старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

pipilota79

Member
Здравейте,
имам въпрос как се популяризира онлайн магазин за козметични продукти и хранителни добавки.
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Според българското законодателство, предлагането на хранителни добавки по интернет чрез договор от разстояние е незаконно :)
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

има много с ко ще ги привлечеш кравите да купуват от теб ?
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

има много с ко ще ги привлечеш кравите да купуват от теб ?
"кравите" - доста художествено,като се има предвид, че и аз съм "крава":clap:
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

? да не си фенка от бг-мамма ?
имама опит с продажба на козметика и то мнооого голяма
та да ти кажа.... не вярвам да останеш доволна
за козметиката трябва голяма реклама
конкуренцията е огромна
на всеки ъгълима по 2 магазина?
до всеки блок има
просто магзиниза козметика под път и над път...
а тя има срок на годност
ако ти кажа колко неща заминават непродадени
и им изтича срока на годност...
ю мога да ти подаря 200 - 300 бои за коса с изтекъл срок :)
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

офф: Амоун, това TOPHOST.BG СА ИЗМАМНИЦИ е ново ;) май какъв е поводът? а иначе с това за козметиката съм съгласен
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

е благодаря за отговорите,що се отнася до боята,ако е моя цвят,пращай
 
Последно редактирано:
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

ем ко значи твой цвят - то има 500 бои .. .де да ги знам какви цветове са има и от 2 лева има и от 10 лева ама чепки изтече им срока...
един милион вида и постоянно бълват нови видове мамицата им
ЗА МЕН КРИЗАТА ДОЙДЕ ОТ ЕИ ТАКИВА НЕЩА...
ВМЕСТО ДА ГИ ХВАНАТА ДА БАЧКАТ НЕЩШО ДА КОПАТ те ги хванали да правят лакове за нокти,, бои за коса тоалетна хартия... дезодорантчета кремчета все женски простотийки!!!
така че вие жените сте виновни за тая криза.. колко ресурс е отишъл за простотии ма нали сте... прости.. на 99% купувате и мъжете още по прости ви дават пари ... да си купувате изобщо те ви кризата от де дойде!!!

а това за ТОПХОСТ - ТОПХОСТ СА ИЗМАМНИЦИ
от преди година е ама сега се сетих да го хакна за подпис да им е гадно...
не съм виждал по големи олигофрени с по смотани услуги...
ни хоста им хост ни интернета им интернет... сигурно и дизайнерските им услуги са лайна ама там несъм виждал и незнам...
измамници са големи...
надявам се да съм отказал поне 50 човека да хостват при тях ... гадните мошенници...
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Ако си българска фирма не можеш да продаваш хранителни добавки онлайн. Ще се наложи да си регистрираш фирма в някоя друга държава от ЕС и да ги изпращаш от там с куриер за да бъде законно (има закони, които защитават свободната търговия и не могат да ти спрат стоката на митницата).

Забранено е продаването на хранителни добавки през Интернет
Рекламират по телевизията "незаконен" сайт за хранителни добавки

Напомням, че българските закони ощетяват българските фирми, които продават хранителни добавки чрез сключване на договор от разстояние. Търговците, които желаят да извършват тази дейност са принудени да регистрират фирми и плащат данъците си в други страни.

Продължават да съществуват огромен брой незаконни сайтове за хранителни добавки
Контролът над хранителните добавки в Европа се засилва

Явно производителите на лекарства са решили, че хранителните добавки застрашават бизнеса им - имат малко (или изобщо нямат) странични ефекти, по-евтини са, по-достъпни са... За съжаление повече "контрол" води до повече страдания на хората (за справка - социализма). ЕС става все по-социалистически. Надявам се да греша, но демокрацията си отива - идва "светлото социалистическо бъдеще"...

bg.wikipedia.org/wiki/Социализъм

Разбира се съм съгласен, че на етикетите трябва да има предупреждения за възможните странични ефекти (даже освен етикет трябва да има и листовка - като на лекарствата - в случай, че на етикетите няма достатъчно място). Също така трябва да има предупреждения за съдържанието на подсладители, оцветители, ензими и др. вещества.

