няколко въпроса за правене на английски сайт

Emi4a

Active Member
Здравейте,
искам да ви попитам няколко въпроса, за някой може да са тъпи, но съм замислил да се насоча към чуждестранния трафик и това ще ми е за първи път и просто искам да ви попитам за пояснение.
Та искам да ви попитам има ли значение дали ще е български хостинга или чуждестранен, има ли значение за търсачките това. Имам хостинг в superhosting и имам един свободен add-on и за да не давам излишни пари за чуждестранен хостинг мога ли да ползвам него.
Заслужава ли си да се насоча към чуждестранния трафик и дали се печели повече от него отколкото български сайтове. Печели ли се от afillate програми - pay per sale , хората в чужбина повече ли купуват онлайн или да се насоча предимно към pay per click.
Ако има някой, който има английски сайтове може да покаже примерни сайтове.
Ако и от английски сайтове не се печели, явно няма пари в областа на правене на сайтове и не си заслужава труда, който се дава за изработването му.
Замисъла ми да се насоча към чуждестранния трафик е , защото някой от форума заяви, че най-добре хората да се насочват към такива сайтове.
Благодаря ви за вниманието!
С уважение,
Емо
 
От: няколко въпроса за правене на английски сайт

При англоезичен сайт ще имаш много по-голяма потенциална аудитория, но пък и много по-голяма конкуренция. Ако имаш добра тема и успееш да поднасяш интересно и уникално съдържание по тази тема, би трябвало да имаш успех. За хостинга е важно да е добра свързаността с чужбина.
 
От: няколко въпроса за правене на английски сайт

Ползвай си го за начало, нищо му няма. Пък като почнеш да правиш трафик и големите пари ще се преместиш :)
 
От: няколко въпроса за правене на английски сайт

при положение че искаш "английски" сайт да правиш, суперхостинг е възможно най-куцото решение.
 
От: няколко въпроса за правене на английски сайт

Ето ти отговори на въпросите

... има ли значение дали ще е български хостинга или чуждестранен, има ли значение за търсачките това.

Би могло да влияе на скоростта на зареждане на сайта. За търсачките няма особено значение (ако ти се чете и навлиза в излишни детайли - вихрят се дискусии за дейтацентровете и хостинга). Има хиляди други по-важни фактори от хостинга като съдържанието например.

Имам хостинг в superhosting и имам един свободен add-on и за да не давам излишни пари за чуждестранен хостинг мога ли да ползвам него.

За моженето можеш и хостинг от Мозамбик да използваш. Не е зле да прегледаш темите касаещи български хостинг компании

Заслужава ли си да се насоча към чуждестранния трафик и дали се печели повече от него отколкото български сайтове.

Ама ти сериозно ли питаш?

Печели ли се от afillate програми - pay per sale , хората в чужбина повече ли купуват онлайн

самостоятелно работещият уебмастър (или както там предпочиташ да се наричаш) печели основно от партньорски програми и да хората в чужбина за разлика от нашенския потребител купуват онлайн

... или да се насоча предимно към pay per click.

или едното или другото, и двете е като манджа с грозде

Ако има някой, който има английски сайтове може да покаже примерни сайтове.

При промишленото количество хейт, завист и откровена злобарщина ширеща се в бг онлайн обществото (и особено в някои форуми), съчетано с доволно количество свободно време и пре*би другарче ентусиазъм нали не вярваш, че има идиот, който ще си покаже истински печеливш сайт в български форум просто за да се похвали?

Ако и от английски сайтове не се печели, явно няма пари в областа на правене на сайтове и не си заслужава труда, който се дава за изработването му.

Сякаш е малко рано да правиш такива заключения от гледна точка житейския ти опит - лесни пари няма (и да има са на доста висока цена)

Замисъла ми да се насоча към чуждестранния трафик е , защото някой от форума заяви, че най-добре хората да се насочват към такива сайтове.

първо направи печеливш и работещ бг сайт после се насочвай към чуждестранния трафик - ако не можеш да привлечеш трафик и да ангажираш вниманието на аудиторията на български, на англ си почти на 100% обречен на провал

Благодаря ви за вниманието!
С уважение,
Емо

Моля

ПП един безплатен съвет: научи се да вземаш малко по-бързо и оперативно решения - успехът в онлайн бизнеса е резултат от пробите и грешките, а не от задълбочени академични изследвания
 
От: няколко въпроса за правене на английски сайт

Ако и от английски сайтове не се печели, явно няма пари в областа на правене на сайтове и не си заслужава труда, който се дава за изработването му.
печели се от идеята, функционалността на сайта, правилното развитие и хубавото сео. Не може да обобщаваш с "английски", "български", "пакистански"....
 
От: няколко въпроса за правене на английски сайт

"Заслужава ли си да се насоча към чуждестранния трафик и дали се печели повече от него отколкото български сайтове. "
За над 309 милиона души английският е роден език. Хората, на които английският е втори език са между 470 милиона и над милиард, според това колко добре знаят английски.Прави си сметка за разликата сам.
 

Горе