по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате? - Оптимизация на Flash

varlov

New Member
Здравейте, аз съм сравнително от скоро тук и чесно да ви кажа, беше ми много полезно пребиваване ... реших че ми е време да навляза в обществото и дори да си оптимизирам сайта за гугъл. с успех даже! :) ... за което благодаря на всички писали и брисали по форума ... нямате представа колко ми помогнахте!
Именно това е повода за тази тема. Разгледах доста сайтове на колеги и какво да видя на един от тях (няма да казвам на кой):
HTML:
При нас може да поръчате изработка на статични, динамични и флаш сайтове. Предимно изработваме статични сайтове или такива със системи за управление на съдържанието, рядко флаш сайтове. Защо? Защото флаш сайтовете определено са по-интересни, но са трудни за намиране от търсачките. Google се затруднява да индексира сайт, който няма текст. Как се получава това? Текстът в един флаш сайт е вграден във флаш елементи и google го вижда като картинка, а търсачките не могат да разпознават текста в картинките. Тъй като ние държим клиентите ни да получават максимален ефект от интернет услугите, които им предлагаме, препоръчваме оптималният вариант за всеки проект. Не се притеснявайте, ако все пак желаете да има флаш елементи, ние можем да ги поставим във вашият сайт така, че Google да намери необходимата му информация.
... тук идва и въпроса ... наистина ли така смятате, някой ви е казал и сте го приели за чиста монета или просто не умеете и не си признавате? :) ... не искам да обиждам никой разбира се ... но така лъжете клиентите си/ми/ни! Идват после и ми казват, аз не 'ща флаш, 'щото четох, че не било добре.
сега идва и момента на хвалба от моя страна:
graphic and web design - 3-то място (v a r l o v . c o m);
графичен и уеб дизайн - 5-то място (v a r l o v . c o m);
студио за антицелулитен масаж - 1-во място (салона на жена ми - v i r g o v i r . c o m);
... всичко това за по-малко от месец без напън и само с четене тук. Убеден съм че ако някой от разбирачите се хване резултатите ще са още по-добри.
... гугъл ме ми е вуйчо, само да вметна.

Ще се радвам на мненията ви ... както и да ме похвалите малко няма да ми навреди :)

Още веднъж благодаря на всички, положили усилия тук!
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Да не се изложа, но доколкото знам гугъл вече чете текста във флаша ... или бъркам? ... имам прочетени линкове към мен от чисто флаш сайтове.
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=72746

А за думите ... това работя :) ... това ми трябва.
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Нормално е, просто под индексация на флаш разбирате различни неща.

1. Сайтът се класира напред по тези думи, тъй като не се разводняват с друг текст - има ги в meta description (meta keywords не го броя), а друг текст в <body> освен същия на индекс-страницата реално липсва. Така те имат по-голяма тежест (100% адекватност на страницата по конкретното запитване и в description, и в body).
2. Посочените текстове обаче не са във флаша. Направи запитване за думите, които са включени в страница 2 (About), примерно freelancer, е те тогава разликата е огромна (поне засега, нищо че Гугъл вече може да ги чете).

T.e., излиза че си струва да заложиш на няколкото думи, които са в description, ако правиш флаш-сайт, но да забравиш всякаква борба за думите, които се съдържат в описателните флаш-текстове.

Но това пък крие друг риск - Гугъл обича ново съдържание. Следователно, след време както ти си изместил някои от досегашните сайтове, така и теб ще те изместят по-новите от твоя сайтове или тези, които имат обновяващо се съдържание по тези думи.
 
Последно редактирано:
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

T.e., излиза че си струва да заложиш на няколкото думи, които са в description, ако правиш флаш-сайт, но да забравиш всякаква борба за думите, които се съдържат в описателните флаш-текстове.
Перфект. Почти всички мои клиенти искат да излизат в челото по основен бизнес ... 3-4, 5 думи макс. Пък и кой си прави сайт на флаш ако иска да продава стотици артикули или обяви за работа, етц ...
Но въпроса не беше в това, а дали "Текстът в един флаш сайт е вграден във флаш елементи и google го вижда като картинка, а търсачките не могат да разпознават текста в картинките".
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Пуснах тия думички и не ми излезе сайтът. Сигурно Гугъл вкарва някакъв регионален фактор и ти вади резултати от "локала" - икспертите да го обяснят точно как е, да не се излагам нахалост... На единия ми комп понеже е с булгаристански настройки (май?) ми вади български сайтове на първа страница. Другия - съвсем различни резултати.

И за булгариш пазара да е, 3-5 място звучат добре. Дано да е трайно, понеже Г. често си прави майтап с моите сайтове поне - като асансьор ги разкарва по СЕРПа, особено по-новичкити,...

За Флаша много е изписано - не ми се класифицира и обобщава всичкото налично инфо. От няколко години (5 някъде) се е наложило едно "модно" понятие в брашна - web standards. А Флаш се е превърнал в нарицателно на всичко де противоречи на веб стандартите. Барабар с ХТМЛ таблиците (примерно). Ако се развие някакъв тежък спор по темата, може и да отделя време да си казвам мнението и дори да издирвам и цитирам авторитетни източници, ама за момента не ми е достатъчно интересно..

