10 лв за една думичка

nedko

New Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте.
Играта е следната - давам 10 лв на този, който измисли име на фирма, която се занимава със следните дейности:
1) Продажба и сервиз на компютри;
2) УЕБ услуги (изработка, реклама, ала бала);
3) Системна администрация и изграждане на LAN/оптична свързаност и тяхната поддръжка;
4) Геодезия;

В общи линии това е. Предлагайте на воля. Наградата печели този, който предостави най-хубаво (избора е доста субективен и се надявам да ме разберете).
Участниците, които са от Варна нека пишат отдолу за да знам, че наградния фонд ще го дам на ръка.
Опишете (при желание) и с какво можете да помогнете в моето начинание. Така печелившия може да получава (пак по моя оценка) работа е неговата област, но това на малко по-късен етап.

Ииии.... нека предложенията завалят СЕГА!
:)
 
Страхотни идеи за име на невероятна компания

От заглавието става ясно, че името на фирмата трябва да е от една дума само, така ли?
Ако ти дам име на фирма от 3 думи и ти хареса и стане победител, наградният фонд 30 лв. ли става или съм прецакан само с по 3.33 лв. на дума?
В момента имаш 4 съвсем различни дейности, от които искаш да се определи едно име на фирмата. Какво става, ако утре решиш да добавиш още две дейности, с които да се занимава фирмата - ще го сменяш или трябва името да е "гъвкаво" и достатъчно универсално, че да поеме още дейности под шапката си?

1) Продажба и сервиз на компютри;
2) УЕБ услуги (изработка, реклама, ала бала);
3) Системна администрация и изграждане на LAN/оптична свързаност и тяхната поддръжка;
4) Геодезия;

Ето моето предложение: "Специалистиповсичко" ООД
алтернативно предложение: "Кърти чисти вози купува продава ремонтира проектира измерва прокарва прекарва и домати сади - уест ийстърн глобъл пропърти мега уърлд къмпани продъкшънс ентъртейнмънт" ООД :twisted: (дано това да спечели и да ми дадеш по 10 лв. на думичка!) :D

Стискам палци да спечеля! 8)

EDIT:>> Абе ако избереш второто може да имаш малко проблеми с фактурите докато диктуваш на продавача, но фирма с толкова много дейности заслужава достойно име!
 
От: 10 лв за една думичка

Байт България ООД

Ако имаш ресурс ще ти продам и byte.bg :)
(няма начин да нямаш финансов ресурс, защото с тези дейности ще трябва да събереш поне 20 човека екип)

А ... и не искам 10-те лева ако го избереш
 
От: 10 лв за една думичка

Всички хубави думички в българския език отдавна са заети, младежо! Те не се вземат наготово, а са плод на творческо въобръжение. А хората с такова получават повече от 10 лева.
 
Последно редактирано:
От: 10 лв за една думичка

component
komponent

Ако имаш ресурс и аз ще ти продам нещо, но си трябва бая ресурс :)
 
От: 10 лв за една думичка

Пчеличка ООД - като работна пчеличка вършиш сто неща. Универсално и подходящо, като в същото време неангажиращо с някаква конкретна дейност.
 
От: 10 лв за една думичка

За такава думичка има фирми, които се занимават с проучване на пазара ама няма да е под хилядарка :) в най-добрия случай. Иначе тука ще има фенове, които между другото ще си дадат мнението, но не очаквай кой знае какъв успех с "думичка която на теб ти е харесала" ...
 
От: 10 лв за една думичка

Аз предлагам Тъпир ЕООД, комчето е заето ама може да си земеш инфото. Предполагам че БГ-то също е свободно :) Просто, ясно и се запомня. Иначе мога да помогна в областта на хамалските услуги, даже мога да менажирам 2-мата циганина, който за в бъдеще ще са съпорт в кол центъра на хостинг отдела. Разбира се понеже давам идея, се надявам да споделиш печалбите от космодрума който ще бъде изграден в околностите на село Злокучане.
 
От: 10 лв за една думичка

За сега получих само едно хубаво предложение. Другото си е чиста проба спам.
Обидите ще ги прескоча и няма да отговарям на тях, защото смятам, че сме се събрали интелигентни хора тук. А за цената, която коментираше тук господина, който е на 16 (?!?) за ПОНЕ 1000 лв... пак ще си замълча.
Поисках съвет, а не спам. Аз съм описал освен тези 10 лв какво друго можете да получите, но явно няма достатъчно гъвкави хора тук.
Продължавам да търся!
 
