старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

От: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Именно при производителя е необходим контрола.. точно това би трябвало да е регулирано, защото ако нямa кой да ги проверява( ако не им е написано някъде като задължение) никой производител няма да го прави, поне не и в България.


Защото законът за защита на потребителите се отнася само за сделки с потребители. А фирмите не са потребители по смисъла на закона.
Ми то по тази логика и останалите разпоредби на ЗЗП също не важат ако сайта продава само на фирми а не на потребители по смисъла на закона ...
Сертификатите и етикетите на стоките да ги търсим от n- тия прекупвач значи.???!!!



edit: аз лично предпочитам сертифицирани продукти, т.е да е ясно кой носи отговорност за пускането на продукта на пазара, пък от там нататък да го разпостранява кой както иска.
 
Последно редактирано:
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Това, че се произвеждат качествени продукти заради "контрола" на държавните органи е мит. Качествените продукти се произвеждат въпреки опитите на държавните органи да пречат на бизнеса.

Разбира се винаги ще има вредни и опасни продукти, но начинът за предпазване не е да чакаме държавните органи да ни пазят. Защото това е принципно невъзможно и затова не е редно да се прави.

Не говоря за точно тази държава, а за държавата по принцип. Всяка държава е паразит.

Демонстрация за невъзможността държавата да ни пази е съществуването на хомеопатичните лекарства.
 
Последно редактирано:
От: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Ми то по тази логика и останалите разпоредби на ЗЗП също не важат ако сайта продава само на фирми а не на потребители по смисъла на закона ...
Сертификатите и етикетите на стоките да ги търсим от n- тия прекупвач значи.???!!!

То си е и така преди време се обадих на Федерацията на потребителите заради проблем с енергото и първото нещо което ме попитаха беше дали съм фирма или физическо лице в момента в който им казах че става въпрос за фирма направо ме отрязаха и не искаха въобще да им кажа за какво съм се обадил.
 

Горе