проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

b0rk0

New Member
Значи с 2 думи ме излугаха...
преведаха ми пари по PAYPAL, аз си ги прехвърлих от там в картата
След като изпратих виртуален продукт заради който ми беше платено, купувача задържа сумата и се отвори разследване в PAYPAL.
след няколко дена решиха да му върнат парите... и да ме набутат!
аз успях да си ги изтегля от картата, но сега PAYPAL balance ми седи отрицателен - 165 паунда....

ясно е че са ме излугали купувача си взе продукта и парите !

въпроса ми е ако аз не им върна парите на PAYPAL възможно ли да е имам някакви проблеми (съд или някви призовка) ??

и дали мога да си закрия сметката в банката или и там ще ми направят проблем (защото пробвах немога да си изтрия картата от PAYPAL)
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

нищо не могат да ти направят

Освен това и за нищо не можеш да ползваш PayPal вече :) ако не си заплатиш задълженията де.
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

Вярно, поне не с твоето име, но като гледам автора как се е притеснил това на дали го притеснява :)
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

а тези пари върнати ли са на човека щом съм ги изтеглил ? и в крайна сметка на PAYPAL ли ги дължа или на него?

мисля да пробвам да си закрия картата и сметката и след месец да си напрая нова, това е дебитна карта попринцип само за интернет пазаруване я ползвам
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

Парите са върнати на клиента, ти ги дължиш на PayPal. За да стане номера не си сменяй картата и банковата сметка, ами си смени името, адреса и личната карта. Акаунта в PayPal се води на твое име, а не на номера на картата. Туй мисълта и логиката за нищо ги нямате.....
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

Пейпал има малко по различна политика, за продажба на услуги и продукти, за който не се изисква реална доставка. В такъв случай клиентът не може да отвори диспют срещу теб.
Ако пратиш 1 писмо на пейпал или подадеш оплакване срещу клиента и докажеш, че ти си извършил даден вид услуга, пайпал ще затвори диспют-а в твоя полза.

Ако е за реален продукт, е много по-лесно: само 1 тракинг номер даваш и готово.
Ти имаш 20 дни за отговор след оплакването срещу теб, ако не направиш нещо през тези 20 дни, парите ще бъдат върнати на клиента, а пейпал ще ти блокира пари в банковата сметка.
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

аз попринцип успях да си направя нов PAYPAL даже и същата карта добавих и няма проблеми, баланса ми там е 0.00
проблем ли ще е ако я ползвам така ?
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

аз попринцип успях да си направя нов PAYPAL даже и същата карта добавих и няма проблеми, баланса ми там е 0.00
проблем ли ще е ако я ползвам така ?
Как мислиш?
Регни по-добре акаунт на името на брат, сестра, чичо, леля
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

„ИзлУгване“ не виждам, виртуални артикули не би следвало да се продават. Изпраща се по обикновената поща с tracking на лист хартия, и на него написани данните за виртуалният артикул. Чака си 1-2 седмици, докато си го получи, имаш и проследяващ номер, и доказателство за изпращане, и задължително Signature on delivery, и всичко.

Новият акаунт е вече link-нат към старият (с отр. баланс), което авт. значи, че в най-скоро време и той ще бъде limited/frozen. Welcome in the real life.
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

Най-добре пиши на PayPal в установения срок, както те посъветваха колегите и ако успееш да докажеш, че си изпратил дори и виртуален продукт или услуга - най-лесно чрез имейли и друг вид кореспонденция има вероятност диспута да е в твоя полза и да си получиш парите.

Акаунта е на твое име и ако ще и 10 нови да си отвориш с различни карти все тая, името ти фигурира в системата им - мисли за PayPal като за банка, там също се прави досие на всеки клиент!
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

по тази причина никога не се продава дигитални продукти за paypal, щото накрая духаш супата; а, сега - плащай си фактурата за платеното обучение, 165 паунда е евтинко, да не те потърсят я от мвр, я от някоя колекторска фирма;
не е достатъчно само името и адреса, егн-то е водещо, а то се сменя само при осиновяване, но пак има таен регистър, който може да се отвори...
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

А какво ще стане ако си купя нещо и се оплача на PayPal, че съм получил камъни (а в действителност съм си получил стоката)?

А ако пратя на някого камъни по куриер?

https://encyclopediadramatica.es/PayPal
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

Ако изпратиш камани ще дадеш много пари за доставката.
Обикновено купувачите печелят по-голям процен от такива дела. Има начини да се застраховаш, най-общо казано като си изградиш репутация на честен търговец. Или на честен купувач, ако си от другата страна. И знаеш къде се намираш, и при отворено дело можеш да свържеш две приказки на английски, което ме съмнява за пича дето пусна темата.
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

От PayPal се оплакват както продавачи, така и купувачи. Измамниците намират начин как да мамят и едните, и другите.
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

........... да не те потърсят я от мвр, я от някоя колекторска фирма...

А да, те колекторските фирми само с това се занимават по цял ден :D да събират версиите на кредитна институция регистрирана в Люксембург :D . Параноята ти идва в повече.
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

По принцип какъв е проблема подобни фирми да печелят от измамени потребители на PayPal? От това нито PayPal ще загуби, нито фирмите, които се занимават със събиране на задължения. Даже ще спечелят. Всичко така или иначе се плаща от жертвата на измамата.

Какво значение има, че PayPal е регистрирана в Люксембург?
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

По принцип какъв е проблема подобни фирми да печелят от измамени потребители на PayPal? От това нито PayPal ще загуби, нито фирмите, които се занимават със събиране на задължения. Даже ще спечелят. Всичко така или иначе се плаща от жертвата на измамата.

Какво значение има, че PayPal е регистрирана в Люксембург?

Има, юрисдикция му се вика :)
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

В повечето цивилизовани държави краденето и измамите са забранени.

В Люксембург и България също.

Законите на повечето държави не правят разлика къде е извършено престъплението (особено ако е наказуемо съгласно законите и на двете държави).

Какъв е проблема PayPal да си наеме колекторска фирма, която е установена в България и спазва шибаните български закони (като преди това се е преборила със шибаната българска бюрокрация за да има право да извършва дейността си)?

Б. Димитров: "Шибан" означава "бит с пръчка"

Да не би да твърдиш, че може да извършваш измами и кражби на воля (без последствия), ако жертвата е фирма, която се намира в друга държава?
 
От: проблем с PAYPAL - BALANCE - HELP !!!

Не твърдя нищо подобно, а по-скоро, че Европол и колекторските фирми са два различни свята.
 

Горе