1 лв. за зареждане на телефон

От: 1 лв. за зареждане на телефон

По вашите логики, ако живеем в един град и в едната часът няма ток, а в другата има аз трябва да ти взема левче като дойдеш да си заредиш телефона. Това е неморално и нехуманно, ще те пусна даже и ще те почерпя докато се зареди, но това е любимият ви капитализъм там не сте научени на такава солидарност.

Имаш избор разбира се да ми вземеш или не пари, но сега си представи само ти имаш ток и 500 човека искат да си заредят телефона та какво правим? Тук не си говорим за 1 човек да си зареди каквото и да е, а цял град няма ток и ти имаш генератор, който го ползваш за твои нужди, но ако го дадаш до всички накрая и ти ще станеш на сухо. Имаш право да кажеш елате всички и вечерта да кажеш на семейство си ще стоите на тъмно и студено щото съм добряк или ще дадеш част срещу заплащане.

Това е именно капитализма и солидарността - защото ако аз искам нещо много силно, а някой друг не но е пред мен аз ще дам доста повече от него да го получа или не е така. Т.е. морално ще ме цакаш с топла бира защото искам да взема аз благото защото съм по на зор от другите? Капитализма е до избора имам избор ти дам повече и ти имаш избор да ми искаш повече - ако не ни харесат условията няма. Солидарността е именно там всеки има избор какво да прави - винаги е било и ще е така.

Всяка друга централна насочена солидарност не е човешката а чиновническа ако това искаш да кажеш.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Защо не ползват колите си тези хора - ами защото горивото в колата е ценно за тях. Но защо да очакват горивото на другите да е безплатно? Каква е тази изкривена цоцална солидарност - ти имаш и трябва да даваш искаш или не искаш задължен си - защо?
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Нали се сещаш, че не всеки човек в България разполага с кола???
Защо не ползват колите си тези хора - ами защото горивото в колата е ценно за тях. Но защо да очакват горивото на другите да е безплатно? Каква е тази изкривена цоцална солидарност - ти имаш и трябва да даваш искаш или не искаш задължен си - защо?
 
От: От: 1 лв. за зареждане на телефон

И какво като са 500??? Да им надуя цената защото иска да си заредят телефоните ли? Нали после всички ще помогнат за всичко? Много ти е грешна логиката човек. Все- едно аз имам, а ти нямаш ресурс в фейса в момента и ме помолиш да ти шерна пост и аз да ти кажа абе еби си ма..... кво ми пука. Е аз не съм така и помагам и съм помагал на много хора и ще продължа да го правя защото мисля, че така е редно.
Имаш избор разбира се да ми вземеш или не пари, но сега си представи само ти имаш ток и 500 човека искат да си заредят телефона та какво правим? Тук не си говорим за 1 човек да си зареди каквото и да е, а цял град няма ток и ти имаш генератор, който го ползваш за твои нужди, но ако го дадаш до всички накрая и ти ще станеш на сухо. Имаш право да кажеш елате всички и вечерта да кажеш на семейство си ще стоите на тъмно и студено щото съм добряк или ще дадеш част срещу заплащане.

Това е именно капитализма и солидарността - защото ако аз искам нещо много силно, а някой друг не но е пред мен аз ще дам доста повече от него да го получа или не е така. Т.е. морално ще ме цакаш с топла бира защото искам да взема аз благото защото съм по на зор от другите? Капитализма е до избора имам избор ти дам повече и ти имаш избор да ми искаш повече - ако не ни харесат условията няма. Солидарността е именно там всеки има избор какво да прави - винаги е било и ще е така.

