начало-съвети ,помощ и още нещо

madojean

New Member
Здравейте! Сънувах нещо ,нещо голямо .... но стига с моята безкрайна простотия :p,се пак съм тук за да поумнея малко а не да ви приспиvам. Реших да направя 1 блогче ,в което да бъдат събрани 1 от най-добрите стихове от българската и световна литература.Бих искал да попитам 1 такова начинание би ли имало някакъв шанс да бъде посещавано. През последните дни съм чел толкова много ,че в главата ми е пълна каша. Нямам никакви по специални умения ,не го правя за да печеля \"големите пари\" -правя го от ентосязъм ,любопитство и тръпката ,която ще почуствам при отварянето на 1 такъв сайт! Аз все още съм ученик.Имам наблюдения че много момичета (да не кажа и момчета) събират такива стихове. Евентуално мога да побера в него и вицове ,спомени ,ежедневен и хороскоп. Могат да се поберат и много други неща но няма да става сергия за шикерчета ..
Нямам почти никакви познания по HTML (бих казал дори никакви). Приемам всякакви отзиви критика ,хуления дори и да ме целите с камъни.
P.с. Извинявам се ако не е тук мястото на темата и ако смятате че идеята е толкова тъпа че сте си изгубили времето да четете поста ми.
 
Последно редактирано:
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

действай щом си решил

и няма лошо да ни "приспират" от време на време
 
Всеки сайт има шанс да бъде посещаван, ако предоставя полезна информация на потребителите. От друга страна не съм сигурен, че сайт на подобна тематика може да бъде много доходоносен. Но щом не те вълнуват толкова парите, колкото тръпката да имаш собствен сайт... няма лошо. Ако няма да инвестираш пари за собствен домейн и хостинг, ориентирай се към WordPress или Blogspot. За некомерсиални проекти WordPress ще е по-добрия избор. Кажи какви са ти точно целите и очакванията?
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

Ами чесно казано очакванията ми не са толкова големи .Ако може в него да се сложат няколко реклами. Ако съм докоснат от шефа (Бог) нещата ще потръгнат и ще започна да влагам и средства.
За сега нямам дори написан сайт но някъде в сайта бях видял че има човек ,които не би отказал да напише срещу реклама на неговите сайтове.
 
Ако сериозно ще се занимаваш, задължително си купи свой собствен домейн и хостинг. GoDaddy и HostGator са твоите хора. Нямам идея какво точно си замислил, но е възможно дори една инсталация на WordPress, хубав темплейт и малко plugins да ти свършат работа. А за това не са нужни кой знае какви познания по HTML.

Без начални средства ще трябва да се насочиш към Blogspot, където за разлика от WordPress можеш да сложиш реклами на Google AdSense.
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

Ами чесно казано очакванията ми не са толкова големи .Ако може в него да се сложат няколко реклами. Ако съм докоснат от шефа (Бог) нещата ще потръгнат и ще започна да влагам и средства.
За сега нямам дори написан сайт но някъде в сайта бях видял че има човек ,които не би отказал да напише срещу реклама на неговите сайтове.
В такъв случай варианта е да ползваш блогспот. Безплатно ще можеш да си направиш сайта, уменията които ти трябва са минимални и ще можеш да ползваш адсенс.като алтернатива за това се сещам. В безплатния вариант на wordpress не можеш да слагаш рекламите на гугъл.Започни от намирането на материали, сложи поне 10-15 статии и тогава събмитни блога по директории.Тук има кой да ти помогне! Действай! :)
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

Някак си не ми е ясно как се правят под раздели .. нико видях сайта ти за мебели и ми хареса изключително много .Но се пак немога да разбера как по точно си сложел банера и си направил подразделите
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

Аз ти предлагам да започнеш със Wordpress, мога да ти предложа спонсорство срещу линк или някаква реклама. Домейна е от мен ;)
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

sammy бих приел предложението офертата е на лице
 
Последно редактирано:
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

а някои може ли да ми каже от къде мога да зема система като на импулсе с гласуне с топ логин и т.н. защото тази вечер наистина сънувах нещо
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

:) и какво пише в съновника
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

Ако си сънувал че правиш сайт за запознанства - откажи се :D
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

sammy бих приел предложението офертата е на лице
Офертата на Сами е страхотна! Възползвай се, за без пари ще успееш да направиш нещо, което аз в началото не успях! Също така Сами ми помогна много в началните ми стъпки, той е човека!
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

Ако си сънувал че правиш сайт за запознанства - откажи се :D


Отказах се шом се разрових за 15 мин и май си оставам на първоначалната идея само остана да се оправя с вордпреса (нещо невърви). Идеята за сайт с клюки около "звездите" също не е лоша такива сайтове винаги имат посещаемост.Нали ?!
p.с. само да кажа че идеята ми беше друга но е трудно осъществима трябват спонсори ,отваряне на сметки и т.н ...
 
Последно редактирано:
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

reshih nai-setne pochvam stranica za eseta i t.n.
p.s. sorry za latinicata
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

@madojean това със клюките е най шибаната ниша някога, за това не бих те спонсорирал. По добре измисли нещо уникално ;)
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

sammy няма да е това реших го само ми трябва малко помощ защото реших да направя сайта с фотошоп и след това да го подреждам и да се свързва с хипер връзка само искам да попитам след като се нареже как се подрежда в сайта с помоща на рамките ли ?
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

човек по добре си направи блог във блоггер.ком не се занимавай със HTML сайтове ;)
 
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

да но на мен ми трябва сайт с подстраници в блог това възможно ли е ? ако да бих искал да ми дадеш съвсем малко инфо защото немога да се оправям с тея блогове нито шапки мога им слагам нито банери ..
искам да бе е от готовите шаблони просто
 
Последно редактирано:
От: начало-съвети ,помощ и още нещо

sammy имаш ли скъпе или на лс ако можеш да обсъдим идеята и осъществяването да те питам че .. ;]
 

Горе