1 лв. за зареждане на телефон

От: 1 лв. за зареждане на телефон

Еврогейските ценности :D
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

До сега 2-ма писали, които и понятие си нямате от търсене и предлагане.

Ей ви една бизнес идея натоварете един бус с всякаква стока от 1-ва необходимост и свалете цените и ще направете някой леФ и ще помогнете на хората, като няма да купуват на високите цени.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Това е твой проблем, защото ако Никола Тесла не искаше да направи откритията си без пари, може би днес и ток нямаше да нямаме. Всеки сам избира пътя по който върви.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

И един тиквеник дето все се прави , че от всичко разбира и знае, ама реално нищо не знае. Еврогейски ценител, с евроатлантически ценоости.... :lol:
Аре бегай другаде да проповядваш дедо попе, че не ставаш!!!!!
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Уни, приятелю това са балкански равоти шото тука сми система далавера
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Знаме, знам братле ;)
Уни, приятелю това са балкански равоти шото тука сми система далавера
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Знаме, знам братле ;)

Ама и далавераджиите са като пионери и може тези търговци с генераторите да са направили партината и даса разбили преспите само и само да спечелят и тогава не виждам нишо лошо
Даживее далаверата!!!
 
От: От: 1 лв. за зареждане на телефон

Това е твой проблем, защото ако Никола Тесла не искаше да направи откритията си без пари, може би днес и ток нямаше да нямаме. Всеки сам избира пътя по който върви.

Никола Тесла е правил откритията си не за пари, а предимно за собствено удовлетворение и след това за благото на народа. Последната му цел е била да осигури ЕВТИН, че дори и БЕЗПЛАТЕН ток за хората. Последното му изобретение (което много хора смятат, че е било направено) е безжичен ток, което всяко домакинство да може да поддържа. За съжаление тогавашните токо-разпространители не искали това да стане реалност, защото са щели да загубят богатството си.
 
От: От: 1 лв. за зареждане на телефон

Това е твой проблем, защото ако Никола Тесла не искаше да направи откритията си без пари, може би днес и ток нямаше да нямаме. Всеки сам избира пътя по който върви.

Това, че Тесла е правил заради удоволствие какво променя факта? Това, че Тесла бива силно спонсориран от частни капитали за теб какво ще рече?

Какво общо има Тесла с факта, че днес имаш ток, а утре нямаш ток и има 1 генератор в цялотото село? Какво прави Тесла, че имаш 1к свещи, днес вече имаш 50 свещи? Търсенето на свещи става огромно, а предлагането е константно надолу.
Няма как да се задоволят нуждите на 1к души с 50 свещи и цената познай какво и се случва. Който има най-голяма потребност дава пари, който няма няма.

Или ти викаш свещите трябва са Х и накрая да останат нула свещи?

Това са търговски дружества, не благотворителни дружества.

Казах ти вземи един бус и отивайте.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Слушай, Блекота, като пише в първият пост, клипчето е потресаващо; естествено за хората с нормален морал.

Напълно ясно е, че хора с липса на такъв винаги ще има, това си е тяхна работа, съжалявам ги, но не им се меся. Парадоксално е, обаче че винаги точно те се опитват да натрапят обърканият си светоглед на останалите, вероятно защото усещат неестествеността на убежденията си и се опитват да го компенсират - убеждавайки другите да убедят и самите себе си. Ами: няма да се самоубедиш и да постигнеш спокойствие, светогледа ти НАИСТИНА е изкривен. Може да се синтезира в едно изречение: "Уважавай всичко, с изключение на добродетелите" - това няма да те изведе на добър край. Както и да е, не е нужно да се натрапваш с характерната настъпателност "понятие си нямате от търсене и предлагане", поучаване как да правим това и това, кой от кого бил спонсориран и т.н. Трай си там, за да не изкушаваш и другите с увредите си.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

И един тиквеник дето все се прави , че от всичко разбира и знае, ама реално нищо не знае. Еврогейски ценител, с евроатлантически ценоости.... :lol:
Аре бегай другаде да проповядваш дедо попе, че не ставаш!!!!!

Tова е закона на търсенето и предлагането в чист вид. Аз знам, че ти през живота си никакъв бизнес си нямал, то с мрънкане не става. Но за напред да знаеш, нещо което има голямо търсене и малко предлагане води до ръст на цената. Това е търговска дейност не благотворителна.

