търся плъгин

sixth sense

Active Member
Може ли някой да ми даде галерия с категории? Искам като се отвори страницата да излизат категории с имена и като се влезе в някоя от тях, чак тогава да показва снимките от тази категория.
Има ли такова чудо?

Нещо подобно на Nextgen Gallery ([url]http://wordpress.org/extend/plugins/nextgen-gallery/[/URL]) , но с категории.
 
От: търся плъгин

Ако ти трябва за еднократно ползване можеш да разгледаш jalbum, но доколкото помня там не можеше динамично да се зареждат снимките и мисля че ще трябава да си заредиш HTML-a в уордпрес-а. За сметка на играчката ще стане доста красиво...



Ако искаш да добавяш постоянно сподели какъв начин на добавяне предпочиташ... да ги качваш през ФТП примерно и динамично да ти се появяват в категориите по папки или цяла система за онлайн управление ? Или пък да ти ги категоризира автоматично по етикети...

Има албум скинове, които предлагат такава функция, но едва ли ще ти се занимава с тях, а и не е препоръчително.
 
От: търся плъгин

CHILIEV ще си добавям снимки често, не само 1 път. За качване може през FTP или през контрол панел, не ме бърка. Искам като си отворя страницата да ми покаже категории и като си избера една, да се отваря страница в уордпреса (не отделно на html страница) и да си показва снимките като thumbnails.

 
От: търся плъгин

Понеже с некстген съм се занимавал най-много и ще се върна на него...
Там можеш да си задаваш категории...

Можеш да си създаваш галерии и да си ги викаш в страниците само с нещо от сорта на [galleryid=***] .

Така ще получиш галерии по категории. Можеш да си качваш снимките през интерфейса или през ФТП като при втория вариант след това кликаш на scan folder for new images и всичко е ток.

В публикацията си задала галерия еди-коя-си така че снимките ще изскочат и там, понеже вече са ти в галерията...

И за капак можеш да си правиш и албуми, в който да включиш няколко галерии... той се вика с [album=....]

Така можеш да имаш галерии
-кученца
-котенца
-пиленца
-крокодилчета
-и т.н.

които можеш да си ги викаш отделно на различни места.

И можеш да имаш албум
-животни

който да ти съдържа горните галерии.

Поразцъкай некстген-а. Ако трябва ще помагаме ;)
 
От: търся плъгин

CHILIEV ми помогна на ЛС :)
Ами браво на CHILIEV и като направиш галерията да я покажеш:)
 

Горе