продавам разработена идея за инвестиции - 1000 евро

хах :)

по твоята логика Зукърбърг нямаше да стане играч с 70 милиарда капитал

щото когато е търсел студентски заеми всички са му казвали че трябва да изкарва 5- 10 пъти повече.. смях :Д

плюс това виж Илон Мъск - 3 мултимилиардни компании ( публични, финансирни от инвеститори )
Paypal Tesla Space X

предста ви си ако му бяха казали от ГМ или Форд ако искаш пари за иновационен концерн на коли - електрически, трябва да печелиш
5-10 пъти повече от нас

смешно е да ти кажа .. :Д
НЕ МОЖЕ ДА ГОВОРИШ ЗА МЪСК. Студентските му години са минали по следния начин- през деня учи в унито, вечерта БАЧКА с брат му по проекта, който е правил тогава. В случая ти си смешен с това изказване.
 
под израза " БГ Действителност" имах точно това за което хората го използват ( мизерия, липса на държавност.. и т.н. )

сега от гледна точка на всеки отделен казус нещата са в зависимост от всеки отделен човек

какво може, какво знае и т.н. .. :)

С този израз " БГ Действителност" показаваш, че грам наидея си нямаш от бизнес и от "предприемачество".

Ти продаваш идея която смяташ, че има ще има 90% успех. Продаваш нещо което смятам, че ще изкара милиони на някой за 1000 евро. Няма логика. Аз ако смятам, че нещо ще направи милиони ще си го направя сам, няма да го продам за 1000евро.
 
хах :)

по твоита логика Зукърбърг нямаше да стане играч с 70 милиарда капитал

щото когато е търсел студентски заеми всички са му казвали че трябва да изкарва 5- 10 пъти повече.. смях :Д

плюс това виж Илон Мъск - 3 мултимилиардни компании ( публични, финансирни от инвеститори )
Paypal Tesla Space X

предста ви си ако му бяха казали от ГМ или Форд ако изкаш пари за иновационен концерн на коли - електрически, трябва да печелиш
5-10 пъти повече от нас

смешно е да ти кажа .. :Д

Ти изобщо знаеш ли как Facebook се е финансирал? Изобщо си далече от истината. Кога Facebook са взимали студентски заеми.. когато говориш нещо хайде да го проверяваш първо.

За Мъск да не започваме темата. Ти знаеш ли той от къде е тръгнал? От къде е намерил инвестиции? От какво е забогатял? Колко лишения е правел? Вземи прочети книгата му, нали обичаш да четеш. Ще ти бъде много интересна.
Мъск знаеш ли кои е първият му проект, които финансира после следващия? PayPal не е основат от Мъск ;) Чул си нещо и толкова... Знаеш ли какво прави за да намери финансиране за Space X?

Може би Джобс е теглил пари от EasyCredit да финансира Apple.

Даже си мисля, че си някой стар потребител който в момента си прави голяма шега с нас :D
 
Последно редактирано:
карай :)

идеята ми беше да предложа това което мога към настоящия момент за да събера пари да тествам идеята ми за трейдване

и по нататък да пробвам с други неща :)
 
значи

Тай Лопез го следя от 2 години

Тай лопез - играч? Тай лопез е някакъв позьор, живеещ в къща под наем. Тарикат е тревон джеймс и криптоник хахаха щот избудалкаха сума ти народ с битконееееект, разбира се и карлос матос wasasasasasasaaaaa
 
карай :)

идеята ми беше да предложа това което мога към настоящия момент за да събера пари да тествам идеята ми за трейдване

и по нататък да пробвам с други неща :)

В началото си мислиш, че знаеш всичко, знаеш как да направиш милиони. Винаги обаче изниква някакво извинение, при теб са парите.
Имаш желаение, остава ти само работата. Хвани се някъде ако трябва, работи, спести пари за няколко месеца. Рискувай ги, изгуби ги и повтори отново, и отново. Всеки опит които ще натрупваш ще те доведе по-близо до това, което смяташ за успех. Всеки има различни критерии за успех.
 
