обект на измама в paypal

anonimen

New Member
Здравейте, считам че съм обект на измама в paypal. Имам следният казус. Продадох лаптоп на жена американка. Изпратих този лаптоп в Гърция. След като вече бях получила от ebay съобщение, че е направена транзакция. Въпроса е, че лаптопа е купен на 26.09, а всъщност paypal се мотаят и не ми превеждат парите. Първо ми искаха такса за International Transfer code number от порядъка на $550, тъй като въпросната дама имала дипломатическа карта и не можело да и се връщат пари. Paypal били и изтеглили $550 и тя сложила този international code споменат по-горе. Разбрахме се тя да ми даде кода и аз да и преведа парите, които след това paypal директно ще ми прати заедно със сумата за лаптопа. Изпратих и парите. След това обаче paypal ми праща нов email, в които пише, че има нова начислена такса от $475 transfer charge и отново ме кара да ги платя, след което те ще ли да ми ги върнат. Въпросната дама също не остана по назад, тя също настоява да и преведа парите за да приключи сделката. И тази жена винаги иска парите да и се превеждат чрез Western Union или Money Gram. В крайна сметка считам, че това е измама. На някого случвало ли му се е такова нещо?
 
По темата тук и тук.

Ако в мейла, който са ти писали са се обърнали към теб с ¨Dear Paypal User¨ а не по име, значи е 100 % измама.
 
Няма ли как кореспонденцията да минава през платформата Пейпал?
Иначе тази такса е космическа - самият лаптоп по-скъп ли е от таксата? :)
 
Ами лаптопа е двойно на таксата. Пейпал ми пратиха някакво съобщение, но в бизнес акаунта изобщо не мога да го видя. Те ми казват, че има Message Center, но го няма там където казват, че е. Писах им да ми обяснят, но нищо не са ми отговорили.
 

Горе