Всяка друга централна насочена солидарност не е човешката а чиновническа ако това искаш да кажеш.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

За зареждане на телефона е нередно да се търсят пари според мен, но за поскъпването на продуктите не подлежи на съмнение, че е логично да поскъпнат! Най-малкото разходите и съответно себестойноста на стоките се е повишила при тези ФОРСМАЖОРНИ обстоятелства... Факторите за повишените цени на стоките са много, всъщност! :) Хубаво би било ако даден търговец има желание и потенциал да дава определени стоки като помощи на бедстващите, но това е друга тема! На кратко, не е осъдително при повишено търсене и при по-високи разходи да се покачи цената! Пазарен принцип... ;)
 
От: От: От: 1 лв. за зареждане на телефон

И какво като са 500??? Да им надуя цената защото иска да си заредят телефоните ли? Нали после всички ще помогнат за всичко? Много ти е грешна логиката човек. Все- едно аз имам, а ти нямаш ресурс в фейса в момента и ме помолиш да ти шерна пост и аз да ти кажа абе еби си ма..... кво ми пука. Е аз не съм така и помагам и съм помагал на много хора и ще продължа да го правя защото мисля, че така е редно.

Еми най-малкото като са 500 генераторчето ще ти даде фира или ще ти свърши бензина това си е - само където тук не си говорим за дом, а за търговско предприятие. И това, че те там са реагирали така не значи, че ако имаше още 100 генератора щеше да бъде пак същото - просто като е показано има лимитирано благо за адски много хора. Не знам защо все бъркаш двата щата. Аз ти казах преди ако можеше да се шипне няколко буса с материал за нула време луфта щеше да бъде обран и всичко да е нормално и тези на зор да дават големите цени което ще доведе до ново предлгане и ще ги натисне и за тези които не са на зор. Аз ти говоря като цяло как процедират нещата, а не точно за генератора на ток и то в бизнес площ.

А да не всички имат коли, но едно 50% ще имат в - то в селата е някъв локален паркинг във всяка къща кола две ...

Чудесно, е че ще даваш всичко фрее но това ще можеш да го правиш до едно време и от там насетене всичко ще свърши - имаш и избор да не даваш и в 2та вариант избора е твой, но тук си говорим за форсмажор, който не разбираш май.

Я да те питам как ще реагираш в такава ситуация имаш 10 литра бензин в генератора си и ще ти стигне за 15 часа ток - знаеш че за напред е само батак и държавата ти няма ти помогне. Бензина за теб е важен и за семейството ти - в селото знаят че имаш бензин и генератор какво правиш като ти се изсипят 100 човек всички ревнали искаме ток - един иска си зареди тела, друг таблетета, трети лаптопа и т.н - какво ще направиш в тази ситуация?
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

