фирма и плащане през paypal

antique

Member
някой знае ли как стои въпроса с плащането с пайпал. Примерно имам някакъв сайт и фирма. Като направя плащане за реклама на сайта през пайпал как ми се осчетоводяват. Или пък примерно някой чужденец си купи някаква услуга на сайта говоря за сайт с услуги примерно линк и плащаш за вип линк не с реални стоки. И чужденеца плаща през пайпал и полочава вип линка аз как ще му издам фактура и така нататак обяснете малко как стоят нещата.
 
От: фирма и плащане през paypal

Не съм на 100% сигурен , но до 2 дни ще разбера . След като сме в BG издаваш българска фактура както goodady ти издава някаква тяхна си, никъде по закон в BG не си задължен да я доставяш т.е (разбирате се с клиента или му даваш опции DHL за негова сметка , електронна .... ) ти можеш да направиш като глобул да издаваш електронна, която спред нашия закон за счетоводството може да бъде съхранвявана на външен носител примерно диск. Общо взето мистерията тук е голяма и няма много яснота. Утре имам среща със 5-ма счетоводителни и ще засегна въпроса.
 
От: фирма и плащане през paypal

някой знае ли как стои въпроса с плащането с пайпал. Примерно имам някакъв сайт и фирма. Като направя плащане за реклама на сайта през пайпал как ми се осчетоводяват. Или пък примерно някой чужденец си купи някаква услуга на сайта говоря за сайт с услуги примерно линк и плащаш за вип линк не с реални стоки. И чужденеца плаща през пайпал и полочава вип линка аз как ще му издам фактура и така нататак обяснете малко как стоят нещата.

Доколкото ми е известно се издават 2 фактури, едната на БГ за теб си въз основа на която ще плащаш данъци и една на ЕН за клиента ти.
 
От: фирма и плащане през paypal

консултирай се с счет ама това което са ме кносултирали мене е че по пеипалските сметки не било хубаво да се издават фактури.

по добре си тегли тука кинтите и ги фактурирай по банковите извлечения

но пак ти казвам питай специалист
 

Горе