толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

AMOUN

Well-Known Member
Знам че едно време беше трудно - трябва ти запазена марка или фирма
а сега гледам яко се регват?
та какаво да направя за да си купя тези имена
и има ли опасност след време да ми ги вземат?
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Доколкото знам само трябва да провериш дали има регната фирма или търговска марка с името на домейна, преди да го вземеш. Щото ако има е почти сигурно, че ще ти го вземат ако решат.

Ако няма, но после някой регне марка с това име май е по-сложно - ходи се на арбитражи и тн... За .com със сигурност могат да ти го вземат така, ама за .bg не съм сигурен - регистъра разправят, че щом ти си го регнал първи няма страшно, ама знаеш ли...

А това е в случай, че го регистрираш без основание - ако имаш такава фирма или марка - няма грижи.
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Накратко:
- Можеш да го купиш без основание.
- Ако няма регистрирана фирма, търговска марка, плавателен съд и т.н. с такова име, никой не може да ти го вземе след това.
- Ако има, трябва да минат през арбитраж и пак не е сигурно, че ще ти го вземат.
- Ако някой регистрира фирма, марка и т.н. след като си купил домейна, не могат да ти го вземат.
- Ако имаш електронен подпис, всичко става онлайн. Иначе иска ходене до офиса на регистър.бг
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Дори и да нямаш ЕП не е необходимо да се ходи до тях искат да им се изпрати по куриер подписан документа който ще ти изпратят на мейла като ПДФ, когато през сайта заявиш име на домейн след което може да им преведеш парите по банков път и въобще може да ги невиждаш.
При регистрацията ти изпращат мейл в който освен ПДФ-а има и линк, като кликнеш на линка си удължаваш времето за регистрация на 30 дни в рамките на тия 30 дни трябва да им изпратиш подписан документа и да им преведеш парите, ако не го направиш името пак става свободно
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Имам електронен подпис на частно лице? директно си поръчвам три домейна и си плащам ? това л ие?
нямам основание да ги регна, но предполагам и че няма фирми така че :) дреме ми един вид? регвам и не ме интересува?
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Да, би трябвало когато си ЕП всичко да стане на момента и не се налага да им изпращаш нищо. Но лично аз поне не можах да се оправя все ми даваше някъкви грешки и накрая се отказах и го направих по трудният начин
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Регваш веднага с ел. подпис, плащаш и след 10 минути почваш да чакаш да зацепят DNS сървърите
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

www.amoun.bg звучи добре :) Може и него да регнеш :)
Абе по скоро звучи като секта, най много да го полази БОПа :)
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Е провери поне в търговския регистър - http://brra.bg/
Аз сега като се замился, по добре да си направиш няколко фирми вместо да купуваш домейна. Те вече без пари се правят. После ако някой си хареса домейна ще му го вземеш щото имаш фирма :D
Ебаси смешката.
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Е провери поне в търговския регистър - http://brra.bg/
Аз сега като се замился, по добре да си направиш няколко фирми вместо да купуваш домейна. Те вече без пари се правят. После ако някой си хареса домейна ще му го вземеш щото имаш фирма :D
Ебаси смешката.

не може да се вземе домейна ако фирмата е регистрирана след него !
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

а ако отида сега и си регна в патентното това име което искам като моя марка, но то е било регистрирано по рано от друга фирма?
мога ли да ги боря и да взема името ?

примерно искам името
sirene.bg

ама някой го е регнал преди време

но аз отида и си регна в патентното
sirene.bg - запазена марка ?
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

не може да се вземе домейна ако фирмата е регистрирана след него !

Ти нещо не го разбра. Казва, вместо да си купува домейн, да си регистрира фирма с неговото име и после, някой като си закупи съответния домейн, да му го отнеме по правен път. Ама определено няма смисъл от тая работа.
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Ти нещо не го разбра. Казва, вместо да си купува домейн, да си регистрира фирма с неговото име и после, някой като си закупи съответния домейн, да му го отнеме по правен път. Ама определено няма смисъл от тая работа.

aha ok
....
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Ако регистрацията в патентното е след регистрацията на домейна предполагам че няма да може да го вземеш, но в крайна сметка те имат арбитраж и е важно какво ще реши той за съжаление към момента не съм видял по нета техни решения по различни казуси за да може да си направим извода каква им е практиката.
Защото ако успееш да докажеш че с това име си достатъчно популярен от много време преди да го патентоваш и въпросният човек е регнал тоя домейн с цел да подведе потребителите и да те имитира е възможно да му го вземат.
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Ти нещо не го разбра. Казва, вместо да си купува домейн, да си регистрира фирма с неговото име и после, някой като си закупи съответния домейн, да му го отнеме по правен път. Ама определено няма смисъл от тая работа.

Определено има смисъл, защото по една фирма която не е действаща нямаш никакви разходи, а по един домейн - 70-80лв годишно. Пък и после ще го вземеш за без пари, даже може да изчакаш да го разработят първо :D

Всъщност има пак разходи ама са минимални.
 
От: толкова теми за .bg реших и аз да си взема два три домейна?

Безплатен обяд няма единственото безплатно нещо е сиренцето в капана. Регистрацията на фирмата въобще не е без пари поддръжката на фирмата дори и без дейност още повече. Дори и да вземе на някой домейна какво ще прави :
1. Ще му го продаде за да може да си го ползва - едва ли ще вземе повече от 200лв. защото ако фирмата е стабилна и със сериозни намерения ще си е проверила домейна и ще си е вързала гащите.
2. Ще си го вземе за него - какво ще го прави ако му е било много зор за този домейн щеше да го регне и без да се занимава със фирма.
Смисъл има само ако на някой му се занимава да измекярства и да регва фирми с имена на отвърдени незащитени домейни и да разчита че арбитража ще отсъди в негова полза. Но дори и да стане първият път като го видят вторият път със същата постановка ще го отрежат.
 

Горе