1

От: Как да се защитим от кражба от сайта?

с удоволствие ще Ви изпратя копия от мейлите които изпратих до БНР на 31.08.2008 г.
Тоест, казвате същото което и аз - пратили сте писма в неделя (31.08 ) , а сте отворили тази тема тук ден преди това (30.08 )
Та нали това ви питам - защо не сте направили обратното - да изпратите мейлите в събота и като не получите отговор през първия или втори работен ден, то тогава да рискувате да пишете тук с обвинения, че Българското Национално Радио ви е "откраднало" снимката. Разберете, че това дори не е черен пиар за сайта ви, а излагация.
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Здравейте . Днес установих нещо страшно неприятно - моя авторска снимка от сайта ми www.bizkonsult.net e използвана в сайт , който единствената му цел е реклами от гугъл. Не посочвам кой е сайта няма да му правя реклама. Четох някъде ,че може да бъде уведомен гугъл за сайтове които показват реклами от гугъл на сайтове с които се нарушават авторското право. В сайта няма изобщо никакви контакти , само една публикация и две снимки от които едната е авторска от моят сайт www.bizkonsult.net. Може ли да ми помогнете с повече информация как да защитя правата си или поне да подам този сайт на гугъл . И как да издиря създателя на този сайт?

Това ви е първото съобщение, от което се разбира, че нарушителят (който впоследствие се оказва сайтът на Българското Национално Радио) се издържа от гугъл-реклами (и само заради тях съществува), няма никакви контакти и има само една публикация с две снимки.

Ситуацията е доста забавна, не мислите ли? :) За всеки случай ще дам линк към сайта, за да проверите дали не сте се объркали нещо - www.bnr.bg
 
Последно редактирано:
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

От всичко прочетено дотук си мисля, че автора въобще не е прав
и не мога да разбера какъв му е проблема. Също така на сайта му
има снимки, които съм сигурен, че не е правил той е 100% няма
права в/у тях. Ако има да ги докаже. Не знам защо всъщност я
е пуснал тази тема. Може би да си направи реклама или се лъжа :(
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Ами за да защитите сайта си, първо трябва да защитите неговото съдържание(част от което са и вашите фотографии), както и самият домейн като търговска марка(т.нар защитен домейн). Доколко една фотография е обект на авторско право, зависи от това дали тя изобщо има художествен характер. Например една фотография направена за целите на поспортна снимка не е художествена и не е обект на авторски права. Можете да прочетете малко повече за авторскоправния режим на фотографиите в интернет - има няколко статии на адвокат Атанас Костов в тази насока или влезте в сайта на "ЮСАУТОР" - там пише доста неща по въпроса, който Ви интересува.
 

Горе