проблем с robot.txt в блогър

Plamen77

Member
значи в уебмастър тулса ми изкарва в секцията Web crawl errors че имам 17 URL забранени от robot.txt...после в найстройките видях реда

Disallow: /search

тоест всички етикети от менюто са забранени, предполагам заради символите на кирилица след това , които объркват ботовете...не знам по default ли се задава това от блогър и мога ли аз да го променя..също така мога ли да променя етикетите ми да са на латиница поне горе в URL за да не се бъркат ботовете ако това е проблема и да ги разреша....още повече че в началото го нямаше този проблем и отскоро се появи...някой имал ли е подобен проблем и как го е разрешил ?
 
От: проблем с robot.txt в блогър

Не може да се промени. При всички блогове в блогър е така, няма нищо общо с кирилицата... Не обърква ботовете, индексира се нормално кирилицата в урл(до колкото съм чувал е и по-добре за seo-то).
А и ако са пуснати да се индексират етикетите много дупликейт контент ще стане - да ме поправи някой ако греша...
 
От: проблем с robot.txt в блогър

да де ама в началото нямах тези грешки и излизах напред в сърча а изведнъж като се появиха и паднах извън първите 300
 
От: проблем с robot.txt в блогър

Не е от това... robots.txt в блогър от както съм започнал да го ползвам си е бил така.
Друга е причината за падането ти в резултатите за търсене...
 
От: проблем с robot.txt в блогър

Това помага за seo-то като не допуска дублирано съдържание.
 
От: проблем с robot.txt в блогър

извадки от нета:


You cant change the robots.txt file in Blogger unless you host your own blog in your server.
Disallow: /search --- Is alright. Its just not going to index the search results pages which are duplicate by nature.
So the current robots.txt @ blogger is just fine...but ofcourse its not perfect. You cant modify it the way you like.
 

Горе