Трябва пилешкият ти мозък да почне да мисли, защо цената е станало до небето? Заради спекулата? Или защото няма как един и един скапан бус да отиде и да достави нова стока? Или защото в момента има почти никакви запаси от всякакви стоки там. И който има продава, обаче търсенето не е корепоснидращо на предлгането му - нормално цената да обере луфта.

Вземи верижна техника напълни един бус и отивай да продаваш - никой не е винвен че така реагира бизнеса, бизнеса е подвластен на такива закони и това са всички валидни и то в любимата ти Русия. Това са търговски предприятия работещи за печалба.

Дали е морално да вдигнеш цената тук вече е интересен казус - винаги можеш и да си вземеш малкия марж и да се радваш, а и можеш да раздуше до небето - номера е че някой трябва да ти каже да - защото сделката е процес при който и двете страни казват да на условията на другата страна! Дали е нормално да вдигаш цената като имаш наплив на търсене и нула на предлагане, да 100% - както казах няма друг пазарен играч, и в напълно нормално да поставяш цените.

Нима един търг не е така - който даде най-много печели, който има най-много полза и потребност печели. Нормално когато всичко стане мега оскъдно а търсенето се засилва, тези който биха имали най-голяма полза ще вдигнат цените.

Представи си случай имаш стока Х и ти отиваш да я купуваш, обаче идва някой друг който е много по на зор и каже на продавача давам двойно на това от унито - какво ще стане?

Разбира се, ако има селски/градски приятели в околията учили икономика, може да ги питаш - какво се случва в такива ситуации и да ти го обяснят.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Слушай, Блекота, като пише в първият пост, клипчето е потресаващо; естествено за хората с нормален морал.

Напълно ясно е, че хора с липса на такъв винаги ще има, това си е тяхна работа, съжалявам ги, но не им се меся. Парадоксално е, обаче че винаги точно те се опитват да натрапят обърканият си светоглед на останалите, вероятно защото усещат неестествеността на убежденията си и се опитват да го компенсират - убеждавайки другите да убедят и самите себе си. Ами: няма да се самоубедиш и да постигнеш спокойствие, светогледа ти НАИСТИНА е изкривен. Може да се синтезира в едно изречение: "Уважавай всичко, с изключение на добродетелите" - това няма да те изведе на добър край. Както и да е, не е нужно да се натрапваш с характерната настъпателност "понятие си нямате от търсене и предлагане", поучаване как да правим това и това, кой от кого бил спонсориран и т.н. Трай си там, за да не изкушаваш и другите с увредите си.

Koe e потресаващото?

Че цените са се вдигнали по естествен път или че държавата 5-6 ден не може си свърши дейността и да заработи отново системата на цените, предлагането и търсенето?

Нима твоите вечни SEO услуги, нямаше да бъдат по-високи, ако нямаше толкова конкуреннти? Нима в момента ако работиш за 50 лв и обработваш 10 клиента на месец при някаква ситуация ти се изсипят нови 100 клиента цената ще ти е 50 лв, при положение че си оптимизиран за максимум от 20 клиента? Хайде да не си говорим двуличия!
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

С тоя бизнес и работи ще ме побъркаш имал съм да и пак ще имам. Колко е голям и какво е да правиш близо по 4к. на месец не знам дали е голям или не, но както и да е това друг въпрос.
Иначе цените ми за реклама не са мръднали и когато е имало голямо и когато е имало малко предлагане, когато съм бил зле или добре. Това е солидарност нещо което явно на много хора им липсва!!!
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

С тоя бизнес и работи ще ме побъркаш имал съм да и пак ще имам. Колко е голям и какво е да правиш близо по 4к. на месец не знам дали е голям или не, но както и да е това друг въпрос.
Иначе цените ми за реклама не са мръднали и когато е имало голямо и когато е имало малко предлагане, когато съм бил зле или добре. Това е солидарност нещо което явно на много хора им липсва!!!

