процесорно време проблем

gshopov

Well-Known Member
здр на всички
сайтчето ми дърпа много процесорно време и суперхостинг ме помолиха да проверя и да оптимизирам сайта си
пратиха ми някав .doc фай какво е изразходвано от сайта ми

значи имам един флаш банер възможно ли е от него да идва проблема
той е 1 мб
системата е wordpress средно дневно 400-500 уникални посещения и до 2000-3000 имресии
ако кажете как мога да реша този проблем ще съм много благодарен
 
Освен ако флаш банера не дърпа някакви данни от сървъра и да прави някаква сложна обработка не мисля че там ти е проблемът. Той би бил проблем за трафика и тук да вметна, че 1MB е доста, не може ли да намалиш размера някак си?
Аз имах същия проблем с един от сайтовете (пак при суперхостинг и пак така ми писаха че надхвърлям процесорното време), тогава ползвах един локален брояч, някъв популярен беше между другото, но очевидно беше бъгав. След като го деактивирах се оправи всичко, дори Суперхостинг помолиха за Feedback за да предупредят и други клиенти в такива случаи. Така че виж да не ползваш някоя подобна щуротия, ако не почвай да оптимираш твоя код :wink:
 
ок а как мога да разбера от кое е
няква програма ?
че аз съм малко нов
банера ми дърпа трафика по 1-1.5 гб на ден
ся го сложих при един приятел той е неограничен трафик
но ме претиснява процесорното време

та ако ми какжеш как си проверил от кое е ще съм много благодарен и аз имам няколко локални брояча и един пул
но незнам как да проверя дали е от тях освен сега да звънна на суперхостинг и да ги изключвам едно по едно знам ли ?
 
При мен не беше особено трудно понеже наскоро го бях сложил брояча и малко след това ми писаха за проблема, така че сметнах две и две и ми стана ясно. Ако искаш пиши точно какво ползваш и довечера като проверя ще видя дали не съм бил с въпросния брояч (сега не се сещам за името). Казвам ти доста е вероятно да е от някакъв такъв скрипт, едва ли си написал нещо толкова сложно/прецакано, че да им харчиш толкова време. Методът на изключването не е лош вариант :wink:
 
ами сподели кои е брояча да го имамe на предвид.... WP-stats ?


И малко офф наскоро поаднах на тема за wp която изписваше колко МySQL конекции ползва за да зареди незнам как е средното ниво но 34 броя ми се видяха множко за да зареди една страница или ако имаш 1500 + уникални на час минаваш 50 000 конекции (което е проблем на едно прителче тук) като стои та гледай
 
Аз го имах същия проблем, и така смених няколко БГ хостинга за да се приземя накрая на (mt) Media Temple. Аз също съм с WP и мога да ти кажа няколко съвета за оптимизиране, които при мене наистина проработиха:

* Ако имаш плъгина за Google Sitemaps -- махни го! Идеята е супер зя плъгина, но изпълнението е супер много дърварско, и гълта супер много CPU време като генерира sitemap-а, а да не говорим колко памет гълта.

* Сложи си wp-cache плъгина. Даже още по-добре - сложи си wp-super-cache плъгина

* Ако имаш плъгина Popularity Contest -- махни го! Сравнителто кадърно е написан, но пък като ти порасне базата данни (ако имаш много постове) бочва та гълта много CPU

Имаше още нещо, но не се сещам в момента.
 
gshopov каза:
благодаря значи ще се радвам да споделите и други плугини който дърпат много процесорно време

ти какви плъгини ползваш иначе ? има ли такива които си си писал сам или например са ти ги написали някои индийци/руснаци от scriptlance ?
 
coolice каза:
ами сподели кои е брояча да го имамe на предвид.... WP-stats ?


И малко офф наскоро поаднах на тема за wp която изписваше колко МySQL конекции ползва за да зареди незнам как е средното ниво но 34 броя ми се видяха множко за да зареди една страница или ако имаш 1500 + уникални на час минаваш 50 000 конекции (което е проблем на едно прителче тук) като стои та гледай

В моята база данни на един от блоговете ми Wp-stats беше направил почти милион записа и базата данни беше станала около 170МБ :) Wp-stats е добър плъгин, но трябва да му направиш специална база данни само за него:)
 
ами ползвам само от wordpress.org
скриптове
но имам някъв пулл
дето е с ajax
и суперхостинг казват че най вероятно е от него
имам и няколко други

Бутони за Svejo.net 0.2.1 алфа

Akismet 2.0.2
All in One SEO Pack 1.4.3.9
BackUpWordPress 0.4.5
Contact Form 7
Google Search widget 1.0
Google Sitemaps - Append UTW Tags 2.1
Google XML Sitemaps 3.0.2.1
Head META Description
Jalenack's Wordspew 1.16
Post Star Rating 0.3.2
Preview Theme 1.0
SEO Title Tag
StatPress
Tag Cloud widget for UTW 1.0
Theme Switcher 0.5
WP-EMail
WP-Polls
WP-Stats
WP-UserOnline 2.20
WP-UserOnline Widget
WP Super Cache
ето това са ми плугините
 
С каква версия на WP си ? Ако си минал на 2.3.* ще имаш автоматично подсещане, ако имаш стари плъгини.

gshopov каза:
Бутони за Svejo.net 0.2.1 алфа
Този вече има 0.2.2

Akismet 2.0.2
Този е вече 2.1.3

Google Sitemaps - Append UTW Tags 2.1
Google XML Sitemaps 3.0.2.1
Махай го гози, този много гълта CPU при генериране на sitemap-а.

Tag Cloud widget for UTW 1.0
Най-добре си update-ни WordPress-а до 2.3.*, той си има вградени функции за tags и tag cloud, както има и вграден конвертор (на Imports) от UTW към таговете на WP

На този последната версия е 1.1.1

WP Super Cache
На този последната версия е 0.5.3
 
така, страницата с която аз имах проблем няма нищо общо с wordpress, а проблемът сега видях ми е правил брояч BBClone (http://bbclone.de).
Въпреки че не го виждам в списъка на gshopov може пък да помогне на други като не го слагат :)
 

Горе