На такива като теб и блекаулта с удоволствие бих ви вземал и по 1000 за зареждане на телефона.
Това към мен ли беше?
Ако е към мен, едва ли ще ми се наложи да давам такива суми за зареждане на телефон, по простата причина че бих си запалил колата и там бих си заредил апарата.
Не мога да разбера много хора, дето постоянно си мислят че все някой им е длъжен за всичко, което става около тях или проблемите в живота.
Аз не харесвам държавата и как е устроена в сегашно време, но хората тръбяха по телевизия, радио и всички медии че след няколко дена ще има подобни метеорологични катаклизми и както е видно, някой хора са си взели генератори и съответно си ги ползват, а както е известно, тези генератори не вървят на въздух, да не говорим че има едни апарати, дето пускаш монета и си зареждаш мобилният апарат, ама не, трябва да се мрънка че снега бил до незнам си къде, че еди кой си мръсник отнема законното и из конното право на някой да си ползва телефон, че някой не си заредил автомобила, че не си купил свещи , че не си купил предвидливо хляб и други неща от първа необходимост.
Какво са се помайвали другите, че не са слушали прогнозите и после са се вайкали, чакайки "общинътъ" да вземе да им разчисти пред домовете им, да им донесе дърва и свещи и ей така да вземе да им даде и некой лев обезщетение да си имат да си харчат.
Хайде на бас че въпросният с генератора ако беше давал на всички да си зарежда телефони и каквато друга техника се нуждае от зареждане, никой нямаше да дойде и да му каже "на ти 2-3 литра бензин, щото си голем пич", всички после са доволни, дори някой си мислят че тоя ше е ебаси балъка, че е дал така безплатно, и че са изкярили, вместо да бодне в зарядното на колата и да зареди.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Нидейте бъркате далаверата с благотворителностТа шото и дедо поп праи далавера ама сти набожни,,, пък язе като ного набожен прая далавера и след туй прая благотворителнос и на дяда поп давам дарения,,, Кой е понабожен сега кУмониста или кУпиталиста, воспрос с повишена трудносТ
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Ако съм тъговец и имам количества, дори ще смъкна цените, за да помогна на хората, нищо че ще спечеля по-малко. Това с търсенето и предлагането е жив ташак, все едно не са от един малък град всички? Айде, зареждането на телефоните долу горе се разбира, все пак разходи има, ако 100 човека си закачат телефоните, тоя ток трябва да се плати от някой. Отделно сигурно стоят 5 човека на една кафенце. Обаче да вдигат цените на стоки от първа необходимост трябва да е подсъдно.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Да ама сом свикнал да пичеля и след туй даса правя ларш и да драявам и пръскам кинти за църквата,,, ти дане са прайш на понабожен от мени аа
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Дори и за телефоните рано или късно ще му се върне братле, това не е като да си в голям град в който никой не се познава, а бог забавя, но не забравя.
Ако съм тъговец и имам количества, дори ще смъкна цените, за да помогна на хората, нищо че ще спечеля по-малко. Това с търсенето и предлагането е жив ташак, все едно не са от един малък град всички? Айде, зареждането на телефоните долу горе се разбира, все пак разходи има, ако 100 човека си закачат телефоните, тоя ток трябва да се плати от някой. Отделно сигурно стоят 5 човека на една кафенце. Обаче да вдигат цените на стоки от първа необходимост трябва да е подсъдно.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Не ми отговорихте на воспроса кой е понабожен, кУмониста ил кУпиталиста
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Пак казвам, генераторът си има разход, не е безплатен тоя ток. Това оправдава таксата, която не е кой знае колко голяма. Само че, вдигането на цените на продукти не го приемам.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Ако съм тъговец и имам количества, дори ще смъкна цените, за да помогна на хората, нищо че ще спечеля по-малко. Това с търсенето и предлагането е жив ташак, все едно не са от един малък град всички? Айде, зареждането на телефоните долу горе се разбира, все пак разходи има, ако 100 човека си закачат телефоните, тоя ток трябва да се плати от някой. Отделно сигурно стоят 5 човека на една кафенце. Обаче да вдигат цените на стоки от първа необходимост трябва да е подсъдно.

И като свърши хляба кво правим? Аз като виждам, че хляба свърши и ти дам 2 лв. ти кво ще ми кажеш сори ли?

Тук нямаш просто предлагане заради редица проблеми - в един момент просто хляба ще безценен - нали ти е ясно, че е крайно количеството без перспективи за зареждане за седмица напред. Тшак или не това си е реалността и така е устроен света от времето на оно - винаги всичко ценно, което става оскъдно бива преразпределено чрез цената или иначе казано към тези, който имат най-голямата полза от него.

Ти хубаво си свали цените - но 1-вите като изкупят а последните са на зор и готови да платят повече кво правим? Ще отидат последните при първите и ще дадат двойно тройно и т.н докато не се съгласят - така стават нещата, колкото ида не искаш да си признаеш.

Каквото и да е, ако е има проблем с доставките му, то цената по естествен път ще скочи - дали ще раздуеш двойно или постепенно ще стане двойно - то ще си стане.
 
Последно редактирано:
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Ако свърши хляба, ще свърши хляба. Ти какво, ако видиш, че някой се гърчи и има нужда от лекарство, ще вдигнеш лекарството с 1000%, щото човека няма да има избор и ще си плати ли?

