права на Deals Aggregator

Здравейте. Рещил съм да правя агрегатор на сайтове за оферти, та въпроса ми е : Трябва ли ми някакво разрешение от сайтовете които ще добавя или не? Благодаря :)
 
От: права на Deals Aggregator

те от това печелят
 
От: права на Deals Aggregator

сайтовете печелят от такива като тебе, след като се регистрираш ти дават % комисион от всяка продажба, а къде и как ще им слагаш банерите не ги интересува
 
Последно редактирано:
От: права на Deals Aggregator

Въпроса му е по какъв начин се взимат. Най-вероятно става с API, но не съм сигурен...
Дават ти xml feed и чрез парсер ги извличаш.
Лошото е, че всеки ти дава феед с различна структура и има два варианта
Или си много голям и те се съобразяват с теб и ти дават феед с желаната от теб структура
Или го духаш и си правиш парсер за всеки феед


Някой ако му трябва продавам таквоз чудо.
 
От: права на Deals Aggregator

Дават ти xml feed и чрез парсер ги извличаш.
Лошото е, че всеки ти дава феед с различна структура и има два варианта
Или си много голям и те се съобразяват с теб и ти дават феед с желаната от теб структура
Или го духаш и си правиш парсер за всеки феед


Някой ако му трябва продавам таквоз чудо.

Нещо не те разбрах, но доколкото схванах, не си прав.

Този xml се генерира на база категории в афилиейт системата на дийлс. Примерно, избрал си категория или няколко и ти се извличат в един xml и така. Оттам си ги добавяш в сайта или блога, да кажем с крон (в Worpress примерно).
 
От: права на Deals Aggregator

Дават ти xml feed и чрез парсер ги извличаш.
Лошото е, че всеки ти дава феед с различна структура и има два варианта
Или си много голям и те се съобразяват с теб и ти дават феед с желаната от теб структура
Или го духаш и си правиш парсер за всеки феед


Някой ако му трябва продавам таквоз чудо.

Точно това ме интересуваше. Благодаря ти много. Аз поразгледах някой агрегати за оферти, но не съм в БГ и искам да бъде на английски, за това чакам отговор от съответната фирма. Иначе ме интересуваше за xml feed от къде се взима, и дали трябва да платя нещо за да ми го дадат, но вече разбрах. Още веднъж БЛАГОДАРЯ :)
 

Горе