Но не съм съгласен с частта „да бъдат разрешени“ - това в същност означава точно обратното - „да бъдат забранени“ всички хранителни добавки с изключение на „разрешените“!

По тази логика трябва да се забрани продажбата на цигари, с което не съм съгласен (въпреки, че мразя цигарите - даже може би имам фобия от цигари). Подкрепям слагането на надписи от рода „пушенето убива“ - по този начин, ако някой разумен човек случайно не е разбрал за вредата им ще разбере и ще се спаси - ще страдат предимно хора, които доброволно ще пожелаят да пушат, знаейки за ефектите от цигарите.

Трябва да се уважава правото за свободен избор на хората, в случаите когато това засяга само здравето на човека, който упражнява това право. Не е редно да се налагат забрани и насила да се „помага“ (също както не е редно един човек да бъде лекуван насила).

В момента на пазара има много храни, които също са опасни, но няма да бъдат забранени, защото производителите на лекарства нямат изгода от това. Не е и редно да бъдат забранени - достатъчно е да пише какво съдържат и евентуално да има някакво предупреждение за по-опасните от тях (напр. в момента производителят е длъжен да пише „съдържа аспартам, който е източник на фенилаланин“, когато се съдържат тези вещества, въпреки че понякога споменават само едното тези вещества, което не знам доколко е законно).

Нова Телевизия плаши хората с хранителни добавки
Какво стана с прословутия закон за хранителни добавки?
 
Последно редактирано:
Re: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

ни хоста им хост ни интернета им интернет... сигурно и дизайнерските им услуги са лайна ама там несъм виждал и незнам...
Ето да видиш и да кажеш - тия сайтове са ги правили те: http://1maria.eu/ :D
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Всъшност хранителни добавки не може да продаваш на крайни клиенти физически лица, но на фирми може. След като може на фирми какъв е проблема всеки има фирма или познат с фирма. В описанито на продукта пишеш че може да се закупи само от фирма и искаш който купува да ти изпраща данните на фирмата за фактура и от тука на там могат да те хванат за долуподписания.
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Всъшност хранителни добавки не може да продаваш на крайни клиенти физически лица, но на фирми може. След като може на фирми какъв е проблема всеки има фирма или познат с фирма. В описанито на продукта пишеш че може да се закупи само от фирма и искаш който купува да ти изпраща данните на фирмата за фактура и от тука на там могат да те хванат за долуподписания.

Проблемно е. Например, ако имаш фирма и тази фирма купи стоката ще трябва да купиш същата стока от собствената си фирма на пазарна цена (какво е пазарна цена се определя от данъчните, които ще ти правят ревизията), защото сте свързани лица. Не може юридическо лице да прави подаръци на собствениците си.

Например не може фирмата ти да купи апартамент и ти да живееш в него без да плащаш наем на пазарна цена. Не може да отидеш в магазина и да купиш телевизор на името на фирмата и после да сложиш този телевизор в собствения си дом и да си го ползваш. Не, че не го правят масово, но е незаконно.

Обаче ако фирмата е на твой приятел (който не ти е роднина) мисля, че няма да сте свързани лица по смисъла на закона и ще е възможно да се извърши покупко-продажба на стоката с минимална надценка (под пазарните цени - напр. е нормално надценката да е 20-30%, но е възможно да бъде една стотинка без да се наруши закона).
 
Последно редактирано:
Re: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Обаче ако фирмата е на твой приятел (който не ти е роднина) мисля, че няма да сте свързани лица по смисъла на закона и ще е възможно да се извърши покупко-продажба на стоката с минимална надценка (под пазарните цени - напр. е нормално надценката да е 20-30%, но е възможно да бъде една стотинка без да се наруши закона).
А къде пише, че е забранено да купиш нещо с надценка 1 ст. от фирмата на баща си, например?
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Tова от къде дойде , че на фирми може да се продават хранителни добавки по Интернет а на физ.лица не може ??


Крайно време е да го отменят това ограничение, щото какви ли не още гимнастики ще се измислят за да се продават хранителните добавки докато е забранено, т.е. на практика безконтролно.
 
