нека да работим заедно...

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Така , търся си някой да работим заедно. Какво предлагам млад човек съм , амбициран. От град Хасково. Имам Къща , а отдолу гараж. Гаража е идеален за продажби на едро, ако имате някакъв бизнес, може да го разширите и в моя град, аз ще съм човека за вас. Също така може да наемем някви места... стига бизнеса да върви.. отворен съм за всякакви предложения .. Всеки знае че Хасково е място където текстила е номер 1. в тази насока може би нещата ще вървят повече.
 
От: нека да работим заедно...

Щом гаража е празен, значи не си успял да вземеш беемвето :(
 
От: нека да работим заедно...

-500лв. данъци, -1000лв. поддръжка, -2500лв. комунални разходи на година, няма нужда да се хвалиш с пасиви...
 
От: нека да работим заедно...

-500лв. данъци, -1000лв. поддръжка, -2500лв. комунални разходи на година, няма нужда да се хвалиш с пасиви...

Не можа ли да измислиш нещо по-тъпо от това, че една нова четириетажна къща е пасив! :lol: :cry:
 
От: нека да работим заедно...

Не можа ли да измислиш нещо по-тъпо от това, че една нова четириетажна къща е пасив! :lol: :cry:
Пасив е разбира се. Всеки с минимални знания по икономика го знае. Пасив е всичко, което купуваш, а след това трябва да наливаш още пари в него, за не губиш стойността му. Добър пример за пасиви са автомобилите и жилищата.

За да се превърне една къща в актив, трябва да направиш баланс на разходите и приходите от нея. Ако я даваш под наем и парите, които печелиш от наема покриват разходите и ги превишават, като данъци, ремонти, текуща поддръжка и т.н., тогава къщата ти можеш да я пишеш в полето активи. Но иначе къщата ти е пасив и ще си остане, дори по-зле ще става все по-тежък пасив. Финансовата култура на българите е много зле и често бъркат активи с пасиви. За това и правят грешката да купуват скъпи коли и имоти още в началото на бизнеса си.
 
От: нека да работим заедно...

За сметка на това дигнах 4 етажна къща :D
ти ли си я дигнал тая къща, или мама и тате? До колкото помня беше на около 20-тина години и преди време продаваше ултра-уникална идея как да бъдем милионери за 1 месец, която за съжаление никой не купи и сега всеки съжалява защото ти си построи къща, а ние още се мъчим....
 
От: нека да работим заедно...

ти ли си я дигнал тая къща, или мама и тате? До колкото помня беше на около 20-тина години и преди време продаваше ултра-уникална идея как да бъдем милионери за 1 месец, която за съжаление никой не купи и сега всеки съжалява защото ти си построи къща, а ние още се мъчим....

А теб кво те интересува кой е дигнал къщата или у вашто село нема такива? Въобще кво се дървите не мога да разбера. Човека пуска тема "нека да работим заедно..." и вместо с нещо положително се почва с хейта. Трай си като немаш кво да кажеш. Все пак тук става въпрос за малък, но реален бизнес. Не за драсканици.
 
От: нека да работим заедно...

Пасиви активи, алаба бала, като не искате пасиви, живейте в кашон до парка и карайте колело. Само финансисти се навъдиха тука...
 
От: От: нека да работим заедно...

Пасив е разбира се.

Не е пасив и един имот никога не може да бъде пасив! Но нямате глава на раменете за да разберете това!
 
От: От: нека да работим заедно...

Не е пасив и един имот никога не може да бъде пасив! Но нямате глава на раменете за да разберете това!


М/у другото е хубаво да мислиш, не само да се правиш на интересен - един имот, кола или каквото и да е, което струва пари а не носи доход си е чист пасив.
Става актив когато почне да носи доход - например колата да я направиш такси или имота да го даваш под наем. До тогава си е чист пасив.

Наистина е хубаво като се пусне една тема да се кара по нея...
Момчето е написало, че търси съдружник за съвместна дейност. Като нямате идея какво може да се направи, не се правете на умници кое е актив и кое пасив!


Хайде със здраве :)
 
От: нека да работим заедно...

Angell - ти се правиш на умник! Пак повтарям за неразбралите: Един имот никога не може да бъде пасив! А и да, аз си пиша точно по темата!
 
От: нека да работим заедно...

Странник ли си, странен ли си ... не те знам, ама със сигурност си дървен философ...
 
От: нека да работим заедно...

Странник ли си, странен ли си ... не те знам, ама със сигурност си дървен философ...

А ти и това не си! ;)
 
От: нека да работим заедно...

Ей, няма вече чиста тема в тоя форум..... И стига сте чели "Богат татко, беден татко", тая книга ви проми мозъците, американската действителност е различна от нашата и доста от написаното е неприложимо на практика в БГ.

Успех на момчето
 
От: нека да работим заедно...

А теб кво те интересува кой е дигнал къщата или у вашто село нема такива? Въобще кво се дървите не мога да разбера. Човека пуска тема "нека да работим заедно..." и вместо с нещо положително се почва с хейта. Трай си като немаш кво да кажеш. Все пак тук става въпрос за малък, но реален бизнес. Не за драсканици.
горски, на тебе отдавна ти бях казал кой път да хващаш, да ти напомням ли ?
 
От: нека да работим заедно...

горски, на тебе отдавна ти бях казал кой път да хващаш, да ти напомням ли ?

кажи пиле мамино сладко на чичо горски къде да оди та да не среща кретени като теб да му дигат кръвното. има ли такова место питам аз?!
 
От: нека да работим заедно...

ма аз оттам не съм излизал! а примерно знаеш ли защо специално ти не можеш да си горски? не ми отговаряй не е по темата! (само разсъждавай)
 

Горе