаш нещо неясно - използвай търсачката на форума. Ако все пак има въпрос, чиито отговор не си намерил - с удоволствие аз или някой колега ще ти отговори, но на този етап ти си книга с бели страници и трябва да наложиш малко съдържание, за да ти помогнем после да го допълниш... дано съм ти бил полезен :)
 
@fitness дължиш една бира на @HavVvoC

А сега ще се постарая и на мен да ми дължиш :)

За да изкараш пари от сайт ( блог ), то трябва да продаваш нещо. Това "нещо" може да са рекламно пространсто, твои продукти, чужди продукти и т.н.
А това колко продаваш зависи от това колко са ти посетителите и колко са качествени ( таргетирани ), какъв ти е модела и изобщо от цялата макро и микро икономика :)

Основните варианти за печелене са: ( подредил съм ги по трудност, като съм започнал от най-лесните )

1. google adsense и/или други подобни ( easytrader.bg и/или реклама на някой фирми в тази област - банери, линкове... ).
2. афилейт ( affilate ) - това с две думи означава да продаваш чужди продукти срещу комисионна ( има много добра тема от проверени афилейт програми във форума от @coolice ).
3. drop shiping - това е доста по-сложен модел от горните изброени. Тук също продаваш чужди продукти, но ти отговаряш за плащанията, логистиката..., а в афилейта един вид само водиш клиента и получаваш комисионна.

Надявам се да ти бъде полезно. Единсвения вариант за бърза печалба в случая е да продаваш линкове и банери ( казвам бърза печалба, а не голяма ), но зависи основно от трафика, който имаш.

Поздрави, Александър
 
Братлета трябва тоя форум да влезне в добре подреден сайт за да е ясно това онова на този който влезне за 1ви път...
 
значи така стоят нещата :) мерси много и май наистина ще ми трябва още 1 човек
 
ами влизам в това гоогле адсенс и като се регистрирвам ми иска точния адрес фирма и нз си кво още и не го попълних защото мисля че ще трябва да плащам нещо ... Прав ли съм или греша ? :)
 
Грешиш, ти нищо няма да плащаш... попълни го и то вярно, защото когато събереш 10$ ще ти пратят ПИН на този адрес ( по пощата), който трябва да попълниш. Освен това чековете ти ще пристигат на посочен от теб адрес... Така или иначе за Адсенс нищо не плащаш, така че попълни повечко данни - няма да е излишно.
 
Едно ще ти кажа - за да пишеш за фитнес :
1. трябва да си сигурен в това което пишеш (а най-добрият начин е да си го пробвал)
2. трябва да даваш ефективни методи (не да обещаваш че за 10 дни ще им се вдигне бицепса с 10 санти)
3. трябва да си много упорит защото фитнес сайтовете са много, както и да вкараш малко за реклама... Има много начини за безплатна реклама, но те невинаги са успешни или са малко успешни, т.е имат незадоволителен резултат..

Успех ;]
 

Горе