уебсайт за имоти - питане

здравейте, искам да направя уебсайт за имоти
въпроса е, че не знам как да го напълня оферти, преди да го пусна за реклама
не искам да ходя да вземам от други сайтове просто така и да ги поствам на моя

как виждате нещата

мерси
 
От: уебсайт за имоти - питане

:) Това и аз си го мисля. Според мен наи-добре ще е да станеш брокер на свободна практика при няколко агенции и да пълниш саита с техните имоти - така хем имаш реал контент хем ако направиш продажба/наем земаш 3-5%, а и др. реклами можеш да слагаш ако имаш трафик .. как ти се струва
:)
 
От: От: уебсайт за имоти - питане

:) Това и аз си го мисля. Според мен наи-добре ще е да станеш брокер на свободна практика при няколко агенции и да пълниш саита с техните имоти - така хем имаш реал контент хем ако направиш продажба/наем земаш 3-5%, а и др. реклами можеш да слагаш ако имаш трафик .. как ти се струва
:)

Идеята е много добра, браво за предложението :)
 
От: уебсайт за имоти - питане

Помисли първо добре за какво ти е този сайт
 
От: От: уебсайт за имоти - питане

:) Това и аз си го мисля. Според мен наи-добре ще е да станеш брокер на свободна практика при няколко агенции и да пълниш саита с техните имоти - така хем имаш реал контент хем ако направиш продажба/наем земаш 3-5%, а и др. реклами можеш да слагаш ако имаш трафик .. как ти се струва
:)

Мисля, че ако имаш сайт за туризъм, който показва готините местенца в държавата ни и е на английски, ще можеш да включиш афилиейт програми на фирми, които продават недвижими имоти.

Според мен това може да се окаже по-печеливша формула, отколкото простото предлагане на имоти като в магазин. Защото показването на прелестите на родината ни може да докара посетителите на сайта ти до състояние на възхищение, а това е една от целите на маркетинга.

По принцип се има предвид, че когато един потребител купи даден продукт, той може да остане разочарован (ако продукта не му върши работа), удовлетворен (ако продукта му върши работа за това, за което го е купил) и възхитен (ако продукта му носи повече полза и радост, отколкото купувачът е очаквал).

Когато купувачът е възхитен, е много вероятно да разкаже с добри думи на приятелите си и др. хора от обкръжението за продукта (в случая сайта) и следващия път, когато му потрябва нещо, задоволяващо негови потребности, да се обърне към същата фирма (в случая ако много му хареса родината, може да избере да дойде на екскурзия, а ако си търси екзотично място за живеене - да си купи жилище).
 
От: уебсайт за имоти - питане

voic4e страхотно прав си. един саит за БГ е страхотно начинание полезното с приятното (т.е. парите) аз също имам подобна идея ..

поздрави :)
 
От: уебсайт за имоти - питане

Сега се сетих още нещо...

Ако сайта ти е атрактивен и с голяма посещаемост, а ти си брокер на свободна пракитка - вероятно ще е полезна комбинация до някъде, защото ще разполагаш със свежи оферти. Но:

1. Може продавачът да иска да го продаде спешно
2. Всички разправии по сделката стават твоя грижа (е и цялата комисионна ще е за теб :) )

Та в този аспект човек трябва да си направи сметка дали няма да му е по-лесно да започне с афилиейт програма за недвижими имоти (казвам го, защото си мислех този вариант, но нямам сайт за туризъм или нещо от сорта).

От приятел, който работи известно време като брокер ми е известно, че продажбите на недвижими имоти не са редовни, т.е. може този месец да продадеш 4, следващия месец - нищо. Чувал съм, че и между брокерите имало голяма конкуренция, но не мога да потвърдя това.

Идеята ми е докато натрупаш оферти, би могъл да се включиш в афилиейт програма, а когато имаш твои - да започнеш да предлагаш и тях. :wink:
 
От: уебсайт за имоти - питане

Ще си кажа мнението.
Донякъде е компетентно.

