русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?


  • Общо гласове
    27
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

"пропуснала" си съветската окупация на България
Съветската окупация на България или третата национална катастрофа

Или бъди точна, или тичай в "предприемаческо разпускане" :lol:

Претичах вече, благодаря!:)
А това, че сме вечно наведени и зависими не ни оправдава с разни исторически факти. Сами се предлагаме и после се оправдаваме, че са ни насилили. Съвременната ни история е поредно доказателсво... Докато има роби ще има господари, а ние винаги ще бъдем робите, които се чудят на кой господар да слугуват.

Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Манди,

Честно казано, не знам кой размер ризи нося, но избери нещо по-хубавко, като за 54килограмова жена.:)
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Писмо от Г. Димитров до Сталин, 22 септември 1944 г., отн. поведението на Червената армия в България. “На редица места има случаи на насилие по отношение на местното население от страна на отделни военнослужещи:

1. Произволно се вземат от местното население работен добитък, каруци, хранителни продукти и др., без да се уведомяват местните власти и без съответното оформяне на иззетия добитък и хранителни продукти;

2. Произволно се изземват държавни и частни моторни превозни средства и смазочни масла. Това води до проваляне на есенната сеитба.

3. Някои военнослежещи в пияно състояние влизат нощем в домовете на хората в градове и села с цел грабеж, а внякои случаи – изнасилват жени и убиват мъжете им. Така напр. в с Дивдядово, Шуменско, наред с другите хора е убит и един от старите членове на Партията. Доколкото такива произволни действия внасят голямо смущение сред населението, което с неописуема радост и възторг посрещна Червената армия, моля да се направи всичко възможно за тяхното по-бързо прекратяване”. Ама си ги е бивало освободителите, а?!

Айде стига с тази боготворението на тази Русия, държава като държава нищо специално - не е единствена православна, славнаска и т.н държава ....

Просто сравнение, Бразилия произвежда повече от една Русия ....
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Честно казано, не знам кой размер ризи нося, но избери нещо по-хубавко, като за 54килограмова жена.:)
Манди ти си мърша, а не народа. Ти изобщо прочете ли как е наложен комунизма у нас?
Никой не е дошъл и попитал искате ли, а са го наложили със сила!
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Против всичко руско и аз +++ и тоз "интерес" към изтока. Против съм и всички клипове във vbox7 топ 40 свързани с "великата" руска армия! Tschus!
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Манди ти си мърша, а не народа.

По тоя начин не се води спор. Като се научиш как се общува с хората - тогава пускай теми и очаквай да ти се пише в тях. Аз няма да участвам повече в тая тема - избивайте си комплексите на гърба на някой друг.
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

По тоя начин не се води спор. Като се научиш как се общува с хората - тогава пускай теми и очаквай да ти се пише в тях. Аз няма да участвам повече в тая тема - избивайте си комплексите на гърба на някой друг.
Ти обиди всички нима,очакваш да го премълча?
Бегай сега да се оплачеш и от мен в разпускащата тема
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Стойте си до хамериканците, тъкмо скоро ще ви докарат до там да ви лупкат рязаните карагии. :lol:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Малко по-надолу я има същата тема/анкета.
Ама няма лошо да се дублира малко дебилщина :)
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Изказването, че Русия не била агресор е меко казано невярно.
 
Последно редактирано:
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Малко по-надолу я има същата тема/анкета.
Ама няма лошо да се дублира малко дебилщина :)


Погнуся ме да ровя за подобна тема.
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

И двете имат място на геополитическата карта. Изменно за или изменно против не мога да бъда, защото геополитиката е брутално надиграване и всеки, който е наивен да си мисли, че има "добър" и "лош", просто не е на ти с правилата там.

Много е погрешно да продължаваме да разглеждаме всичко в плоскост Русия <-> САЩ, защото биполярният модел на pre-89 отдавна отмина. Има много повече фактори, и то далеч не само спрягания често Китай. Същото като истерията за "нови световни войни" около дребни конфликти като Украйна и Сирия. В сравнение с тях конфликтът около Южнокитайско море включва стотици милиони, пряко замесени икономически зверове (Китай, Виетнам, Филипините, а-у) и периферно намесени други (Индия, Япония, а-у х2) и геополитическо поле, което остава настрани от радара на медиите (особено родните). Бъдещето противопоставяне ще е там и САЩ и Русия далеч няма да са двата колоса, които определят правилата на играта.