Брей, ще ме изненадаш. Ти като си малък няма как да вдигаш цените, в смисъл конкурираш се и пазара като цяло задава цената. Сега представи си нещо се случва с колокационните центрове и оставаш само ти за рамките на няколко седмици и в имаш огормен наплив на рекламодатели - всеки би дал повече от тарифата ти само и само за да ги показваш - и ще стане така, че този които има най-голямата потребност ще ти даде най-високите цени. Това е от гледище на търсенето, а гледище на предлгането от твоя страни ти като виждаш наплива и знаеш колко ти е макс ресурса и няма да можеш на всички да им отговориш и ти ще вдигнеш цените, но може и да не ги вдигнеш с цел малка или повече печалба, но наплива на търсенето ще е фактора на раздуването. То като цяло които има потребност той дава, който няма не дава - ако вдигнеш 2но цените ще обрулиш именно тези с малката, ако ще и 5-рно да вдигнеш пак ще има рекламодатели защото пак се връщаме в ползата и потребността.
Дали е морално да имаш 10 рекламодатели за 10 лв на 1к импресии, при наплив от 100 рекламодатели или 10 рекламодатели да ти дадат 200 лв за импресии избора е твой. Но мисли и от тяхна гледана точка - ако някой е много на зор примерно иска нова кампания да пусне точно днес и да убие конкуренция - би ти дал дори и над 200 лв, но ако си на принципа първите 10 печелят а той е на 11 място ще му се осере цялата кампания и ще понесе загуби.

Това е бизнес уни, не е църковна или благотворителна дейност - не забравяй някой да даде 2-3 пъти повече от нормалните цени значи е готов защото има потребност. И не забравяй, това е следствие на форсмажорни обстоятелства, това са шокови ситуации.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

И понеже темата е как някакъв "нахалник" си е позволил да иска по 1 лев на всеки, пожелал да си зареди телефона , с ток произвеждан от генератор, попитах едни хора дето се жалеха че са плащали на такива " обирджии" защо не си заредят телефоните, като запалят колата и със зарядно за кола, ми бе обяснено че ще замине много гориво...
Пък и от кога телефона се приема за изконно право.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

На такива като теб и блекаулта с удоволствие бих ви вземал и по 1000 за зареждане на телефона.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Ако съм на зор и 2к ще ти дам стига да имаш какво да ми предложиш.
Това, че не ти харесва как е устроен света си е твой проблем - по-горе ти дадох точен пример надявах се да си го разбрал но уви. Бизнеса не е благотворителна организация - виж църквата да почне ти иска пари вече тогава може спокойно да си скачаш. Но да въртиш на свой си генератор ток и да захранваш мрежата си е него избор да дава на другите или да взима пари за него - все пак си дал пари за генератора и бензина то пари струва. Купува се с цел удолетворяване на потребителите или пак не е така? Ти като зареждаш от вас да не би да не плащаш на ЕРП-то да в пъти по евтино ще ти е от генератор, но пак се връщаме че ти имаш потребност.
Пак ти казвам бизнеса не е благотворителна дейност.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Специално за всички, който си мислят че нещата били неморални или нам си какви, бизнеса да го цъка като църква. Внимателно видеото с точен пример по темата, тагледайте това е чисто икономическо обяснение на дейността, а практиката е материализирана навсякъде:
[video=youtube;h9QEkw6_O6w]https://www.youtube.com/watch?v=h9QEkw6_O6w[/video]
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

По вашите логики, ако живеем в един град и в едната часът няма ток, а в другата има аз трябва да ти взема левче като дойдеш да си заредиш телефона. Това е неморално и нехуманно, ще те пусна даже и ще те почерпя докато се зареди, но това е любимият ви капитализъм там не сте научени на такава солидарност.
Ако съм на зор и 2к ще ти дам стига да имаш какво да ми предложиш.
Това, че не ти харесва как е устроен света си е твой проблем - по-горе ти дадох точен пример надявах се да си го разбрал но уви. Бизнеса не е благотворителна организация - виж църквата да почне ти иска пари вече тогава може спокойно да си скачаш. Но да въртиш на свой си генератор ток и да захранваш мрежата си е него избор да дава на другите или да взима пари за него - все пак си дал пари за генератора и бензина то пари струва. Купува се с цел удолетворяване на потребителите или пак не е така? Ти като зареждаш от вас да не би да не плащаш на ЕРП-то да в пъти по евтино ще ти е от генератор, но пак се връщаме че ти имаш потребност.
Пак ти казвам бизнеса не е благотворителна дейност.
 

Горе