сайт крашва на телефон

testkiwi

Well-Known Member
Привет,
имам един клиент, сайта му почна да крашва на телефон, странно, че преди седмица нямаше никакъв проблем, а и не е като да съм пипал нещо.
От какво може да е, пробвах да махам неща наред ама няма ефект, сайта е http://travelcard.bg/

за айфон става дума 4, 5 и 6 крашва

Помош, колеги :shock:
 
Последно редактирано:
От: сайт крашва на телефон

Как така крашва, сега го разцъках и си е добре? Или целта на темата е друга?
 
От: сайт крашва на телефон

Как така крашва, сега го разцъках и си е добре? Или целта на темата е друга?

Мда, и аз разцъках без проблеми. Май целта е друга.... ;)

Клиентът да се впечатли от нарастващия борй хора влизащи в сайта му през телефон :D
 
От: сайт крашва на телефон

От телефон до телефон, както и от кола до кола, има разлика. Аз на моя телефон със Симбиан нещо не ми отваря фейсбука, нито през браузъра, нито през приложението. Щото е стар ли... Просто даденият телефон не поддържа определена версия джава, флаш или нещо от тоя сорт.
 
От: сайт крашва на телефон

Забравил съм - за айфон става дума 4, 5 и 6 крашва и не знам защо?
 
От: сайт крашва на телефон

Имам 4 под ръка - зарежда, зарежда, зарежда и после изведнъж ми счупи браузъра/сафари (затвори се).
 
От: От: сайт крашва на телефон

Имам 4 под ръка - зарежда, зарежда, зарежда и после изведнъж ми счупи браузъра/сафари (затвори се).

да, така е и при мен. бали му майката :D
 
От: сайт крашва на телефон

Тествах в browserstack на iphone 6 и 6 plus - ios 8.3, iphone 5s - ios 7, iphone 5 - ios 6 и нямаше проблеми при нито един. Вероятни причини могат да са следните:
- CSS - спри всички CSS (преименувай папката на сървъра например) и виж дали го има проблема.
- JS - спри всички JS и виж дали се получава проблема. Възможно е проблема да е memory leak, надхвърляне на големината на heap-а, прекалено много работа на UI нишката или зацикляне.
- HTML - Разгледах HTML-a и има места, на които е грешен. Ако проблема се получава, когато са спрени JS и CSS, започни като поправиш маркъпа.
- Ресурси - ако има ресурси, които са прекалено големи като обем - картинки с изключително голяма резолюция например, при прочитането им в паметта може да надхвърлят heap size-a.

Възможни са и други причини. Започни установяването на грешката от тези и пиши какви са изводите.

ПП: Проблема в HTML-a е, че на кутииките на главната страница има тагове <a> в, които има други тагове <a>, което не е правилно. Задължително фиксни този проблем, дори и да не е това причината за краша.
 
От: сайт крашва на телефон

Реши ли проблема и ако да от какво беше?
 

Горе