Може би Джобс е теглил пари от EasyCredit да финансира Apple.
Ъмм... не от кредисимо е теглил щото те приемат и Биткойн до колкото разбрах :D :D :D :D
карай :)

идеята ми беше да предложа това което мога към настоящия момент за да събера пари да тествам идеята ми за трейдване

и по нататък да пробвам с други неща :)

Дайте ми 100 милиона щото искам да живея на Хаваите.
Тай лопез - играч? Тай лопез е някакъв позьор, живеещ в къща под наем. Тарикат е тревон джеймс и криптоник хахаха щот избудалкаха сума ти народ с битконееееект, разбира се и карлос матос wasasasasasasaaaaa
Абсолютно съгласен съм....

Ти изобщо знаеш ли как Facebook се е финансирал? Изобщо си далече от истината. Кога Facebook са взимали студентски заеми.. когато говориш нещо хайде да го проверяваш първо.

За Мъск да не започваме темата. Ти знаеш ли той от къде е тръгнал? От къде е намерил инвестиции? От какво е забогатял? Колко лишения е правел? Вземи прочети книгата му, нали обичаш да четеш. Ще ти бъде много интересна.
Мъск знаеш ли кои е първият му проект, които финансира после следващия? PayPal не е основат от Мъск ;) Чул си нещо и толкова... Знаеш ли какво прави за да намери финансиране за Space X?

Може би Джобс е теглил пари от EasyCredit да финансира Apple.

Даже си мисля, че си някой стар потребител който в момента си прави голяма шега с нас :D
Добре казано. Ако се видим някой път имаш няколко бири от мен :D :D
 
нямам нанерение да ходя до САЩ
но имам доста идеи и искам да почна с нещо малко тва е :)

нямам 1 милион (за сега ) нямам и нищо на мое име
имам идеи за които съм 90% сигурен че ще станат но повечето искат начален капитал
а аз не искам да тегля кредит защото рискът да не мога да го изплатя е твърде голям.. поне в България :))

ето сега ще ви дам една идея безплатно ( имам към 30-на )

нали знаете тия готовите спагети ( за 10 минути в вода сварени ) пазарната цена им е 60-120 ст
сега като се има на предвид че до 2050 година населението на Земята ще е не 7 милиарда както е сега а 10 милиарда
се вижда ясна необходимост от евтина достъпна храна ( ориза иска много вода той нема да стигне за всички азиатци)
сега една фабрика от 1 млн лева ще покрие нуждата от такова произбодство ( в България )
по скъпи фабрики при ръст на приходите ест :)

особено ако производствената цена падне до 20-30ст, пазарната може да е 50-60 което е екстра

това е

играч съм :)) :Д
Пич, в кварталното магазинче, същите спагети + олио и подправки са 35 стотинки, къде отиде 60ст. - 1.20лв. :D
Много пресоляваш нещата и от там се получава издуването на балона.
 
изразих примерна пазарна цена

скоро не съм си купувал от тях.Може да са поевтинели
като цяло идеята е добра обаче :D
 
Работи с реално инфо. Не да казваш, че ще продаваш домати, на пазара вървящи 5 лева, ти ги даваш на 3, и по този начин правиш куприльоните.
Никой няма да ти даде и два лева за нещо с "примерна пазарна цена", защото накрая удряш чертата и виждаш, че истинските играчи могат да си позволят по-ниските цени и ти си на минус, ако тръгнеш да се бориш с тях.

Филмирал си се в света на еднорозите и дано никой да не ти се върже, та да завлечеш и него, "тествайки" си "гениалните идеи".
 