От: 10 лв за една думичка

Ааааа ти не каза че ти трябва интилигиенцията на форума! Ето ме идвам на бял кон :) .
Един вид ти където отиваш аз от там идвам :) Имал съм всичко това и моя интилигиентен съвет е да не се занимаваш...
Обаче понеже си се ентусиазирал и съм сигурен че си се пренавил и няма да се откажеш, няма да ти се разсърдя че не си ме послушал :)
Нацелил си кофти момент за такъв бизнес, но... твоя воля. Само ако знаеш колко нерви ще изпотрошиш с клиенти...
За име: не си длъжен да е свързано с действието на фирмата ти. Кръсти го на име което ти харесва. На дъщеря, майка или герой от книга или игра... Все тая
Стига да не е Гинка или Пенка. Имал съм фирма занимаваща се с това което и ти искаш да правиш. От 2003 до 2008 си работеше ипечелеше доволно. Но после... нещата доста се забатачиха. Надценката е малка, конкуренцията голяма. Евтините компоненти се чупят а скъпите се продават трудно. Всичко това води до много недоволни клиенти и всички последствия от това. Аз лично не бих се занимавалс подобна дейност дори ида ми гарантират над 100 000 годишна печалба
 
От: 10 лв за една думичка

Ааааа ти не каза че ти трябва интилигиенцията на форума! Ето ме идвам на бял кон :) .
Един вид ти където отиваш аз от там идвам :) Имал съм всичко това и моя интилигиентен съвет е да не се занимаваш...
Обаче понеже си се ентусиазирал и съм сигурен че си се пренавил и няма да се откажеш, няма да ти се разсърдя че не си ме послушал :)
Нацелил си кофти момент за такъв бизнес, но... твоя воля. Само ако знаеш колко нерви ще изпотрошиш с клиенти...
За име: не си длъжен да е свързано с действието на фирмата ти. Кръсти го на име което ти харесва. На дъщеря, майка или герой от книга или игра... Все тая
Стига да не е Гинка или Пенка. Имал съм фирма занимаваща се с това което и ти искаш да правиш. От 2003 до 2008 си работеше ипечелеше доволно. Но после... нещата доста се забатачиха. Надценката е малка, конкуренцията голяма. Евтините компоненти се чупят а скъпите се продават трудно. Всичко това води до много недоволни клиенти и всички последствия от това. Аз лично не бих се занимавалс подобна дейност дори ида ми гарантират над 100 000 годишна печалба

По думите ти определено личи, че си минал през тая пътека :) Останалите да го послушат :)
 
От: 10 лв за една думичка

Мдааа виж как лъха на интилигиентност от постовете ми... чак може да се зарази някой...
Само за да трупна още едно мнение искам да добавя че...
Нестава така с десет лева да чакаш интилигентите да се скупчат на тая тема, напротив точно обратното, така привличаш групата 12 - 14 годишни.
По-добре махни тази смешна награда:) На умните десетолевки не им липсват. те искат само да покажат че са умни:
Но... стига им тая награда -
да каже нявга народът:
Евалата...
 
От: 10 лв за една думичка

С тия 10 лева пробвай при някоя брандинг фирма - ще получиш точно една думичка - Дедовия :lol:

Пък ако е заето може да го съчетаеш:
Дедовия Електроникс
Дедовия и Компания
Дедовия и Син
....
 
От: 10 лв за една думичка

Спирам с търсенето за момента.
AMOUN - прав си. Днес имах среща с финансовите съветници и тия дни ще решим какво ще правим.
Другите - не ме карайте да не спазвам добрия тон, моля.

Модераторите - заключете темата, моля. При добри новини ще пусна нова.
 
От: 10 лв за една думичка

Спирам с търсенето за момента.
AMOUN - прав си. Днес имах среща с финансовите съветници и тия дни ще решим какво ще правим.
Другите - не ме карайте да не спазвам добрия тон, моля.

Модераторите - заключете темата, моля. При добри новини ще пусна нова.

тцтцтц, още не си почнал пък спря. И какво споделиха финансовите съветници?
 
От: 10 лв за една думичка

тцтцтц, още не си почнал пък спря. И какво споделиха финансовите съветници?
Че няма пари... :lol: то затова се спира търсенето
 
От: 10 лв за една думичка

Че няма пари... :lol: то затова се спира търсенето

Кви финансови съветници, кви 5 лева е, ще ме сцепите от смях, Against много правилно те посъветва, "Дедовия Електроникс", регистрирай го докато е свободно че някой от бизнеса с компоти може да те изпревари. :D
 

Горе