Последно редактирано:
От: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

А къде пише, че е забранено да купиш нещо с надценка 1 ст. от фирмата на баща си, например?

С баща ти сте свързани лица и не може с нереална надценка на нереални цени да продаваш. Потърси в кой закон пише за свързаните лица.

Tова от къде дойде , че на фирми може да се продават хранителни добавки по Интернет а на физ.лица не може ??

Защото законът за защита на потребителите се отнася само за сделки с потребители. А фирмите не са потребители по смисъла на закона.

§ 13. По смисъла на този закон:
1. "Потребител" е всяко физическо лице, което придобива стоки или ползва услуги, които не са предназначени за извършване на търговска или професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор по този закон действа извън рамките на своята търговска или професионална дейност.

Крайно време е да го отменят това ограничение, щото какви ли не още гимнастики ще се измислят за да се продават хранителните добавки докато е забранено, т.е. на практика безконтролно.

Липсата на контрол е това, което създава условия за нормално функциониране на икономиката. Затова плановата икономика не работи на практика - заради контрола.
 
Re: От: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

С баща ти сте свързани лица и не може с нереална надценка на нереални цени да продаваш. Потърси в кой закон пише за свързаните лица.
Кой и как определя кое е реална и кое е нереална надценка? Струва ми се, че нещо се бъркаш с тези "свързани лица". Нямаш ограничение да продаваш дори на себе си като физическо лице от собствената си фирма (да речем ЕООД), стига да не правиш продажби на загуба, т.е. нямаш право да купиш нещо за 100 лв., да си го продадеш за 50 лв. и в края на годината, подавайки данъчна декларация на фирмата да пишеш, че си работил цяла година на загуба.
 
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Данъчните имат право да преценяват кое е пазарна цена и кое не е. Даже искат сега да им разширят тези правомощия и да могат да налагат плащане на осигуровки върху по-голяма сума - ревизия по аналогия му казват.

В момента данъчните закони не позволяват ревизии по аналогия за осигуровки. Ако това се промени, ще е възможно за дружества, работещи при подобни икономически и пазарни условия, осигурителните вноски на служителите да бъдат определяни от инспекторите на база информация за осигурителния доход на конкурентни фирми. Например, в два хотела с еднаква категория, намиращи се в съседство на Черноморието, рецепционистите получават 420 лв. в единия и 1300 в другия за абсолютно идентична работа. С евентуално приемане на промените в закона, ревизорите на НАП ще могат служебно да определят дължимите осигуровки на по-високата от двете бази.
 
От: От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Липсата на контрол е това, което създава условия за нормално функциониране на икономиката. Затова плановата икономика не работи на практика - заради контрола.

За това например в Америка имат FDA а не КЗП :)
Според мен Всеки потребител би предпочел да купи " FDA approved " или сертифициран продукт пред такъв с неясен произход или забъркан в някой гараж .
Имах предвид нормална, не някаква свръх регулация за контрол на качеството .
 
Последно редактирано:
От: старт с онлайн магазин за козметика и хранителни добавки

Хранителните добавки в САЩ не се одобряват от FDA.

These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.
Това да ти е познато?

Майната им на държавите. Икономиката работи въпреки тяхното паразитиране.

Сертификатите се издават от частни организации. На практика частните организации се занимават с "контрола" на качеството. Производството на качествени продукти се прави, защото това е изгодно за производителя, а не заради "контрола" на държавните органи.

Законодателството в САЩ в областта на хранителните добавки и в частност FDA са създадени за да обслужват интересите на малък брой големи корпорации, които държат патентите на множество лекарства и се занимават с производство на лекарства.

Хранителните добавки и изобщо здравословния живот са заплаха за тези фармацевтични компании и затова не допускат за хранителните добавки да се твърди, че лекуват дадени заболявания независимо дали това е вярно. FDA пречи на бизнеса както на производителите на хранителни добавки, така и на производителите на лекарства, защото "контролира" в полза на определени фармацевтични компании (които пък "контролират" FDA чрез различни форми на корупция).

FDA and FTC Censorship of Health Information

 
Последно редактирано:

Горе