Ти хубаво си свали цените - но 1-вите като изкупят а последните са на зор и готови да платят повече кво правим? Ще отидат последните при първите и ще дадат двойно тройно и т.н докато не се съгласят - така стават нещата, колкото ида не искаш да си признаеш.
Има лесно, ще даваш по 1 хляб на човек на ден. Лесно може да се избегне презапасяването.

Каквото и да е, ако е има проблем с доставките му, то цената по естествен път ще скочи - дали ще раздуеш двойно или постепенно ще стане двойно - то ще си стане.
Напротив, цената си е същата. Ако доставчиците я вдигнат, разбирам. Ама те не я вдигат.

Има два капитализма, аз на фарисейския не съм поддръжник ;)
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Надали разхода е лефче на зареждане на телефон!
Пак казвам, генераторът си има разход, не е безплатен тоя ток. Това оправдава таксата, която не е кой знае колко голяма. Само че, вдигането на цените на продукти не го приемам.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Надали разхода е лефче на зареждане на телефон!
Колкото и да е, разход е. Все пак, зареждането на мобилен телефон е технологична глезотия, която не е от първа необходимост и без която може да се живее.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Малии съм любопитен за фарисейския капитализм ми го обясни некой,,, шото язе сом набожен и незнаю
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Ако свърши хляба, ще свърши хляба. Ти какво, ако видиш, че някой се гърчи и има нужда от лекарство, ще вдигнеш лекарството с 1000%, щото човека няма да има избор и ще си плати ли?


Има лесно, ще даваш по 1 хляб на човек на ден. Лесно може да се избегне презапасяването.


Напротив, цената си е същата. Ако доставчиците я вдигнат, разбирам. Ама те не я вдигат.

Има два капитализма, аз на фарисейския не съм поддръжник ;)

Това, че ще свърши не значи, че пак няма да се преразпредели. Нима ако си на мястото там и имаш пачка у себе си ще стоиш безучастно и няма да дадеш 2-3-5 лв за да се сдобиеш с хляб? А дори и да не ти даде продавача щото не ти е реда и на твоят свърши, ти пак ще го вземеш от някой преди теб.

Тук не говорим вдигане на 1к% за спорта и не говорим за лекарства. Дори и да вдигнеш цената и е толкова висока никой няма ти скочи на оферта - дали ще продадеш или няма да кажеш, че имаш благо разлика няма. Но ако кажеш Х е цената и някой ти каже ОК - то значи този ще получи повече стойност от парите с които се разделя.

Чудесно, ами ако няма хляб за всички и за 1 хляб на човек за ден какво правим? Какво правим имаме 1к хляба сутринта зареждат но на вечеря не могат да дойде буса и хората дойдат вечерта и видят хляб няма?

Доставките не в разхода, а доставките поради факта че са кът - има 2 метра преспи и с верижна техника става бавно. Остава само с хеликоптер или самолет да дойде ...

Какво фарисейско виждаш тук? Цената е освен всичко мерило за потребност - а при форсмажор нещата се променят и всичко оскъдно се преразпределя към онзи с най-голяма потребност. Сам каза по-горе телефона не е 1-ва необходимост за всички - но ако генератора го дават за пълнене на всяки ел. уреди и ти си накрая и ти трябва да заредиш теле си за адски важен бизнес разговор - ще дадеш доста и последните капки бензин ще дойдат при теб вместо на бай данчовият внук да си заради PSP-то.
 
От: 1 лв. за зареждане на телефон

Говорим за храна бе човек, храна и свещи. Няма какво повече да се коментира. В едно съседно село (някъде там), кметицата печеше сама хлябове и ги раздаваше на закъсалите баби и дядовци. Чудно как не се е сетила да им иска по 10 лв. на хляб. Какво търсене, какво предлагане. Животът не е само пари и капитали, понякога е нужна и капка човещина. Стига с тия фарисейски номера, казах ти, не ме кефи ме това тълкуване на пазара.
 

Горе