днеска например излезе видео за един 21 годишен дето продава къщи без да ги притежава - с договори и малък процент за него ако успее да продаде къщата

това къде ще го прочетеш в България ?
Тъй е!
Туй е!
0 лв инвестиция за wi-fi Интернет достъп, гледаш клипове и научаваш идеи, реализирани преди цели хилядолетия, докато си пиеш кафето, с което са те почерпили!
Еваларка, бро! Разби ги разните спестители! Горд съм с тебе!

Апропо, на днешно време се нарича се дропшипинг.
 
Нищо не е свършило, човекът има към 30-тина идеи, подобни на спагетите, чакащи своя собственик. Аз се възползвах от безплатната (за спагетите) и вече съм напред. Препоръчвам!
 
Американския модел. Лекторите по личностно развитие, обещават милиони, печелят от продажбата на книги и правят пари. Четящите книгите, седят, пият си кафето, молят се на Вселената и визуализират как банковите и сметки се пълнят сами - да, ама не! Така и колегата - чака да завалят доларите от продажбата на идеята, а за купилите най-вероятно ще чакат от умрял писмо, защото едно е да се възхищаваш на преуспелите милионери, а съвсем друго да си повярваш чак толкова, че като ги следиш в youtube, ще си като тях - преуспял. Нищо не идва даром освен ако дядо ти не е бил от ДС и имаш завещание тлъста банкова сметка и по два апартамента в София и Варна. По-добре иди на морето за два сезона, наблегни на маргарин "Калиакра" и шарена сол, спести парички и си пробвай късмета. Тук едва ли някой ще се върже да купи! :)
 
Американския модел. Лекторите по личностно развитие, обещават милиони, печелят от продажбата на книги и правят пари. Четящите книгите, седят, пият си кафето, молят се на Вселената и визуализират как банковите и сметки се пълнят сами - да, ама не! Така и колегата - чака да завалят доларите от продажбата на идеята, а за купилите най-вероятно ще чакат от умрял писмо, защото едно е да се възхищаваш на преуспелите милионери, а съвсем друго да си повярваш чак толкова, че като ги следиш в youtube, ще си като тях - преуспял. Нищо не идва даром освен ако дядо ти не е бил от ДС и имаш завещание тлъста банкова сметка и по два апартамента в София и Варна. По-добре иди на морето за два сезона, наблегни на маргарин "Калиакра" и шарена сол, спести парички и си пробвай късмета. Тук едва ли някой ще се върже да купи! :)
Точно за това имах в предвид относно този Лопес. Все повече българи започват да прилагат тази идея. Интересното е, че доста хора им се връзват. :D :D
 
Точно за това имах в предвид относно този Лопес. Все повече българи започват да прилагат тази идея. Интересното е, че доста хора им се връзват. :D :D

Може да им се връзват, обаче който е достигнал до този форум, едва ли. Тук искренно вярвам, че няма такива наивници! :D
 
знам какво имаш предвид
знам горе долу и българската предприемаческа ситуация ( баща ми има фирма от 25 години )
това което изках да покажа ( освен офертите за които съм сигурен че имат потенциал ) е че ситуацията в която се намираме като българи
не се изчерпва с малки квартални магазини и покупко продажба на вендинг автомати..
защо намеример няма банки в България които да финансират добри идеи и да поемат част от тежеста
(срещо процент от приходите)
Аз като студент как да си реализирам идеята която изка 100к да речем без да се загробя финансово
сами разбирате че колкото и да са хубави идеите, шансът да ми мине животът в заплати от 600-1500 от които 50% за покриване на кредит не е никак стимолираща
да, Българският метод е - работи 6-12 месеца събери 10к и почни бизнес

моят въпрос е - моята идея ( без значение каква е тя ) по-малко ли заслужава стартъп капитал от хедж фондове бизнес ангели и прочие

почти съм сигурен че ако Зукърбърг се беше родил в България
и като студент му доиде идеята за мрежите, най-верочтно щете да я продаде на някой играч защото неможе да си покрие разхода за квартирата и парното

това е

:)
 

Горе