$100 за реклама - как бихте ги похарчили?

obione

Member
Преди дни пуснах нов сайт; имам естествен трафик от около 300-400 уникални...сега ще пусна новият sitemap.xml на google и yahoo

kak да похарча сега и планираните $100 така че да постигна най-добър резултат? (трайно увеличаване на уникалните)

От гледна точка на покритие и практичност, не мога да се занимавам с $5 сделки с 20-30 уебмастери...google е скъп (или поне така ми се струва, погледнах накратко) Вероятно бг компания е най-доброто...но дали с банери или ключови думи; и коя компания?

Ценя меннията на експертите от всички нива тук, и се надявам както на добри идеи, така и нещата да се развият така че и вие да си получите частичка от моят скромен бюджет..

[url]http://www.obiavi.com/[/URL]
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

Имам да пускам няколко техники за продажба. Всеки ден правя нещо със сигурност - проверявам пощата си! Как бих се зарадвам на т.н. нежелана поща (СПАМ) в която да открия че има нов сайт за обяви, където мога да публикувам техниката си.
Туй от мен.
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

понеже си ми адаш щи кажа...
купи си бира за тия пари...
седни пред компа и докато
я изпиеш регистрирай сайта
където ти падне...
директории обяви дригове плигове и изобщо където видиш дупка го пъхай!
като свърши бирата ще видиш колко по добре си направил отколкото по какъвто и друг начин да ги похарчиш !

Аз така правех и успеха е налице :)

и да кажеш че гогле е скъпо...
пусни по 2-3 центя за клик
или пробвай в оновафейсбука бре
там ми влизат три дена подред по 1000 циганина само за 5$
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

съвета за бирата не е лош = ще стане един ден... ама нямам време...

adwords (от fozzy) ми дава малко положилтелни резултати - ще я оставя да върви...докато ми стигат 25+10-те кинта, после мисля за бг банери...

обаче само като видях формата на еиизитрейдър и ми се отщя - дайте идея за по-кратка форма...тази трябва да си взема ваканция да я попълвам...
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

какъв ейзитрейдър ? обясни ми че не разбирам какво си мислиш да постигнеш с реклама в подобни програми като ейзитрейдър ?
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

...но дали с банери или ключови думи; и коя компания?

[URL="http://www.obiavi.com/"][url]http://www.obiavi.com/[/URL][/URL]

Мисля, че е по-добре да рекламираш с текстови обяви, а не с банери, ако искаш повече директни кликове. Ако пък искаш имиджова реклама, то банерите са по-добре - независимо от изградената от средностатистическия потребител рекламна слепота после почват да докарват индиректно посетители, особено ако домейнът е лесно запомнящ се.

Прецениш ли, че банерите са по-добре, то иде време за малко реклама - едновременна публикация в 10 сайта, която за потребителите на този форум струва само 5 лева на месец. Импресиите не са гарантирани, но приблизително ще са към 30000 за банер. Повече подробности - в тази тема
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

и да кажеш че гогле е скъпо...
пусни по 2-3 центя за клик
с тия 2-3 центя после се чудиме защо са толкова малки печалбите от adsense
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

покачване на трафика...уникалните, популяризиране, банери... Това ми е целта. обаче не мога със еиизи щото явно формата им за записване е объркана...Не мога и да се занимвам с 20 човека за по 5 кинта на сайт...
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

Ако е този сайт за обявите, за 30 лева мога да ти го направя ВИП за 1 година в [url]http://obiavi.bgsite.info[/URL] и ще бъде най-отгоре в категорията, над obiavi.org.
 
От: От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

Не е добре да взимате част от изречение и после да казвате че е подвеждащо...
Да, съжалявам, не съм прочел цялото изречение, извинявам се.
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

Та видях тук по темите за ефективността от/на Adwords...и имаше едно точно мнение че човек ако не знае какво прави е загуба...аз май съм в тази категория.

а имаше още едно добро мнение - че трябва да се пробва... и аз пробвам. 25 + 10 = $35 до тук ... имам още малко парички за пробване (т.е. неизпитани, не препоръчни методи)

в крайна сметка, чакането с биричка в ръка също не е лоша идея...
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

Направи си тениска с адреса на сайта и отиди на механа+дискотека и готово :D :D
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

И аз мисля, че е най добре да инвестираш в линкове :) защото е по-добре да се стремиш към трафик от гоогле, а не непостоянен трафик от банери тук и там :)
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

ти да не си акурец или зелец че да набиваш да переш пари по гугъл за сайт за обяви ! на теб ти трябва гугъл да вкарва народа при теб от резултати - затова ти трябва контент контент с епраи с хора
обаче ти ги нямаш и става затворен кръг :)
затова мой да се възползваш от на D$G услугите ! да ти набием 10-50 000 обяви в саита ... ама той уордпрес и ша умре на толкова де значи 5 000 да кажем
за да имаш добър старт в живота
последният сайт на който му го напраихме
плати - забравих че беше преди месец...
300 лева ли май за 30-50 000 обяви някъде
отогава досега му се вдигна от 150 на над 700 на ден трафика

ама за 100 лева няма да се хвана да подгрявам машината да точи и ръга :)
имах обява някъде тук в пазара дори ...
за съжаление само 2-ма се възползваха - ама другите незнаят какво изпускат ...

но това е сайт за обяви аз твърдя че без начален старт трябва да седнеш като идиот и да нахакаш няколко стотин обяви сам тогава за месец ама щи писне на 30-стата обява :)
 
От: $100 за реклама - как бихте ги похарчили?

благодаря за мнението... разбирам че е коато нещата вървят, те вървят добре... не мога да слагам обяви ... това е неправилно от гледна точка че само на потребителите са обявите собственост - т.е. те си ги притежават, и слагат и махат когато си искат...

$35 (25+10) разхода за Адуърдс май даде малко резултати тази седмица...Понеделник - рекорден трафик, Петък - от към 100 нови обяви...

какво ще стане при 5,000 - не знам, ще видим, за сега се чудя как да продължа другата седмица...

за сега имам 2 идей: да си направя сайт за класации, и естествено да си се класирам като #1, другата е да видя какво мога да си купя като ефтини линкове / банери ... защото то май за големите агенций няма да имам парички.

при всички положения, ще продължа да разправям какво става тук - форумът е добър от гледна точка на комбинация от експертиза и опит... пък дано моят опит е полезен на накого...
 

Горе