чек

coolice каза:
бгкулинара сподели в един друг форум:

Сосиете Женерал 10 кинта за осребряване в рамките на 30 календарни дни

до тук екстра, а трябва ли нещо друго да се прави? данъци, деклараций нещо от сорта?
 
да :( ама чак догодина напролет трябва да ги декларираш като физическо лице. Ако приходите са по големи и правиш рекламни кампании е хубаво да се регнеш фирма ще си призпаднеш доста раходи върху които не трябва да плащаш данък
 
na SG Xpressbank imam pusnat 4ek i minaxa ve4e 40 dena i o6te se motkat :(
ina4e zimat nai tanko samo 10lv koeto me ostroiva v sravnenie s hienite ot postbank deto iskat 20lv
 
r

Аз си пуснах 4ека в централна кооперативна ама лелката на гишето не ми каза каква е комисионата :evil: Дано ТИМ-аджиите да взимат тънко което ме съмнява.
 
Re: r

godjara каза:
Аз си пуснах 4ека в централна кооперативна ама лелката на гишето не ми каза каква е комисионата :evil: Дано ТИМ-аджиите да взимат тънко което ме съмнява.

Аз проверих там как е - 10$ взимат + някякъв %, даже си направих онлайн банкиране там ;)
 
Искам да попитам във всяка банка ли може да осребриш чек или не? И ако може някой има ли мнение за ДСК Банк?
 
комисионната в ДСК е 8 евро.
По принцип във всяка банка .В централата и ,в клоновете и ,но в офис неможе или поточно ще те въртят около 2 месеца и половина, а и повече може.
 
r

ЦКБ-то е единствената Българска банка вси4ки останали са купени от 4уждестранни банки.
 
coolice ти говориш за данъци при какви суми? при всяка ли сума трябва да се плащат данъци? не вярвам при 100 , 200 долара да има такова нещо?
 
Има, има.
И при 1 долар ако решиш може да платиш, но няма да платиш, тъй като все още съществува необлагаем минимум (мисля че беше 200 лева).От догодина и за 1 доларче ще трябва.
 
демек , спокойно мога да наредя плащане при 100 долара без да имам проблеми с данъчни истории
 
OVG каза:
демек , спокойно мога да наредя плащане при 100 долара без да имам проблеми с данъчни истории

Предполагам, че имаш и други доходи и общите доходи ще бъдат над необлагаемия минимум и ще се наложи да плащаш данъци. Трябва да се подава данъчна декларация независимо дали доходите са необлагаеми или не.

Мен са ме глобявали за това, че не съм си подал данъчната декларация, въпреки, че парите, които бях спечелил бяха под необлагаемия минимум (това беше преди много години). Даже ми върнаха данъците, които работодателят ми беше плащал авансово и размера на глобата беше по-малък от размера на върнатите данъци :lol:

Проблеми може да имаш независимо от сумата. Ако решат да ти проверят паричните потоци (процедурата е тромава, но възможна) и ги сравнят с това, което си декларирал, ще те хванат и ще се окаже, че е било по-изгодно нищо да не правиш отколкото да печелиш пари незаконно.

Също така може да се окаже, че е по-добре нищо да не правиш, отколкото да печелиш пари законно :( (ако данъците + разходите за счетоводни консултации надвишават печалбата).

Накратко: вероятно не проверяват масово всяко прехвърляне на пари, но информацията за това се запазва (не ми е известно колко дълго време) и данъчните имат достъп до нея (процедурата е тромава, но възможна - банката няма как да откаже, въпреки "банковата тайна").

P.S. Тук гледам, че пише за някакъв срок от 5 години, през който се пазят данните.
P.S.(2) Ето какво представлява данъчната декларация:
http://www.nap.bg/files/file_download.document?p_doc_id=1354
 
r

Пуснах си 4ека на 9 миналия месец в ЦКБ и още не са превели парите. миаля днес да звънна в калната банка и да ги нахраня :))
 
happyslacker благодаря ти

светна ме малко по нещо което ме интересуваше

Къде мога да намеря, нещо като инструкция за попълването на тази данъчна декларация(ако има такава)?
 
навремето бях подал един чек от гооглето които ми го бяха пратили след като ме баннаха , отидох подадох го не ми го осребриха де , но така и не са ми се обаждали да ми иска парички за това че е бил навалиден :) , говоря зьа БулБанк , които искат 10 евро на осребряване , а колкото до тая декларация пич мисля че във банката ще ти обяснят кое как се попълва , защото аз като си подавах чековете пишех там информация номер на лична карта , абе простотий общо взето , но не знам дали се е водило данъчна декларация , както и да е и ми обясни лелката на която си подавах чека апак и то е обяснено горе долу къде какво трябва да пишеш :)
 

Горе