1 година на друга планета и 1 година на земята

Много хора бъркат Бог с религиите или разни попове и т.н и затова говорят глупости. Много хора приемат буквално нещата написани в Библията. Много хора не знаят коя е първата книга, първия Завет и защо има стар и нов. Разликата между различните книги на различните религии.
 
Разликата между различните книги на различните религии.
Различните религиозни книги се припокриват в някои неща, в други си противоречат. Те не са и религиозни в този новоприет смисъл. Светоглед, преминава в определени догми. А понякога тези догми са се оформили въз основа на строфи, които е трудно да бъдат взети за закон, т.е. догма, защото има други текстове, които не са съгласни.
 
  • Like
Реакции: OSH
Различните религиозни книги се припокриват в някои неща, в други си противоречат. Те не са и религиозни в този новоприет смисъл. Светоглед, преминава в определени догми. А понякога тези догми са се оформили въз основа на строфи, които е трудно да бъдат взети за закон, т.е. догма, защото има други текстове, които не са съгласни.
Така е, но мисълта ми е, че повечето не са си правили труда да се поинтересуват. Например от къде, кога защо започват разминаванията и какви са точно в определените религии. Както каза има общи неща. Защо имат общи неща ? Защо хората от преди толкова години са мислили еднакво, а дори може би не са се срещали ?
Как хора преди хиляди години са писали неща толкова сложни свкаш са били много развити и т.н. Може би повечето не са чели Библията, но казват това или онова. Нека прочетат всичко, пък тогава да се изкажат.
 
За какво ви е сега да мешате физиката с религията...
Да оставим религията настрана, аз съм съгласен. Да се върнем на въпроса за произхода: откъде? (А "откъдето", то откъде?)
 
Така е, но мисълта ми е, че повечето не са си правили труда да се поинтересуват. Например от къде, кога защо започват разминаванията и какви са точно в определените религии. Както каза има общи неща. Защо имат общи неща ? Защо хората от преди толкова години са мислили еднакво, а дори може би не са се срещали ?
Как хора преди хиляди години са писали неща толкова сложни свкаш са били много развити и т.н. Може би повечето не са чели Библията, но казват това или онова. Нека прочетат всичко, пък тогава да се изкажат.
Нищо не са чели, или не особено много. Но са чели мненията за религията на специалисти (предимно теоретици, то други няма по отношение на произхода). На които специалисти една от основните задачи им е да разобличат религиозните тези (не е тайна, открито се признава и дори с гордост) и да дадат "логично, научно" контраобяснение..

Всъщност по-вероятно е не да са чели, а да са гледали филмчета и клипчета.

(Един-два конкретни въпроса в целта и се почва масово изнервяне и контраатака с обичайните клиширани аргументи и врътки за отклоняване. Просто нищо не могат да кажат, но по замисъл трябва да бъдат отгоре, да звучат аргументирано научно. Иначе нищо не могат да кажат.)

Пълен смях, некви дечица.:)
 
  • Like
Реакции: OSH
За какво ви е сега да мешате физиката с религията...
Иначе теорията на Айнщайн, Хопкинс и други се болдва (затова и аз), че било теория, а в книга (т.нар. Свето Писание) всичко е вярно и справочник. Как не дадоха толкова пророци лек за болести или know how за технология, а сами са лекували и ходели по вода и т.н.? И като го заболи зъб човек или се разболее в църква ли ли влиза или при лекаря?
Ок е всеки да си вярва в каквото иска, но не и да се подценява човешкия прогрес, защото се дължи на хиляди жертвани животи (буквално или лично), усилия и неописуема упоритост.
 
Да оставим религията настрана, аз съм съгласен. Да се върнем на въпроса за произхода: откъде? (А "откъдето", то откъде?)
Е да де, но отговори няма - ни един адекватен.:) (Няма и как да има.)
 
Иначе теорията на Айнщайн, Хопкинс и други се болдва (затова и аз), че било теория, а в книга (т.нар. Свето Писание) всичко е вярно и справочник.
Не съм религиозен. Религията е грешна.
Интересува ме произходът.
А как обяснява произходът науката? (Тук следва дълъг смях.)
 
  • Like
Реакции: OSH
Не съм религиозен. Религията е грешна.
Интересува ме произходът.
А как обяснява произходът науката? (Тук следва дълъг смях.)
Науката работи както еволюцията и почти всяко нещо. Бавно и на Layer-и. Първо сме се страхували от Зевс и Тангра и Перун като гърми, после сме си мислели, че Земята е плоска, после сме горели откривателите на телескопи и евентуално в наши дни сме осъзнали някои, но не всички неща. Хубавите неща стават бавно, както се казва.

Имаше тип документален филм за известен физик (не мога да се сетя кой), който беше казал нещо от сорта - "Трябва да Ви поддържа страстта към това, което правите и нищо друго. Лошата страна на нас, физици и математици е, че теориите се доказват след безкрайни битки и десетилетия чакане...и това ако сте късметлий".
 
Както се казва: "Всеки има право да го мисли, вярва и чувства както прецени.":)
(Особено за възлюблените в научните теории се отнася за вярата.)
 
За какво ви е сега да мешате физиката с религията...
А защо ви е да ги разделяте ? И пак казвам не бъркайте религията. Някой са религиозни, други вярващи
Никой не е казал да не се занимаваш с наука според мен. Вярата те прави по-добър човек.
 
Последно редактирано:

Горе