продажба в Ebay

entrepreneur7

Active Member
Здравейте, на познат магазина му не вървеше и го затвори останаха доста оригинални дрехи и ги взех. Сега реших да ги пусна е Ebay. Някой може ли да ми каже колко излиза доставката, как по точно се доставя и тнт. Аз гледах ,че с български пощи и за около 250 гр до САЩ излиза 6,80лв. Ама нашите пощи я доставят до там ли и до адрес или в офис или поща в САЩ ? Също така в Ebay има като пускаш обява да пуснеш цената на доставката да е еднаква за всички държави или да се променлива според държавата и как Ebay ще знае, че пращам с български пощи ? А ако го изчислява според някакъв друг куриер ако го изчисли на обявата до САЩ или Германия 5$ а после като пратя с български пощи излезе повече или по-малко ?
Като цяло не ми е ясно как става продажбата от България към другите държави и как се изчислява доставката колко пари излиза с кой куриер до адрес или до офис ли пристига там ? А също и как някой обяви са с free international shipping ?

Последно редактирано:

SoloContraTutti

Well-Known Member
Принципно се работи главно с пощите. Местните куриери ще те ожулят много лошо, имайки предвид цените за вътредържавните доставки. В иБей като листваш трябва да знаеш долу-горе какви ще са ти разходите по доставката. С приблизителна цена може да се запознаеш с тарифния калкулатор на бг пощи. Преди два месеца ми се наложи да пратя дреха до Германия, която я притеглиха на 220 грама. Понеже не исках да се изгуби, я пуснах препоръчана и с тракинг код. Тракингът струваше около 5-6 лева, доставката до най-близката поща на получателя бе и тя между 5 и 6 лева + 1 лев за плик. Всичко излезе около 13 лева и някакви стотинки, но я доставиха малко по-бавно от очакваното (вместо за седмица, както ми обещаха, пристигна за 2 седмици и половина).

Щом са ти оригинални дрехите, предполагам ще им търсиш по-висока цена, която да компенсира тракинг номера, в случай, че не си ОК да ти се губят някакви пратки.

Иначе като опция при качване на продукт има избор, дали доставката да ти е твърда сума или да се влияе от някакви обстоятелства, както и ако решиш да продаваш в Европа, то да ограничиш голяма част от останалите държави, за да не могат да пазаруват от теб, а ти от своя страна да не се ангажираш със скъпи доставки.

Ето пример от калкулатора по-горе:
1601374490887.png

Долу-горе тази цена е същата за повечето европейски държави. Обикновено пратките потеглят на същия или следващия работен ден.

Дано съм обяснил добре.

alexkuzmov

Active Member
Принципно се работи главно с пощите. Местните куриери ще те ожулят много лошо, имайки предвид цените за вътредържавните доставки. В иБей като листваш трябва да знаеш долу-горе какви ще са ти разходите по доставката. С приблизителна цена може да се запознаеш с тарифния калкулатор на бг пощи. Преди два месеца ми се наложи да пратя дреха до Германия, която я притеглиха на 220 грама. Понеже не исках да се изгуби, я пуснах препоръчана и с тракинг код. Тракингът струваше около 5-6 лева, доставката до най-близката поща на получателя бе и тя между 5 и 6 лева + 1 лев за плик. Всичко излезе около 13 лева и някакви стотинки, но я доставиха малко по-бавно от очакваното (вместо за седмица, както ми обещаха, пристигна за 2 седмици и половина).

Щом са ти оригинални дрехите, предполагам ще им търсиш по-висока цена, която да компенсира тракинг номера, в случай, че не си ОК да ти се губят някакви пратки.

Иначе като опция при качване на продукт има избор, дали доставката да ти е твърда сума или да се влияе от някакви обстоятелства, както и ако решиш да продаваш в Европа, то да ограничиш голяма част от останалите държави, за да не могат да пазаруват от теб, а ти от своя страна да не се ангажираш със скъпи доставки.

Ето пример от калкулатора по-горе:
Виж файлът 20022

Долу-горе тази цена е същата за повечето европейски държави. Обикновено пратките потеглят на същия или следващия работен ден.

Дано съм обяснил добре.
И аз да добавя един въпрос.
Имат ли някакви изисквания за изпращаната стока?
Примерно документи за произход или нещо такова?

SoloContraTutti

Well-Known Member
Лично мен нищо не са ме питали. Беше достатъчно да занеса дрехата (аз предварително я бях опаковал добре). Питаха ме дали е единствено дреха или има я бомба, я нещо друго и като казах, че е дреха, не са я отваряли за проверка. :D
Пък и ти може да пратиш на същия принцип неща на роднина в друга държава, какви документи за произход да ти искат..

hrisi.store

Member
Мисля, че https://a1post.bg/ ще са ти най-полезни в случая.
Ако дадеш град, адрес и грамажи, можем да видим цена за доставката. Но от скоро имат някакво ново изискване:

iNDESiGN

Member
Внимавай с марките в ибея само. Марковите дрехи и аксесоари са най-рискови. Карай под радара, за да не ти хлопнат кепенците.

А по въпроса: Отиваш в пощата, взимаш си плик или малко кашонче за 80ст. Надписваш го и го пращаш. Доставката ще ти е около 10-тина лева (зависи и от грамажа) за където и да пращаш. За по-лесно си смятай 15лв горница за разходи по доставка и такса в ибей. Пращай винаги с тракинг! Качвай тракинга на време. Когато качваш тракинга, избираш Bulgarian Post. За щатите и ЕС пристигат най-бързо (10тина работни дни, може и по-бързо). Хубаво е да си вържеш гащите като пишеш доставка до 20 работни дни, че се случват и сакатлъци.

zerotosuccess

New Member
Здравейте, на познат магазина му не вървеше и го затвори останаха доста оригинални дрехи и ги взех. Сега реших да ги пусна е Ebay. Някой може ли да ми каже колко излиза доставката, как по точно се доставя и тнт. Аз гледах ,че с български пощи и за около 250 гр до САЩ излиза 6,80лв. Ама нашите пощи я доставят до там ли и до адрес или в офис или поща в САЩ ? Също така в Ebay има като пускаш обява да пуснеш цената на доставката да е еднаква за всички държави или да се променлива според държавата и как Ebay ще знае, че пращам с български пощи ? А ако го изчислява според някакъв друг куриер ако го изчисли на обявата до САЩ или Германия 5$ а после като пратя с български пощи излезе повече или по-малко ?
Като цяло не ми е ясно как става продажбата от България към другите държави и как се изчислява доставката колко пари излиза с кой куриер до адрес или до офис ли пристига там ? А също и как някой обяви са с free international shipping ?
Здравей!

Макровите стоки в eBay е възможно да имат много проблеми.
Провери дали конкретните марки, които имаш са в списъка със забранени продукти: https://community.ebay.com/t5/Archi...of-Brand-Names-on-the-VeRO-List/td-p/25364325

С "Български Пощи" не можеш да доставяш до САЩ от 15 дни, защото ситуацията с COVID е проблем в момента за тях.

В eBay има таблица (shipping) и в нея оказваш всяка държава, която обслужваш или не обслужваш :) Exclude List се казва в самия листинг.
Също така доставката може да е различна за всяка държава и да предлагаш различни видове доставки.
Може да го изчисли и според куриер.
Там пристига с най-евтината поща First Class Mail Service.

Надявам се да съм бил полезен! :)

Горе