Не съм някакъв фанатик - красив и интересен сайт се прави доста по-трудно без Флаш. Ако Флаша беше native за веба, нямаше да си трошим нервите да мислим за юзабилити, аксесабилити, екранни резолюции, браузър специфики и да внимаваме ХТМЛ-то да е наредено тъй че да го харесат валидатора и Гугъла.
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

graphic and web design Общо търсения месечно 14 800 пропуснал си за long tail keywords да прочетеш.Огромна разлика има между 1кл дума или кл фраза от 2 думи и такава от 4 :)
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Перфект. Почти всички мои клиенти искат да излизат в челото по основен бизнес ... 3-4, 5 думи макс. Пък и кой си прави сайт на флаш ако иска да продава стотици артикули или обяви за работа, етц ...
Но въпроса не беше в това, а дали "Текстът в един флаш сайт е вграден във флаш елементи и google го вижда като картинка, а търсачките не могат да разпознават текста в картинките".


Късно дописах какъв риск крие това, вероятно не си успял да го прочетеш.

Още повече, че в българоезичния гугъл не са засечени достоверни случаи на sandpit, т.е. се ползва само бонуса на новака, който след време изчезва. А любопитен пример към темата за кратко и непроменящо се съдържание може да бъде и проведено наскоро seo-състезание, където дълго време водеше сайт, който нямаше абсолютно никакво съдържание и се крепеше само с ключова дума в url-to на домейна и силни тръстови линкове. Но дори и той не издържа, а камо ли сайт, който не може да разчита на подобни линкове. В краткосрочен план - ОК, но после се закъсва.

А въпросът касаеше индексацията на текстове във флаш, поне аз го разбрах така. Иначе всеки може да си слага флаш-елементи за стил, красота или ергономичност, разбира се, ставаше въпрос за серпа на думите и текстовете в тези елементи. Ако са plain text е друго.
 
Последно редактирано:
Re: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Сам можеш да видиш какво има индексирано от твоя сайт:
http://www.google.bg/#q=site:varlov.com&hl=bg
Като гледам - не е много. :)
Иначе да, Гугле правят опити да индексират флаш, но технологията все още не е достатъчно развита.
Има начин да се направи флаш сайт с добра индексация и това се постига с алтернативна версия на съдържанието. Пример - laptop.bg
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Продължавам да твърдя колко полезно е да се чете тук! :)
Благодаря приятели ... ще ви държа в течение какво ми се случва със класирането ... само още нещо ... какво се разбира под "нов сайт"? моя е от 2002, просто не беше оптимизиран досега ... разбирай нямаше нито ключови думи, дескриптион ... нищо.
vbTK ... 'е че малко ли е :) ... цял живот във 2 реда! :)
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

... само още нещо ... какво се разбира под "нов сайт"? моя е от 2002, просто не беше оптимизиран досега ... разбирай нямаше нито ключови думи, дескриптион ... нищо.

Ми тогава още повече. Слагаш нови думи на сайта (description и body) със 100%-ва адекватност и концентрат на запитването и Гугъл те избутва напред. След известно време ще те дръпне пак назад. Но това няма нищо общо с флаша.
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

Сега като се е почнала темата тъй или иначе.... Веб се разглежда предимно като хранилище на информация, не толкова като място да си покажеш новите дрехи. Многото информация има нужда от подреждане - тй наречената информационна архитектура. Само гол текст не е достатъчен. ЗАтова ХТМЛ има толкова различни тагове - за да се знае кое какъв тип данни и какво отношение има към останалото инфо (йерархична структура). Още по-добре се вижда в един XML документ примерно... Тия дето са учили суха теория Бази Данни знаят.

Всичко трябва да е достатъчно логично подредено и описано за да може машина да го разбере... Не го ли разбере машината, човешкият акъл пък хептен е заникъде и може да се осланя само на въображението. Тук вече картинките играят чудесна роля и по тоя път на мислене логиката скоро ще ни отведе и до съвременното приложение на чисто Флаш сайтовете.

Съвременните веб дизайнерски стремежи са да се комбинират добра структура, логичност и полезност на информацията с традиционната дизайнерска теория. Демек може, и е за предпочитане, без Флаш.

... Малко по-абстрактно казано.
 
От: От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате?

graphic and web design Общо търсения месечно 14 800 пропуснал си за long tail keywords да прочетеш.Огромна разлика има между 1кл дума или кл фраза от 2 думи и такава от 4 :)

Приятел, съжалявам ... досега мислих, но така и не разбрах какво искаш да кажеш?
 
От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате? - Оптимизация на Flash

Говоря за конкуренция :) с мислене не става а с четене. От тук провери ориентировъчната си конкуренция adwords.google.com/o/Targeting/Explorer?__u=1000000000&__c=1000000000&stylePrefOverride=2
 
От: От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате? - Оптимизация на Flas

Говоря за конкуренция :) с мислене не става а с четене. От тук провери ориентировъчната си конкуренция adwords.google.com/o/Targeting/Explorer?__u=1000000000&__c=1000000000&stylePrefOverride=2
е и? ... да си сменя бизнеса, белким си намеря по-конкурентен? ... ти прочете ли темата за какво е изобщо? ... да ти кажа, трябва и да се мисли понякога ...
 
От: От: по-лесно да не се занимаваме или наистина така смятате? - Оптимизация на Flas

Глупости говоря не ме слушай.Карай с дизайна и антицелулитния бизнес на жената.Темите не ги чета само си пиша глупости в тях.
 

Горе