роблем с hostbulgaria

kokaracha

Member
Някой знае ли какво се случва ? От 2 часа ги няма ns1.s8.r1servers.com / ns2.s8.r1servers.com ,не мога да се свържа с тях,телефона им е зает.
 
От: роблем с hostbulgaria

Офлайн е сайта и при мен на тези с ървъри.
 
От: роблем с hostbulgaria

Тва на американските сървъри ли е ? Два акаунта имам единия в БГ другия US, гледам че работят за сега.
 
От: роблем с hostbulgaria

Възникна сериозен хардуерен проблем с един от сървърите ни - s8.r1servers.com
В момента всичките ни екипи са на място и конфигурират нов сървър,
като стартирането му ще е възможно най скоро. Загуба на информация и
данни няма да има.

Бачкат, явно не им е до телефони. За около 30 секунди ми отговориха на писмото.
 
От: роблем с hostbulgaria

Включване от колокационния център:
Един от сървърите , който се намира в Telepoint - hostname: s8.r1servers.com (IP 78.128.62.240) в 16:00 прекъсна работа без видима причина, или признаци за хардуерен проблем. При направената диагностика се установи, че става въпрос за дънна платка и RAID конторлер. Инсталиран е нов сървър и се работи по възстановяване на информацията. Ивинявам се на всички засегнати за създалата се ситуация.
 
Re: От: роблем с hostbulgaria

Включване от колокационния център:
Един от сървърите , който се намира в Telepoint - hostname: s8.r1servers.com (IP 78.128.62.240) в 16:00 прекъсна работа без видима причина, или признаци за хардуерен проблем. При направената диагностика се установи, че става въпрос за дънна платка и RAID конторлер. Инсталиран е нов сървър и се работи по възстановяване на информацията. Ивинявам се на всички засегнати за създалата се ситуация.

Мерси за инфото :)

И аз получих обаждане от клиент преди няколко часа, че сайта му е долу. Сега вече има яснота по въпроса :)
 
От: роблем с hostbulgaria

Ае кажи де :) Е и аз щи кажа - аз бачкам в къщи :twisted:

Не че нещо, ама един ми каза, че си системен администратор в ИЦН и нищо не разбираш от хардуер.... а са пък друго разбирам.
Ако те е срам толко, мое пък някой дет знае да ми пише на лично...че не бива така да се клепат хората :rolleyes:
 
От: роблем с hostbulgaria

Новия сървър е онлайн. Всички сайтове са възстановени в работно състояние. Сумарен downtime 4 часа и 36 минути.
 
От: роблем с hostbulgaria

Не че нещо, ама един ми каза, че си системен администратор в ИЦН и нищо не разбираш от хардуер.... а са пък друго разбирам.
Ако те е срам толко, мое пък някой дет знае да ми пише на лично...че не бива така да се клепат хората :rolleyes:

Разходи се по темите за хостинг. :wink:
Може да погледнеш и в другия форум.
 
Re: От: роблем с hostbulgaria

Новия сървър е онлайн. Всички сайтове са възстановени в работно състояние. Сумарен downtime 4 часа и 36 минути.

Интересно, всичките ми WP инсталации ме карат да го инсталирам наново. wp-config.php присъства, phpmyadmin ми показва базите като налични. На какво може да се дължи това?

Поправка - не всички, а само тези правени през Фантастико.

Поправка две - базите са там, но са празни ...
 
От: роблем с hostbulgaria

Интересно, всичките ми WP инсталации ме карат да го инсталирам наново. wp-config.php присъства, phpmyadmin ми показва базите като налични. На какво може да се дължи това?

Поправка - не всички, а само тези правени през Фантастико.

Драсни ми сайтовете на лично или на мейла за да ги прегледам и поправя. С фантастикото не се обичам никак и имам подозрения защо се е получило така.
 
Re: От: роблем с hostbulgaria

Драсни ми сайтовете на лично или на мейла за да ги прегледам и поправя. С фантастикото не се обичам никак и имам подозрения защо се е получило така.

До колкото виждам са счупени базите, не съм сигурен дали самото фантастико има вина или просто тези сайтове са хванали късата сламка ;) Имаш ЛС.
 
От: роблем с hostbulgaria

ns1.s8.r1servers.com / ns2.s8.r1servers.com са на една машина доколкото се подразбира от ситуацията,понеже и двата хоста бяха долу ?!
Иначе поздравления ,за 4 часа да се смени дъно и райд контролер и възстанови масива е добра работа.
По интересно би било ако има изпаднали 2-3 диска от райда и бекъпите да трябва да се връщат примерно по нфс сториж :)
 
От: роблем с hostbulgaria

Да изпозлвам случая да питам quickpress що няма. Това фантастико нещо от край време не ме кефи:)
 
От: роблем с hostbulgaria

и при мен все още има сайтове със счупена база. От поддръжката ми отговориха, че не всичко е възстановено и работят.
 
От: Re: От: роблем с hostbulgaria

Поправка - не всички, а само тези правени през Фантастико.

е107 ми тръгна.
Но SMF и Coppermine Photo Gallery не тръгват. И двете май са инсталирани през Фантастико.
 

Горе