10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Blinky

Owner
Попаднах на една много яка статия, която иска да споделя с вас тук. Става дума за 10 тайни начина, по който можете да накарате изкрънкате големи суми от инвеститорите. Реших да я шерна тук, защото последно време често попадам и на статии, в които хора си търсят инвеститори за идея, проект, сайт и т.н.

Като основни точки, ще преведа точно тях, за тези, които нямат възможност да изчетат статията от линка по-долу:

1. Напълно разбиране на пазара и къде точно вашата компания се позиционира на него.

2. Имате стабилна стратегия за привличането на клиенти и знаете колко ще ви струва.

3. Имате добра и приложима идея как да задържите клиента при вас.

4. Добра аргументация защо имате нужда от парите на инвеститора.

5. Представяне на солиден план на това как ще изхарчите парите.

6. Съберете надежден и експертен екип, като всеки от него има точно определени роли.

7. Имаш ясен поглед над бизнеса, като процес.

8. Направи срещата разговор, а не монолог.

9. Поведението е от значение: Бъдете отчетливи, проявяващи работна етика

10. Демонстрирайте гъвкавост към промените: Създаването на добър старт е добро начало.

Повече тук: http://www.entrepreneur.com/article/227508#ixzz2aZJoZhNz
 
От: 10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Блинки имаш ли ги тия неща е много вероятно да не ти трябват инвеститори или по скоро инвеститорите ще те молят да ги включиш.
 
От: 10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Блинки имаш ли ги тия неща е много вероятно да не ти трябват инвеститори или по скоро инвеститорите ще те молят да ги включиш.
Прав си, но става дума за много пари. В наше време трябва освен да имаш добра идея, която искаш да реализираш, но също така и да си много убедителен в нея. Най-ефективната формула, която действа е да вярваш в нея до край. Няма нищо по-силно от вярата, както като стимул, така и като двигател, ако искаш да продадеш на някой. Личи и кога му продаваш някой шит и кога нещо наистина перспективно. Най-малкото може да го усети в тона на гласа ти, когато го представяш. Оня блясък в очите и т.н.

Но когато идеята е добра и ти си име (всеки твой проект е виждал бял свят успешно), то тогава идва момента да ти предлагат субсидии, за да вземат част от това. Пожелавам на всеки това. ;) На никой не му се изпуска вълната, нали? :)
 
От: 10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Абе да ти кажа не всеки гледа вълната аз лично ги предпочитам бръснати :)

Когато става въпрос за много пари инвестиция - Според мен три типа хора търсят инвеститори.

Лунатици - Сънували са че са открили вечният двигател и търсят друг дето да е спал накриво да налее една торба пари

Хора които практикуват даден бизнес напълно са наясно с нещата и просто искат да се разширят да завземат нови пазари и тн. - Такива хора ако им е читав бизнеса и банките ще ги уважат.

Третият тип са хора които са работили за други хора в дадена сфера- "откраднали" са технологията на бизнеса и искат да започнат сами ама са им къси крачетата.

Ако има и други видове ще се радвам да ги чуя.
 
От: 10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Ставал съм свидетел на маркетинг срив, породен от невалидно големия очакван брой участници в дадено мероприятие, подаден от съответния пишман организатор, към спонсорите (може и да го помниш Банко :) ).

За това, според мен е важно да се отбележи, че трябва да имате план и в случай на провал (ефекти, чрез дефекти). Това ще покаже на инвеститора, че не летите в облаците и сте про-активен.
 
От: 10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Повечето от тези съвети от американската действителност са трудно приложими у нас,
в сферата на малкия или начинаещ бизнес по-конкретно.
Точка 6 например - събиране на професионален екип си е скъпо удоволствие,
освен, ако всичките експерти не са ти приятели и ти помагат безвъзмездно,
ама къде ги такива.:)
 
От: 10 тайни, с които да си уреждате големи пари от инвеститорите

Ставал съм свидетел на маркетинг срив, породен от невалидно големия очакван брой участници в дадено мероприятие, подаден от съответния пишман организатор, към спонсорите (може и да го помниш Банко :) ).

Мисля, че се сещам. :) Не съм присъствал на такова нещо от години. Ти видя де. :)

Да, ще се съглася, че имайки план Б, винаги нещата изглеждат по-стабилни и биха предизвикали известна степен доверие. Но това, аз лично, бих го представил след като ме попитат, защото малко криво ще гледа човека, ако си направил спасителен план. На практика е супер, но тогава му щраква лампичката, че явно и провала е опция. И то явно, върху която е мислено. :)

Събирането на екип, реално е и трудно, но и доста значимо. Нали, говорим за голям и сериозен проект.
 

Горе