12 прогнози за развитието на интернет през 2012 г.

Blinky

Owner
Видях една интересна статия в инвестора и мислях да я споделя тук:

12 прогнози за развитието на интернет през 2012 г.

Да правиш прогнози е доста трудно, особено за интернет бизнеса. Но пък самите предсказания са забавни. И понякога може да се окажат полезни. Те рядко са правилни, но може би пък могат за усъвършенстване на обмислянето на бъдещи стратегии.

Междувременно Google води война на платформите с Apple и бе унизена на таблетния фронт. Начинът, по който Google може да завземе този пазар, е като имитира стратегията на Amazon за продажба на радикално по-ниски цени на таблети, вероятно и на загуба. И за първи път компанията може да стори това, тъй като освен всичко е и в процес на закупуване на производителя Motorola.

През изминалата година платформата за микроблогинг колебливо експериментира с различни рекламни формати и сега вече изнамери форматите, които работят за рекламодателите и потребителите. 2012 г. ще бъде годината, в която Twitter наистина ще започне да генерира много сериозни приходи.

Има интересни неща, препоръчвам я.
 
От: 12 прогнози за развитието на интернет през 2012 г.

Аз имам лошото предчувствие, че големите компании ще направят всичко възможно да затрият малкият интернет предприемач. Политиката здраво ще влезе в интернет и ще започнат да затягат нещата все повече, даже ще започнат да съдят малки сайтове за невъзможни за тях суми, което ще принуди останалите да се откажат да блогват. Изобщо в последните години имам усещането, че свободата все повече се ограничава. Ето сега, дойде му на човек някоя идея и първо започва да мисли за закони, правила и безопасност, вместо направо да започне да работи и да печели пари.
 

Горе