от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Aз пък днеска тръгвам да правя един сайт на празен хост от суперхостинг, качвам темата, давам инстал и хоп out of memory, чак не мога да го почна ебахти хората слагам им чертата завинаги.

Същото и при мен преди седмица. Ето и тикетчето:

Здравейте,

Причината за посочената грешка се дължи на това, че за изпълнението на скрипт е необходима повече памет, от стандартно зададената. Увеличили сме паметта за акаунта на 128 MB.

Вие също можете да видите промяната, както и да извършвате такива лесно и бързо през контролния панел cPanel в меню "PHP Manager by SuperHosting".

Повече информация за направените настройки можете да намерите на нашата помощна страница: help.superhosting.bg/memory-limit.html

Ще Ви помолим да се уверите дали всичко работи коректно.

С уважение,
Отдел "Техническа поддръжка" | СуперХостинг.БГ
s uperhosting.bg | blog.superhosting.bg
Помощна страница: help.superhosting.bg
НОВО ПОКОЛЕНИЕ ХОСТИНГ

Става дума за един фирмен сайт от 5 страници. От доста време не ми се е случвало да виждам бяла страница на фирмен сайт от 5 страници заради паметта. Да не кажа почти никога. А днес трябва да си пиша с тях, защото един клиент си купил тънък хост от тях, както той твърди и сега на мен ми излиза скъпо, защото не ме допуска до стария му акаунт (а изтегля сайта) , а клиента твърди, че не ставало веднага да поеме детайлите на цпанела (user & pass), но 3-4тия ставало. WTF? :shock:

Не знам какво се случва с този хостинг, ама ако още един клиент ми дойде с купен от тях план, ще го нахраня. Защото минал тънко. Само където на мен сега ми трябвт 3-4 мейла, за да му опавя лайната, който не ме интересува кой е забъркал. Баси и новото поколение хостинг.

Пич мести се, това е най-умното, което можеш да направиш. И да не ми се обясняват тия с по 5-6 посетителя на ден, че проблема бил в сайта или девелопъра. ;)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Аз не съм имал никакви проблеми с хостинг от Суперхостинг, а ги ползвам от няколко години, но в духа на темата, кой е най-добрия бг хостинг според вас?
 
Re: От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Аз не съм имал никакви проблеми с хостинг от Суперхостинг, а ги ползвам от няколко години, но в духа на темата, кой е най-добрия бг хостинг според вас?

На който най-малко му ползваш съпорта, примерно. :)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

От години не съм техен потребител поради подобни причини: липса на инсталирани модули към хостинг план на суперхост, както и обяснение че ако искам да ги имам трябва да се плаща като допълнителна - персонална услуга, при положение че алтернативни хостинг компании ги предлагат безплатно :)
 
Re: От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

От години не съм техен потребител поради подобни причини: липса на инсталирани модули към хостинг план на суперхост, както и обяснение че ако искам да ги имам трябва да се плаща като допълнителна - персонална услуга, при положение че алтернативни хостинг компании ги предлагат безплатно :)

Да, и по дифолт слагат някакви малки стойности за памет. Това дори не знам каква им е идеята, като реално многофункционалните сайтове веднага ще клекнат - говоря малки WP-чета, с по 5-10 страници, но интерактивни. :)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Не знам на какво се дължи, но напоследък сайтовете ми падат по 2 / 3 пъти на ден.... Е да за малко но падат.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Хубаво де, някой няма ли да каже колко е доволен от тях и защо :)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Аз съм доволен от съпорта им, реагират бързо и понякога правят неща които не им влизат в работата, но напоследък нещо определено се случва с тоя хостинг....
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Както казах и аз, не съм имал повод да бъда недоволен. Единственото, което малко ме притеснява са постоянните им промоции, сякаш имаш нужда от пари спешно, а така да кажем след 2 години никой няма да им ползва промоциите, щото всеки ще е платил вече с 3-4 години напред. В този ред на мисли, законно ли е да прекратят дейност(и не само те, а въобще), както примерно имам платен хостинг до 2018-та?
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Както казах и аз, не съм имал повод да бъда недоволен. Единственото, което малко ме притеснява са постоянните им промоции, сякаш имаш нужда от пари спешно, а така да кажем след 2 години никой няма да им ползва промоциите, щото всеки ще е платил вече с 3-4 години напред. В този ред на мисли, законно ли е да прекратят дейност(и не само те, а въобще), както примерно имам платен хостинг до 2018-та?

Може да са всякакви и напоследък да имат сътресения, но са стабилен доставчик от към пазар т.е. няма опасност да прекратят дейност
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

ns1.bg е решението :) Цените са адекватни, а съпорта е един път ;)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Незнам дали ще прекратяват дейност, но дано влязат по бързо в ритъм..
 
Re: От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

ns1.bg е решението :) Цените са адекватни, а съпорта е един път ;)

[video=youtube;EeRF35qqIiY]https://www.youtube.com/watch?v=EeRF35qqIiY[/video]

Стига бе, и с тези съм работил...нищо особено.
 
