10 причини да блогвам

BullBlogger

New Member
Здравеите, реших да пусна една скромна статийка за начинаещите блогери. :wink: Сигурен съм, че всеки има своя гледна точка - коментарите са добре дошли.

Тъй като ме е страх Google дане ме накаже за дублирано съдържание пускам само линкче към нея. :mad:

Тъй като от друга страна не искам да дразня модераторите и другите съфорумци :evil:, че си правя SEО :mad: пускам линка в code:mrgreen:.

PHP:
http://www.bullblogger.info/2009/11/10.html
:arrow: ПП. целевата аудитория на блога ми е съвсем начинаещите в интернет бизнеса :cry: и конкретно в блогването :shock: и още по-конкретно с Blogger:-o. Предвидил съм серия от статии и видео :shock: материали за тези, които все още не се чувстват в свои води пред компютъра.

Естествено ще има няколко специални изненади за Predpriemachi :D
 
От: 10 причини да блогвам

Тук е окей да пуснеш линк към интересно четиво, така че линквай смело.
 
От: 10 причини да блогвам

Благодаря, само още не е ясно дали четивото е интересно та за това се въздържах...
 
От: 10 причини да блогвам

Нещо съм отегчен и в леко хейтърско настроение та зех че погледнах по диагонал четивото с първоначалното намерение да изразя презрението си към подобен род писания... Обаче статийката се оказа чудно добре написана и забавна!

А между другото някой може ли да каже защо като добавям репутацийка на някого, това не се отразява?
 
От: 10 причини да блогвам

благодаря за високата оценка особено предвид хейтърското ти настроение :wink:

радвам се, че начина на писане допада дори на напреднали в бизнеса - явно ще допадне и на аудиторията,за която е предназначен :)
 
От: 10 причини да блогвам

Репутацията се отразява, но един глас в плюс не вдига с една цифра там.
Администраторите могат да споменат колко гласа плюс са равни на една единица репутация.
 
От: 10 причини да блогвам

Приятно написана статия, но определено си скаран със запетайките и са се получили доста дълги изречения.
И още нещо, ако позволиш съвета.
Когато пускаш статия в социални мрежи - преразказвай, а не копирай дословно съдържанието.
В момента copyscape наистина ти дава дублирано съдържание на статията.
Това са 2 социални мрежи.
Иначе успех в блогването:)
 
От: От: 10 причини да блогвам

Приятно написана статия, но определено си скаран със запетайките и са се получили доста дълги изречения.
И още нещо, ако позволиш съвета.
Когато пускаш статия в социални мрежи - преразказвай, а не копирай дословно съдържанието.
В момента copyscape наистина ти дава дублирано съдържание на статията.
Това са 2 социални мрежи.
Иначе успех в блогването:)

Благодаря, за коментара. И за запетаите, и за социалните мрежи си прав. За съжаление понякога в бързината се поувличам и изреченията се превръщат в абзац.

А за социалките в случая бързината беше за сметка на качеството - няма как да преразказвам и да ползвам субмитърче :wink: Пиша този блог между другото, за забавление и да ударя едно рамо на начинаещите - всички сме били такива.

Поздрави :)
 
От: 10 причини да блогвам

Преведена и леко променена една моя статия на английски език, браво бе блогер!
 
От: 10 причини да блогвам

Преведена и леко променена една моя статия на английски език, браво бе блогер!

извинявай, но би ли дал url към горната статия - наистина бих искал да видя откъде съм плагиатствал

ПП би било изключително хубаво ако статията ти я има в web.archive.org или поне в кеша на гугъл това със сигурност би доказало горното твърдение

ППП просто отбелязвам, че ако не докажеш твърдението си обвинението ти може да се счита за клевета по смисъла на чл. 147 от Наказателния кодекс. За улеснение съм ти приложил извадка

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

Можеш да бъдеш сигурен, че разполагам със средствата, времето и ресурсите за да повдигна обвинение.

Оставам с любезно очакване на твоя линк

Поздрави BullBlogger
 
Последно редактирано:
От: 10 причини да блогвам

Хаха.. Май доста насериозно си взел виртуалните си подвизи.
Поздрави и недей да съдиш хората :)
 
От: 10 причини да блогвам

Не, бе що аз нищо лошичко не правя. Просто във виртуалното пространство важат същите правила и закони като в офлан пространството. :D
 
От: От: 10 причини да блогвам

извинявай, но би ли дал url към горната статия - наистина бих искал да видя откъде съм плагиатствал

ПП би било изключително хубаво ако статията ти я има в web.archive.org или поне в кеша на гугъл това със сигурност би доказало горното твърдение

ППП просто отбелязвам, че ако не докажеш твърдението си обвинението ти може да се счита за клевета по смисъла на чл. 147 от Наказателния кодекс. За улеснение съм ти приложил извадка

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

Можеш да бъдеш сигурен, че разполагам със средствата, времето и ресурсите за да повдигна обвинение.

Оставам с любезно очакване на твоя линк

Поздрави BullBlogger
Свиквай, ако можеш с такива твърдения.
Тук ги има колкото си искаш и това е играта по-по-най.
Естествено, че няма да получиш линк:)
 
От: От: 10 причини да блогвам

Не, бе що аз нищо лошичко не правя. Просто във виртуалното пространство важат същите правила и закони като в офлан пространството. :D
Мисля, че някой път трябва да пробваш.
Един път ще ти стигне.
 
От: 10 причини да блогвам

http://gosubloggers.blogspot.com/2009/10/152-do-and-dont-when-you-blogging.html Иззето от тук . И по полека юристче , много си напред със закона , щял да изисква данни (rofl) нали си юрист, много добре знаеш че ще ти трябва съдебна заповед за тия данни , кой си ти че ще искаш данни о боже успя да ме разсмееш (rofl) , че кой си ти бе божеее....
 
Последно редактирано:
От: 10 причини да блогвам

scorpiass чакай бе, снимката е същата съгласен съм - просто я намерих в нета ако е твоя ще я сменя, нямам възражения, но текста е доста различен не мислиш ли
 
От: 10 причини да блогвам

Скорпи, имам предложение: ако снимката е твоя ще я сменя в същото време очаквам да се съгласиш, че двете статии - и твоята и моята се различават. Във форума сме да си помагаме а не да си пречим

ОК?
 
От: 10 причини да блогвам

Считам спора за приключен, м др от всяко нещо си има полза - сигурно щях да пропусна блога ти, а сега влязох и блогът ти е доста интересен. От сутринта го чета и предполагам няма да възразиш ако коментирам в него

Cheers
 

Горе