На който му се иска да поразшири малко хоризонтите извън стандартното, препоръчвам един качествен сайт за дипломация и външнополитически размествания във въпросния район: The Diplomat (.com).

Съжалявам ако е малко менторски тона ми, просто съм уморен да живеем 20-30 години назад и с концепциите за онзи ред, който е отминал. :)
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Аз прочетох. И там не е написано как е наложен комунизма у нас. В статията има тенденциозни неточности които я обезсмислят.

Комунизма у нас е наложен като следствие на разделянето на Европа между западните съюзници и СССР на Ялтенската конференция (ако не ме лъже паметта). Тази конференция е преди руснаците да излязат на довоенните си граници и вече е било ясно, че ще стигнат поне до Берлин. Чърчил е предложил разделение 95% влияние на руснаците в България, Полша и т.н. целия соцлагер, 50/50% влияние в Югославия и 95% влияние за западните съюзници в останалата част от Европа. Това споразумение е и причината поради която руснаците освобождават Австрия, макар и със закъснение.

Така че комунизма в България е наложен благодарение на Чърчил. Защото се знае, че Сталин е подписал листа с предложението преди да му бъде преведено какво е казал Чърчил - не е очаквал такъв подарък от съюзниците.

Другата дразнеща тенденциозност в статията е, че се набляга на репарациите които сме плащали, като удобно се забравя, че България е от победените държави във ВСВ. А както знаем, всички те са плащали репарации. Това защо руснаците не са ни опростили репарациите е предмет на друг разговор.

В резюме: в България всъщност не е имало съветска окупация. Най-малкото защото не е имало окупационни войски. За разлика от Унгария 1956, Чехия 1969 и Източна Германия от 1945.
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Въпроса беше как е наложен комунизма, а не защо.
 
От: От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

В резюме: в България всъщност не е имало съветска окупация. Най-малкото защото не е имало окупационни войски. За разлика от Унгария 1956, Чехия 1969 и Източна Германия от 1945.

Ти кога се регистрира кога почна пропагандата не знам!

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54157

Хайде чети и се образовай по темата, че много се навъдихте нямало окупация всичко било цветя и рози, чак ми се повдига от толкова толкова про руска любов!
 
От: От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Ти кога се регистрира кога почна пропагандата не знам!

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54157

Хайде чети и се образовай по темата, че много се навъдихте нямало окупация всичко било цветя и рози, чак ми се повдига от толкова толкова про руска любов!
Тоя се е регнал тук само за да се заяжда с друг потребител, май беше Рабин.
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

показах как е наложен комунизма - продали са ни ей така, за нищо.

имаш ли да кажеш нещо по това което писах? в смисъл, това което написах не е вярно или е вярно?
 
От: От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

защо смяташ, че съм започнал някаква пропаганда? защото не съм съгласен с теб?

би ли казал, имало ли е съветски войски в България преди 1989? щото "окупация" означава наличие на чужди войски в дадена държава.

колкото до "статията" - тя удобно не третира т.нар. "окупация", а репарациите които сме плащали. както вече казах, това е отделен разговор.
правиш ли разлика между репарации и окупация?

моля те посочи ми победена във ВСВ държава, която не е била окупирана в края на войната. както вече посочих, руската армия се изтегля от Австрия в началото на 50-те и това е последната окупирана държава след войната.

ако някой ти натрие носа за това, че пишеш, нека да кажем "неверни" неща, този някой автоматично ли става поддръжник ма руснаците?
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

умните хора гледат с какво разполагат, анализират ситуацията и вървят напред. като чехите, поляците, унгарците...
не умните хора се оплакват, че някой им е виновен за състоянието е което са. най-вероятно защото не са чели приказката за неволята като малки
 

Горе