скъсах си нервите с тези линкове!

ivo1017

Active Member
Съжелявам,че пак отварям тема може би за глупост!Днес публикувах един пост на блога си.Платформата е Wordpress.Понеже имам линкове към външни сайтове,реших,че е по-добре да не се вижда линка.Само името примерно "цъкни тук" или нещо подобно и като кликнеш отиваш на въпросният сайт.Да ама не!Като дам под линка прозорчето(при публикуването на статията),мисля,че title беше напиша нещо,ама като го публикувам-ядец!Стой един линк,дълъг като червей за шаран!А скоро публикувах нова страница и там нямаше проблем-цъкаш на "тук "и отиваш на другата страница!Къде бъркам?Вече три цигари,едитвам пустият му пост,а той все неедитнат!Бах мама му!
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

KB linker ако имаш е напълно възможно да имаш дума в title-a която се прави на линк от KB linker и се чупи всичко
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

снощи бях доста афектиран и сигурно затова не съм написал точно пролема.Имам в сатията си линкове от сорта: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=8162 (примерно).Как да направя така,че вместо този дълъг адрес в текста да пише примерно предприемач и като цъкнеш на него отиваш на страницата на предприемач?
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

<a href="http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=8162">Предприемач</a>
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

Нещо не ми се получава.Ето пример:http://realcoverletter.com/write-correctlypart1.php
Първият линк от точка едно "text editors" го направих по описаният горе начин,но пак стой като линк,а не като текст.Някакви идеи?
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

Гледам колко плъгина имаш и да ти кажа като ги гледам какви са SEO-вски, има голяма вероярност някой от тях в комбинация от някои як SEO редактор за статиите да омазва цялата работа.

Деактивирай всички плъгини и пак пробвай.
С дефолвния текстов редактор ли си?
Ъпдейт на квото има да се ъпдейтва
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

Ще гледам утре да махна плъгините,за да видя дали не е от тях.А относно редактора-всичко се пише на Word 2007 и после го публикувам в блога,така,че не ползвам този на Wordpress.
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

Ще гледам утре да махна плъгините,за да видя дали не е от тях.А относно редактора-всичко се пише на Word 2007 и после го публикувам в блога,така,че не ползвам този на Wordpress.

Word омазва кода адски много. Просто няма да стане така. Прекарвай го през ноутпад първо...
 
От: От: скъсах си нервите с тези линкове!

Word омазва кода адски много. Просто няма да стане така. Прекарвай го през ноутпад първо...

Това няма да промени абсолютно нищо! Моят съвет е:

Използвай WYSIWYG редактор, ако има такъв в WordPress (например TinyMCE) и го ползвай задължително с Internet Explorer. Е, ако нямаш под ръка IE може и с други браузъри, но те форматират текста, като вкарват в HTML кода CSS код. До колкото ми е известно, стандартите на W3C изискват текста (семантиката) да е отделен от дизайна.

Проблема с Word е, че поне преди, вкарваше в HTML кода някакви безсмислени, излишни подобни на XML тагове, които са в пъти по-големи от полезната информация на страницата. Тях няма как да ги махнеш автоматично с Notepad. Абе играчка си е да го пишеш във външна програма. Направо си пускаш един хубав WYSIWYG в WordPress и това е.
 
От: От: От: скъсах си нервите с тези линкове!

Това няма да промени абсолютно нищо! Моят съвет е:

Използвай WYSIWYG редактор, ако има такъв в WordPress (например TinyMCE) и го ползвай задължително с Internet Explorer. Е, ако нямаш под ръка IE може и с други браузъри, но те форматират текста, като вкарват в HTML кода CSS код. До колкото ми е известно, стандартите на W3C изискват текста (семантиката) да е отделен от дизайна.

Проблема с Word е, че поне преди, вкарваше в HTML кода някакви безсмислени, излишни подобни на XML тагове, които са в пъти по-големи от полезната информация на страницата. Тях няма как да ги махнеш автоматично с Notepad. Абе играчка си е да го пишеш във външна програма. Направо си пускаш един хубав WYSIWYG в WordPress и това е.

текст от уърд ако се прекара през ноутпад изчезват таговете - това е 100% истина... така че пробвай с ноутпад...
 
От: скъсах си нервите с тези линкове!

Радвам се,че толкова хора се занимават с мойте проблеми за,което искам да им благодаря още веднъж!Попаднах на един плъгин за Wordpress,който утре ще пробвам и ще пиша какво е станало.Ето го и него:
http://codex.wordpress.org/Plugin_API/Filter_Reference#Rich_Text_Editor_Filters
 
От: От: От: От: скъсах си нервите с тези линкове!

текст от уърд ако се прекара през ноутпад изчезват таговете - това е 100% истина... така че пробвай с ноутпад...

Ти имаш предвид самия текст, а не HTML кода, така ли? Е така би следвало да изчезне форматирането - Notepad е plain text редактор?! :shock:
 

Горе