на какво е направен този сайт?

alvin

New Member
ще съм благодарен ако някой ми помогне със следния казус. имам идея за един уеб сайт и въпреки, че съм бакалавър по информатика никога не съм се знаимавал с уеб дизайни не мога да се ориентирам в обстановката. какъв е минимума от програми,които трбява да се науча, за да мога сам да си направя сайт от типа на karieri.bg
мерси предварително
 
От: на какво е направен този сайт?

php, но предполагам е custom made. Но такъв сайт можеш да направиш по много начини. Като цяло ти препоръчвам да не мислиш за технологии, а първо какво искаш да направиш. После да потърсиш готови систем/скриптове, които евентуално могат да ти свършат работа. А това, че си бакалавър по информатика и изобщо не си се занимавал с уеб не говори добре за учебното заведение...
 
От: на какво е направен този сайт?

мерси за отговора.
можеш ли с помоща на php да оформиш страницата кое къде да се намира или трябва да се позлва дрийуивър?
 
Последно редактирано:
От: От: на какво е направен този сайт?

мерси за отговора.
можеш ли с помоща на php да оформиш страницата кое къде да се намира или трябва да се позлва дрийуивър?
Абе уж си бакалавър по информатика пък... Един сърч не можеш да пуснеш... Google знае толкова много...
 
От: От: на какво е направен този сайт?

мерси за отговора.
можеш ли с помоща на php да оформиш страницата кое къде да се намира или трябва да се позлва дрийуивър?

Май само си губите времето в тия университети.

Може да ползваш дриймуивър или подобна програма. Принципно оформянето на страницата се прави с ХТМЛ/ЦСС.
 
От: на какво е направен този сайт?

@alvin май наистина са ти изгубили времето....
Добре дошъл в сайта!
С Dreamweaver може да се прави css, html, php, asp... както и с Notepad. Тук неопира до програми, а до програмни езици. Аз например си писах сайт на телефон :)

Поздрави, Александър
 
От: на какво е направен този сайт?

@alvin май наистина са ти изгубили времето....
Добре дошъл в сайта!
С Dreamweaver може да се прави css, html, php, asp... както и с Notepad. Тук неопира до програми, а до програмни езици. Аз например си писах сайт на телефон :)

Поздрави, Александър

Off topic: Ти си мазохист ! ;)
 
От: на какво е направен този сайт?

Не се изненадвам, че бакалавър по информатика си няма ни най-малка предства от уеб дизайн. В училище даскалите ми по информатика бяха същите. Единият реши да прави сайт и искаше помощ от учениците. Стана му неудобно и започна да се разхожда с някаква книга за пхп по коридорите.

Малко се отплеснах... Та по въпросите като за начало научи html, css. Нужни са ти и php, mysql.
 
От: на какво е направен този сайт?

Някой да е прочел че е бакалавър по Уеб дизайн???!!!

Все пак информатиката включва програмни езици нали.. Поне малко трябва да бъдат засегнати php, javascript, perl, ruby и т.н според мен.
 
От: на какво е направен този сайт?

Моят съвет е, ако си решил да се занимаваш сериозно с уеб сайтове, по-точно с електронен бизнес, да не си трошиш главата с изучаване на програмни езици, а да проучиш кой CMS ще е най-подходящ за това, което си решил да правиш.

Иначе промяната на сайта става през PHP кода - например ако искаш да преместиш едно меню от дясно в ляво, трябва в съответните файлове да намериш PHP кода, който го генерира и да го преместиш. В тази тема може да видиш как PHP кода генерира HTML:

http://www.predpriemach.com/showpost.php?p=53925&postcount=41


И не вярвам ВУЗ, в който се преподава информатика, да не са казали поне малко как се правят уебсайтове и т.н. Например аз съм студент във ВТУ "Тодор Каблешков" в София - специалност Комуникационна и Осигурителна Техника, която е свързана основно с ЖП транспорт. Но въпреки това изучаваме компютърни мрежи, микропроцесорна техника, HTML, Линукс и други подобни неща.
 
От: От: на какво е направен този сайт?

Все пак информатиката включва програмни езици нали.. Поне малко трябва да бъдат засегнати php, javascript, perl, ruby и т.н според мен.

Едно е какво е правилно според теб, друга е реалността обаче. В ТУ-София например изброените от теб езици дори не се споменават. В Германия също се залага изцяло на Java и интернет програмирането е само по желание в практики/семинари. Говоря за реномираните университети.
Личното ми мнение обаче е, че това е погрешно ;)
 
От: на какво е направен този сайт?

Сменил съм 3 университета поне :) и навсякъде освен JAVA,C, PASCAL, Asembler, C++, и още няколко езика като Пролог,PERL но HTML,PHP,MySQL рядко ще видиш в нормален час, учи се SQL SERVER и горе долу това е.
 
От: на какво е направен този сайт?

мерси на всички отговорили. ами 4есно казано през 98г интернета не беше застъпен почти изобщо в обучението, а да не говорим за уеб дизайн.
след работа по4нах да 4ета началните неща за пхп и цсс. според вас в рамките на 2-3 месеца можели да се научат на сностно ниво, трагвайки от нулата и занимавайки се с по 2-3 часа на ден?
мери отново
4ао
 
От: От: на какво е направен този сайт?

мерси на всички отговорили. ами 4есно казано през 98г интернета не беше застъпен почти изобщо в обучението, а да не говорим за уеб дизайн.
след работа по4нах да 4ета началните неща за пхп и цсс. според вас в рамките на 2-3 месеца можели да се научат на сностно ниво, трагвайки от нулата и занимавайки се с по 2-3 часа на ден?
мери отново
4ао

Ами аз си висях нощем обикновено (една от причините, заради които следването ми изостава вече с 2 години). 2-3 месеца се занимавах да чета от една книга и да експериментирам, но от нея не научих почти нищо полезно - само сух код, ако мога така да се изразя. Започнах работа и първите 3 месеца бяха много тежки - показваха ми. Полека-лека започнах да схващам каква е идеята и така.

От тогава 2 години се уча практикувайки, т.е. (уеб) програмирането се учи с практика, не с четене. Ако мислиш да отделиш 2 години за това, ще го научиш. :wink:

Но ти предлагам да се регистрираш в http://edno23.com и да се запознаеш с хората там, за да ти стане ясно колко много хора се занимават с това. А и доколкото виждам коментари на различни места, излиза че и във фрилансерските сайтове положението не е цветущо.
 
Последно редактирано:

Горе