развиване на сайт за чужбина 3D и Motion дизайн уеб и лого дизайн

isavkov

New Member
Hi folks,

винаги съм искал да го кажа! :D
Та на въпроса.
От скоро започнах да развивам едно мое сайтче, което е насочено към англоговорящите и пиещи чай по ракиено време, с мезе от макдоналдс сандвичи люде.
Демек - англоезичния пазар.

Е да ама се оказва, че начина който използвам за БГ не върши много работа за навън.
Домейнът е 2 или 3 годишен, не помня точно, времето е относително понятие.
Но отскоро се занимавам активно с него. За компютърна графика е.

Дайте идеи как да развивам навън такъв сайт, къде да го регистрирам, как да примамя трафик и прочие готини нещица.
Благодаря на всички за отделено време :)
 
От: развиване на сайт за чужбина

'Компютърна графика' е много общо понятие.
Затова общият ми съвет е 'Откажи се'.
 
Re: развиване на сайт за чужбина

за всякакъв вид графики предлагам deviantart и всякакви подобни комюнитийс. Може да звучи не много добре, но си имат клуб за намиране на виждания и ако под постнатото има линк или добър текст може и нещо да стане. Не съм го правила лично, но виждам как добрита там си намират издатели на комикси, манга и купувачи за картини. Едва ли няма един линк да погледнат...
 
От: Re: развиване на сайт за чужбина

'Компютърна графика' е много общо понятие.
Затова общият ми съвет е 'Откажи се'.

OK - 3D и Motion дизайн. Също така уеб и лого дизайн.
За да съм по конкретен :)

за всякакъв вид графики предлагам deviantart и всякакви подобни комюнитийс. Може да звучи не много добре, но си имат клуб за намиране на виждания и ако под постнатото има линк или добър текст може и нещо да стане. Не съм го правила лично, но виждам как добрита там си намират издатели на комикси, манга и купувачи за картини. Едва ли няма един линк да погледнат...

напоследък малко съм отвратен от девиантарт, понеже взеха да качват доста глупости, но си струва да се опита.

П.С. ех, ако можех просто да се откажа, нямаше да иам и половината проблеми в живота си... :D
 
Re: развиване на сайт за чужбина 3D и Motion дизайн

хъм най ценното постнато на тази тема при нас съм виждал в поста на Noke в тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=24047&p=218318#post218318

ама разгледай цялата тема за сеото също може да го развиваш бавно селектирай си ключови думи

освен това не трябва да пропускаш и някои екзотични идеи за продажби като adwords като разгледах няма чак толкова много маймуни на клона за logo design а щом в adwords няма много маймуни за лого дизайн значи в adcenter.microsoft.com е още по спокойно и ще можеш да получиш таргетирани посетители на ниска цена (като ми показа и бърза проверка) може да направиш тест с ваучиери :)

но за да ти конветира сайта добре е хубаво да си изчистил доста от нещата на поста на Noke :)
 
От: развиване на сайт за чужбина 3D и Motion дизайн уеб и лого дизайн

Бих те посъветвал да пуснеш някави уроци за 3Д програми из другите сайтове - guest posts. Регни се в няколко големи форума за 3д и сложи подпис. Такива неща.
 
От: развиване на сайт за чужбина 3D и Motion дизайн уеб и лого дизайн

Пак е много общо поставен въпроса. Не споменаваш какви точно са целите ти - фрийленс услуги, тюториали, блог с общи алабализми, бизнесче някакво, просто хоби...?
Другият проблем е че това са много области.
И всичките са пренаситени (за 3Д-то и моушъна само предполагам де).

Ако целта е доход, не е много умно човек да се знанимава с нещо, дето всеки трети индиец се натиска да го прави. Защо примерно масата народ у интернета предлагат уеб дизайн, лого дизайн, или копирайтинг? Включително и в тоя форум. Щото са най-достъпните пътища за човек без особени първоначални умения. Дори тия дето са много добри не успяват да вземат полагаемото, щото се губят в цялата тая плява.

В някои от областите може и да имаш успех всъщност, но в общия случай не чакай нормални пари в скоро време от ингилийския пазар. Евентуално след някоя и друга годинка стабилно копане и гребане.

Ако уточниш целите си, може да мога да дам примери - да знаеш през какво ще трябва да преджапаш.... Абстрахирам се от 3Д-то и анимациите - там нямам наблюдения, само предполагам.
 
Последно редактирано:
От: развиване на сайт за чужбина 3D и Motion дизайн уеб и лого дизайн

Бих те посъветвал да пуснеш някави уроци за 3Д програми из другите сайтове - guest posts. Регни се в няколко големи форума за 3д и сложи подпис. Такива неща.

Това съм го замислил. Вече имам даже страница Freebies, където съм публикувал пакет с безплатни текстури вече.
Работя и по първия си урок, малко е трудно да записвам на английски ама ще се справя, ако не е трудно не е интересно :D

Пак е много общо поставен въпроса. Не споменаваш какви точно са целите ти - фрийленс услуги, тюториали, блог с общи алабализми, бизнесче някакво, просто хоби...?
Другият проблем е че това са много области.
И всичките са пренаситени (за 3Д-то и моушъна само предполагам де).

Ако целта е доход, не е много умно човек да се знанимава с нещо, дето всеки трети индиец се натиска да го прави. Защо примерно масата народ у интернета предлагат уеб дизайн, лого дизайн, или копирайтинг? Включително и в тоя форум. Щото са най-достъпните пътища за човек без особени първоначални умения. Дори тия дето са много добри не успяват да вземат полагаемото, щото се губят в цялата тая плява.

В някои от областите може и да имаш успех всъщност, но в общия случай не чакай нормални пари в скоро време от ингилийския пазар. Евентуално след някоя и друга годинка стабилно копане и гребане.

Ако уточниш целите си, може да мога да дам примери - да знаеш през какво ще трябва да преджапаш.... Абстрахирам се от 3Д-то и анимациите - там нямам наблюдения, само предполагам.

С този сайт искам да пробия най-вече с motion design-a. Сложил съм лого, дигитален арт, уеб дизайн, за да покажа и какво има, но фокуса ще е над motion-a.
То е ясно че няма да мога да си купя бентли за коледа, но в повечето случаи обичам да работя не заради парите, а заради крайния резултат.
Искам да виждам активност от страна на хората в блога ми и смятам че клиентите и парите ще дойдат от само себе си.

Видях поста ти в другата тема, и всичко което казваш/пишеш го знам, въпросът е защо не започнах с него...?!
Струваше ми се явно че няма да проработи, но ето че работело. Ще се възползвам непременно.
 

Горе