шел достъп от файл в WP тема

От: шел достъп от файл в WP тема

...що не ми хакват блогърските сателити.

Virosss ти отговори хубаво:

...защото за поддръжката на самият CMS се грижат от блогър. Именно поради тази причина не съм чул и за хакнати блогове в wordpress.com.

Така, че прави разлика между двата случая: В единия случай, ти сам трябва да поддържаш системата, и това, че ти нямаш необходимите знания за това, не искаш да се научиш и явно, че не искаш да наемеш хора, да го правят вместо теб, (ако имаше желание досега да го беше направил) не те оправдава да обвиняваш системата.

Другия случай - самите организации си поддържат своите системи и разрешават на хората безплатен достъп, като всяка решава до колко да бъде свободна системата, Уордпрес.ком има едни изисквания за блогове на техните сървъри, Блогер има други изисквания. Тук вече ти ползваш наготово системата, и си спестяваш всичко това, което не желаеш да направиш - да се научиш или да платиш на някой друг да поддържа системата.

Все пак нали е хубаво когато можем да ползваме нещо безплатно и наготово, другите да работят вместо нас, пък ние да изкарваме пари от техния труд, и да се хвалим колко сме добри?
 
От: шел достъп от файл в WP тема

Ползвайте си УП никой не ви пречи - щом ви доставя удоволствие няма проблем щом имате излишно време - губете го аз не съм на заплата в Блогър та да ви агитирам.

Само искам да ви попитам дали си наглеждате сайтовете на 2-3 месеца след като сте толкова добри - и дали това е достатъчно след като когато сайта бъде хакнат обикновено до няколко дни изпада и от серпа и ако лежите на това уше че сте големи факири спокойно може да ви заминат сайтовете. Така че както казах сутрин след кафенцето първо си проверявайте УП-четата

Относно ученето аз предпочитам да уча неща как да изкарам пари нямам намерение половината от времето ми за научаване на нови неща да е за това как да не ме обират хакерите - както виждам вие сте отделили достатъчно време за тези неща през това време предполагам че можехте да сте научили нещо повече за това как да изкарате повече пари.

Разни хора разни идеали.
 
От: шел достъп от файл в WP тема

Относно ученето аз предпочитам да уча неща как да изкарам пари нямам намерение половината от времето ми за научаване на нови неща да е за това как да не ме обират хакерите - както виждам вие сте отделили достатъчно време за тези неща през това време предполагам че можехте да сте научили нещо повече за това как да изкарате повече пари.

Точно това е идеята, аз да знам как да си защитя сайта и да си запазя инвестициите. Отделно това, че съм се научил как да си защитя сайта, утре ще мога да го приложа и другаде и да взема пари за това. В България рядко някой ще ти плати за да му оправиш проблем на блога или да го защитиш, но навън се интересуват от подобна услуга и си плащат хората.

Освен това къде е гаранцията, че утре от блогър няма да решат да ти затрият блога, понеже ти не желаеш да прочетеш обновените им правила за ползване на услугата, защото това ще ти отнеме от ценното време и ще загубиш време в четене на правила, вместо да се научиш как да спечелиш някой др. долар?!? Както например стана преди известно време при wordpress.com с много от потребителите, които го ползваха за безплатен хостинг за сателитни сайтове. :)

Между другото на мен все още не са ми хаквали сайтове ( да чукна на дърво ), а като се има в предвид, че обикновено не правя почти нищо специфично, освен да сложа стабилна версия и да избягвам да слагам плъгини за какви ли не глупости.
 
От: шел достъп от файл в WP тема

Никой не е застрахован от нищо утре може Г. да фалира и да затворят Блогър - На блогърските сателити съм сложил нормални домейни - ако някой ден решат да ги махнат просто ще си преместя домейна на нормален сайт и ще си кача отново статиите.

Ако твоето желание е да се развиваш като програмист който да предлага услуги няма проблем ученето ще ти е полезно аз отдавна съм установил че ми е по полезно да работя за себе си.
 

Горе