Аз примерно като търся апартамент под наем ( няколко пъти ми се случи вече да търся по различни причини - не за мен ) винаги намирах нали, но повечето сайтове бяха много натруфени, супер много реклами и оферти и почти не можеш да се ориентираш.
От друга страна, бих се радвал да виждам само подбрани оферти, в зависимост от критериите - цени, големина и т.н. все хубави апартаменти, а не да губя времето си да гледам някакви стари и изпотрошени квартири.
Бих се радвал на един сайт, който просто влизаш - изчистен дизайн, лесно и достъпно меню, цъкаш и си на точното място.
Пък и изглежда по професионално, според мен, тъй като човек влизащ в сайт и виждащ ужасно много реклами, натрупани менюта и прочие се отказва да търси, или поне гледа с лошо на сайта. А и все пак е хубаво да се уточниш преди да започнеш сайта с каква насока ще го правиш, дали само да предлагаш оферти или да предлагаш самите апартаменти, като пример ти го давам, тъй като от първото.. ще взимаш МОЖЕ БИ комисионна/ или направо абонираща такса от различни брокерски къщи, а от другото направо комисионна, ако се закупи/даде под наем мястото.

Успех.
 
От: уебсайт за имоти - питане

От друга страна, бих се радвал да виждам само подбрани оферти, в зависимост от критериите - цени, големина и т.н. все хубави апартаменти, а не да губя времето си да гледам някакви стари и изпотрошени квартири.

Ако говорим за имоти под наем, мисля, че у нас ще е малко трудно да се направи това, защото в този бизнес у нас цари нелоялна конкуренция. Т.е. когато твоите подбрани обяви на готини жилища попаднат в Интернет, агенциите ще започнат да ги предлагат от тяхно име и да пращат хора на оглед, без да са получили разрешение от наемодателите и без дори кандидат-наемателите да са придружени от лице от агенцията.

Поне така процедираха (системно!) хората от агенцията, на която станах клиент аз. Квартирата, където бях, я намерих в един от сайтовете за недвижими имоти - публикувана от наемодателя. Уговорих си среща с него. Малко по-късно питах в агенцията за имоти от същия район и те ми дадоха същата оферта - просто я бяха взели от там и я предлагаха от тяхно име. Не знам как се бяха сдобили с адреса, предполагам някоя от брокерките се е представила за наемателка. Бяха пратили хора на оглед, които шокираха хазяите ми. На всички места, където отидох на оглед, хората ми се учудиха - никой не ги беше предупредил, че ще отида, а където ходих ми се учудиха защо съм сам, а не с представител на агенцията.

Дарвин е доказал, че маймуната се е превърнала в човек. Много българи се превръщат от хора в маймуни - тази агенция доказа, че много същества у нас възприемат себе си като бизнесмени :(
 
Последно редактирано:
От: От: От: уебсайт за имоти - питане

имате интересни предложения, мерси много
по скоро си мисля за нещо свързано с братята англичани

Май малко си позакъснял, с около 2 години само ....
 
От: уебсайт за имоти - питане

закъснял, не закъснял кой бяга от петака

разработвам в момента сайта за имоти, и е нещо различно от почти всички съществуващи сайтове сега. още малко време ми трябва и ще ви го пусна за критика

снеделечев

мерси много за коментарите
 
От: уебсайт за имоти - питане

Дада, братята англичани само там е кирията :d
 
От: уебсайт за имоти - питане

Според мен по-добре ти си направи агенция и се свържи с няколко други като за начало, но си остави телефона за да може отделно ако някой който предлага нещо да се свърже направо с тебе и така за тези оферти ти сам ще си прибираш комисионните нали се сещаш, а това което те посъветва Цеци Пенев се решава с добра навигация на сайта различни критерии на търсене.
 

Горе