сорс за блога

Philvenkov

New Member
здравейте пичове, искам да попитам дали всеки от вас пише сам статиите в блога си, и дали са базирани на познания или всеки скрейпва по нещо от някъде и го превежда или преразказва?

Това ми е малко като проблем за моя блог, който ме мъчи в момента :(
И понеже съм в началото и сега почвам да се занимавам с това ми е малко трудно да пиша статиите.

Поздрави...
 
Пишем си статиите сами. разбира се, използваме информация като основа, но много я обогатяваме и развиваме, за да бъде полезна и интересна.

Дано съм изразила общата практика ако не - -поправете ме :lol:
 
finty каза:
Пишем си статиите сами. разбира се, използваме информация като основа, но много я обогатяваме и развиваме, за да бъде полезна и интересна.

Дано съм изразила общата практика ако не - -поправете ме :lol:

Общо взето преразказ с добавяне на информация от ваша страна и съвсем друго оформление на текста?
 
Аз пиша по познания. Само когато не съм сигурен в истината на това, което пиша, търся повече информация по въпроса.

Принципно ново съдържание няма. Почти всичко, което пишем, е казвано и преди от други хора. Просто понякога трябва да знаеш как да използваш източниците на информация... :roll:
 
Ами не - по-скоро избираш тема която те интересува, прочиташ доста материали по нея, виждаш какво е преразгледано много пъти и кое е недообяснено и недоразказано и се насочваш натам. Целта ти не трябва да е да постнеш 1002рия материал за нещо познато, а да направиш 1вия за нещо ново.

Може да се основаваш на материали които вече си чел, това е нормално, но те да са с чел ти да си развиеш идеята, а не да правиш преразказ било то и с елементи на разсъжнеие, върху тях.
 

Горе