създаване на фирма, която държи сайтове

tatriki

Member
здравейте колеги. искам да си изкарам сайтовете на бял свят и за целта да създам фирма. ние сме 2-3 момчета с около 4 сайта, от които си изкарваме малко парички. някой с опит тук може ли да даде съвет изобщо кое е най-добре да се направи ЕТ/ООД/ДЗЗД.... цените за създаването и процедурите вече съм ги прочел, но не знам кое е най-добрия вариант. и друго много важно е "какви са ми месечните разходи".
нека да спомена , че имаме online магазини и сайтове за услуги.
благодаря
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

около 300 кинта месечно режийни разходи за данъци, счети и разни там такси по сметки
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Правите ООД с равни проценти участие (в случая с 3-ма съдружници единия ще трябва да има 34%) - разходи около 250 лв.

Месечно - осигуровките на управителя са около 100 и няколко лева. Там друго каквото можете да пишете като разходи също е добре дошло. Каквото остане плащате 10% корпоративен данък и останалото си го разделяте между съдружниците.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

ООД ви трябва, като цяло ви трябва ограничена отговорност, всичко друго вие дали ще излзнат сметки приходи разходи доър марж на печалбата :)
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

регистрация може и сами да си я направите но има държавни такси и пак трябва се платят
Осигуровки се плащат само от управителя на фирмата и са около 120лв (малко по малко с включени банкови такси)
За ООД и сами може да си водите счетоводството ако не се регистрират по ДДС (не ви препоръчвам да се регистрирате) ще трябва да платите само за изготвянето на годишен финансов отчет.
Трябва да си имате разплащателна сметка (ако не получавате пари кеш), ако получавате тогава ще ви трябва и касов апарат.

Като цяло ООД е най-добрия вариант и трябва да си ПРОСТАК да се регистрираш като ЕТ :)

Ами това са долу горе нещата най-добре е да посетите някой счетоводител и да се консултирате с него. Някои вземат по 20лв за консултация други го правят доброволно. ПО най-груби сметки минимум по 200лв трябва да правите на месец.

Ако работите с Адсенс обаче ще ви трябва регистрация по ддс на фирмата, при което най-евтиното счетоводство за което знам е 150лв. на месец. Плащат само с чекове ... а на мен за осребряването на чек ми взимат по 10 евро ....
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Как ги изкарвате тия осигуровки по 100 (>120 с таксите) лева? Минималните осигуровки са 123,06 лв. (без таксите по банка).
Сега се сещам, че имаше и друг вариант, обаче тогава няма болнични. А разликата не беше голяма.

Това за счетоводството не знаех, че ако не си по ДДС, може и сам. И дори и да е така не го препоръчвам. Винаги стават грешки, и ако не си наясно данъчните ще те разиграват както си искат. Така, че е най-добре с това да се занимава някой който го разбира.

За този случай напълно съм съгласен с варианта фирмата да е ООД. Обаче в този случай всеки от собствениците си плаща осигуровките. Ако пък е ЕООД и собственика е 1, тогава другите трябва да бъдат назначени на работа и да получават заплата и да им се изплащат осигуровки.

На мен ми е интересно от какво точно изкарвате пари и дали можем да си бъдем взаимно полезни.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

ами предпочитам да не казвам, кои са сайтовете на този етап.
 
От: От: създаване на фирма, която държи сайтове

Как ги изкарвате тия осигуровки по 100 (>120 с таксите) лева? Минималните осигуровки са 123,06 лв. (без таксите по банка).
Сега се сещам, че имаше и друг вариант, обаче тогава няма болнични. А разликата не беше голяма.

точно ако не се лъжа плащам 118.5лв. за осигуровки на месец с банковите такси, това е като самоосигуряващо се лице на 420лв. Счетоводителя ми препоръча да не си плащам за болничен, защото няма смисъл да храня държавата .... беше нещо от рода, че първите три дни болничен са за сметка на работодателя или нещо от този род т.е. пак за моя сметка... а лекарите да дават максимум 5 дена болничен.... няма смисъл да давам по още 5-6 лв за болничен.... Е това си е преценка за всеки
 
От: От: създаване на фирма, която държи сайтове

точно ако не се лъжа плащам 118.5лв. за осигуровки на месец с банковите такси, това е като самоосигуряващо се лице на 420лв. Счетоводителя ми препоръча да не си плащам за болничен, защото няма смисъл да храня държавата .... беше нещо от рода, че първите три дни болничен са за сметка на работодателя или нещо от този род т.е. пак за моя сметка... а лекарите да дават максимум 5 дена болничен.... няма смисъл да давам по още 5-6 лв за болничен.... Е това си е преценка за всеки

5 лв. по 12 месеца = 60 лв. (по 16 стотинки на ден)
80% от 420 лв. са 336 / 22 работни дни = 15,27 лв. на ден.
60/15,27 = 4 дни.
Следователно 4 дни в годината да боледуваш и си заслужава. Аз не боледувам често и освен това не смятам, че с 60 лева на година ще обеднея. Нито пък, че държавата ще забогатее с тях.
До колкото знам това за 3те дни важи за наетите работници. Шефа им изплаща 3те дни, останалите НОИ. Самоосигуряващите се лица получават за всичките дни.