От: Re: От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

[video=youtube;EeRF35qqIiY]https://www.youtube.com/watch?v=EeRF35qqIiY[/video]

Стига бе, и с тези съм работил...нищо особено.

ами, бате, от 2009-та съм при тях, никакви проблеми не съм имал :) в момента имам два акаунта, обмислям трети :)
 
От Суперхостинг на идиот ли ме правят

ами, бате, от 2009-та съм при тях, никакви проблеми не съм имал :) в момента имам два акаунта, обмислям трети :)

Давай смело, бате, и се неплаши. ;) Явно може само аз да съм имал кофти експирианс с тях.

Но само едно ще кажа, адванс хостингите като технологии и прочие, не са от топ хостингите в бг. ;) Ще се съгласят с мен тези, които по цял ден им се налага да се ровят по сървърите им. ;)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

ns1.bg е решението :) Цените са адекватни, а съпорта е един път ;)

да бе да
само супери и хост булгария
 
От: Re: От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Да, за хостбългария съм съгласен и аз. ;) За другите, не толкова.

суперхостинг при вирус в вордпреса помогнаха и то много
а нс1 само го спряха хоста и се оправяй
доста са нагли 14 сайта преместих никога веке при тях
суперите и хост булгария
 
*** Това не е напълно по темата, ако не ви мързи и имате време за губене - четете, ако ли не - пропуснете ***

Не съм имал кой знае колко голям опит с тях. Наскоро ми се наложи да проведа разговор със съпорт отдела им. Не мога да кажа, че съм очарован за съжаление. Защо, в следващите редове (не е болка за умиране, но имат пропуски).

1) Предлагат неменажирани впс-и, какъвто мой клиент си беше поръчал. Изненадата ми беше, че нямат никакъв management tool, за контрол на впса. В клиентската зона имаш рестарт и това е. А аз исках преинсталация - защо в следващата точка.
2) На въпроса ми за контролен панел, чрез който мога да упгравлявам впс-а, а по-точно преинсталация и смяна на даденият шаблон с операционна система, бях упътен към Webmin панела .... При повторен опит да обясня за какъв контролен панел аджеба говоря, отново ми казаха откъде мога да добавям домейни и да си контролирам впса. Разбирам, че ежедневно има разговори с хора с различни степени на познания и може би се е получило като практика да отговарят "шаблонно". В крайна сметка момчето разбра за какво говоря и ми отговори, че нямат контролен панел (management tool) за преинсталиране.
3) Обясних му, че ми е нужен чист минимален темплейт на centos 6 64bit, като получих отговор, че за да се случи това нещо (макар да бях споделил по-рано в разговора номера на поръчката, имената на фирмата, булстата на фирмата - като цяло всичко доказващо, че представлявам лицето заплатило за услугата), получих отговор, че трябва поръчителя да изпрати писмо до съпорт отдела им в който да се опише всичко това, което съм обяснявал по-горе в края на втора и началото на трета точка.

Накратко - 10 минутен разговор, изпратено писмо към клиента ми, препратено писмо от него към тях, изпълняване на няколко прости команди - грубо 12 часа.

Не искам да съм прекалено критичен, но това е загубено време според мен. Въпреки това съм доволен от предоставената услуга към момента (макар времето в което имам достъп до машината да не е напълно достатъчно за да правя генерални заключения).

Наясно съм, че това е грешка на клиента ми, като е добавил контролният панел при поръчката, но за да бъда честен е и малко заблуждаващо, на фона на останалите форми за поръчка с които съм работил. В 99% от тях, винаги е имало опция "Без панел", която потребителят може да избере. Така или иначе нещата са така - клиента е добавил панел, който на мен не ми е нужен - моя грешка, че не съм го предупредил и не съм им преминал през цялата им билинг система за да кажа какво и къде точно трябва да се натисне. Лошото е, че заради разваленият телефон и нуждата от човек, който да извърши елементарна процедура, получих нужното ми ден по-късно.

Едит: Извинявам се за мнението, понеже осъзнавам, че е офтопик в тази тема. Просто исках да изкажа мнение за предлагана услуга и факта, че ми се стори леко излишна цялата тази размотавка. Явно останалите доставчици с които съм работил са ме разглезили ;)
 
Последно редактирано:
От: От Суперхостинг на идиот ли ме правят

Не, не си имал само ти кофти опит с ns1.bg, ако започна да пиша ще отиде деня...
И аз бях много време при тях преди да избягам колкото мога по-далеч.

Давай смело, бате, и се неплаши. ;) Явно може само аз да съм имал кофти експирианс с тях.

Но само едно ще кажа, адванс хостингите като технологии и прочие, не са от топ хостингите в бг. ;) Ще се съгласят с мен тези, които по цял ден им се налага да се ровят по сървърите им. ;)
 

Горе