ЕДИТ: Ако става на въпрос аз не искам да се осигурявам пенсионно, защото те така или иначе гледат последните 10 годни, а до пенсия ми оставят пъти по толкова. Но няма как просто.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Това за болничния е по-лична преценка.... всеки си я прави сам за себе си ако ти си преценил, че ти се дават още 60лв. ок :) Аз съм преценил, че не си заслужава да давам на държавата тези пари.

Докато пенсионните осигуровки си е друга работа всички след 64г. ако не се лъжа са задължени да имат двойно пенсионно осигуряване :)

От счетоводство не разбирам :) за това не мисля да коментирам повече по тази тема за осигуровките. Просто исках да ти отговоря на въпроса как ги правите тия осигуровки по 120 лв че и по-малко :)
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Каква фирма ще правите бе младежи. Вие сайтовете си не знаете колко са, как ще се справите с фирмата?
Какво значи имаме ОКОЛО 4 сайта. Рзбирам да имате около 200 сайта, но ОКОЛО 4 ми странно определение - сега колко са -3-4-5 или?
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

що бе и е 1 достъчен, стига да им задоволява финансовите цели :)
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Ако питате мен, най-добре всеки да си прецени за себе си и да се спасяват поединично, нали знаете как е при нас, чета с 3-ма хайдути - воевода, четник и предател. Сега са приятели, утре ще се изпокарат - кой повече работи, кой др. и т.н.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Каква фирма ще правите бе младежи. Вие сайтовете си не знаете колко са, как ще се справите с фирмата?
Какво значи имаме ОКОЛО 4 сайта. Рзбирам да имате около 200 сайта, но ОКОЛО 4 ми странно определение - сега колко са -3-4-5 или?

смисъла на коментара е точно равен на 0.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Баси, аз що плащам по 170 лв осигуровки ? + счет за 100 кинта = 270 разходи на месец. Ако сте 4 човека нека само единият да е управител а другите да са само собственици, така няма да плащате всички осигуровки и може да си разделяте сумите. Има счетоводители, които обслужват на годишна база - 300 кинта да ти приключат годината. Може и така да се спести някой лев ако нямате много дейност или е елементарна (само плащания от реклами примерно) Добре е да имате счетоводител, с който да се консултирате от време на време.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Орташката работа и кучетата не я ядат. Да отвориш фирма със съдружници си е рискована работа. Точно така се скарват и най-добрите приятели, роднини се сбиват, а семейства се разпадат с гръм и трясък. А все някой трябва да движи всички досадни подробности по фирмата. Някой трябва да плаща разходите и изобщо много главоболия. Ако правите такова нещо, трябва да имате още от началото твърд договор, кой какъв ще е във фирмата и каква работа ще върши в нея и после наистина всеки да го прави, защото като дойде време за раздяла - а това колкото и да ви се вижда странно на този етап, все пак се случва - ще стане страшно. Изобщо - опичайте си работата с договори, споразумения, подписи и печати, че бедна ви е фантазията после бюрокрацията какви въртели прави.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Фирма ви трябва само ако имате разходи. Ако плащате само за хостинг стотина лева не ви трябва фирма - може да работите като самоосигуряващи се. Данъчното облагане с осигуровките е около 33% върху всички приходи, ако сте физическо лице, регистрирано по БУЛСТАТ (ако сте фирма освен тези 33% ще имате и разход за фирмата и т.н.).

Фирма се прави, ако имате разходи и искате данъкът ви да е върху печалбата, а не върху всички приходи. Ако имате разходи 100 лв данъка върху тези разходи ще бъде 33 лева и не е изгодно да давате няколкостотин месечно за да не платите 33 лева в повече.

Вижте и това - заплата вместо дивидент.

Ако са ви проблем няколкостотин лева разходи (месечно) + 33% данъчно-осигурителна тежест по-добре зарежете "бизнеса" или намерете начин да печелите повече.
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Каква фирма ще правите бе младежи. Вие сайтовете си не знаете колко са, как ще се справите с фирмата?
Какво значи имаме ОКОЛО 4 сайта. Рзбирам да имате около 200 сайта, но ОКОЛО 4 ми странно определение - сега колко са -3-4-5 или?

може да е имал предвид 4 главни сайта и по 100-тина сателита към всеки - затова нали около

онлайн-магазин така се прави - особено ако е с над 1000 артикула

щом като са трима човека и пак искат да харчат от печалбата за фирма - значи правят по 1-2 бона на ден не ги мисли тях :D
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

Не си позволявай да ме оценяваш. Ако в този форум има някой, който нистина е компетентен по въпросите, които те интересуват това съм аз.
Обаче описанието на "бизнеса" ти и въпросите, които си поставил са такива, че никой не може да ти даде смислен и мотивиран отговор.
С предишното си мнение само исках да ти подскажа, че не си наясно нито какво имаш нито какво искаш. Дано сега да разбереш!
 
От: създаване на фирма, която държи сайтове

то само заглавието като видиш :
създаване на фирма, която държи сайтове

:) и аз заобикалям темата от вчера...
а то имало сеир

аз на ваше място ще напиша отдолу под сайтовете че са собственост на ... измислете си нещо и от зад добавете GROUP... яко а
веднага имсе качва цената с около 150%
само няма да пшишете ачо98 груп.. а нещо по така...
пауър груп а? яко а? а? а?
 

Горе