2д или 3д

shelby

Member
Преди време много исках да се науча да правя игри взех една книга за c++ ама ми се видя космически трудна и не разбрах нищо .Преди две години почнах да уча html,javascript,php ajava с който все още се заблуждавам ,че уж знам нещо.И сега въпроса ми за правене на 2д или 3д игри какво трябва да науча и откъде трябва да почна ?Поне имам голямо желание да се науча и не се отказвам лесно !
 
От: 2д или 3д

Научи това, дето ти се е видяло космически трудно, иначе никакви игри няма да можеш да правиш.

С картинки 2д, 3д или 4д, няма да направиш игри, можеш да си свалиш и от Гугъл.

No pain no gain!
 
От: 2д или 3д

Научи това, дето ти се е видяло космически трудно, иначе никакви игри няма да можеш да правиш.

С картинки 2д, 3д или 4д, няма да направиш игри, можеш да си свалиш и от Гугъл.

No pain no gain!



Може ли да ме насочиш с някаква книга да започна или някакви онлайн уроци ?
 
От: 2д или 3д

Да правиш ще ти е трудно. Просто конкуренция, не може реално да се състезава сам човек. Времената когато хора ей така си прашеха игри останаха някъде около първите аркадни.
После игрите взеха да стават по-големи, сложни и стана практически невъзможно. Има програмисти, има моделисти, дизайнери на нива, character designer-и, props designer-и... и т.н. И всички тия хора по принцип работят под сериозен стрес и с много бързане. Колкото и добро желание и безкрайно време да имаш, прсто няма как да разбираш от всичко на ниво, достатъчно високо да си конкурентен. Графика без engine са си просто картинки, engine без добра графика пак никой няма да го играе.

Като че има някакъв шанс само при web-игричките, базирани на Flash или multiplayer browser-based стратегиите (въпреки че при вторите пак не съм чувал сам чошек да е успял). Zuma, Sven и подобни - прости, но зарибителни си направиха удар де :wink: - доказателство че с добра идея можеш да пробиеш и с минимални ресурси.
 
От: 2д или 3д

аз много си падах едно време по конзолните unix онлайн игри
бих се зарибявал и сега даже, нищо че е 21 век и на Марс вече има Кока Кола и МкДоналдс
 
От: 2д или 3д

якото на марс е че там хамбургерите не се развалят няма наличие на кислород седят като в консерва
 
От: 2д или 3д

ОМГ ПОВЕЧЕ КАРТОФИ ОТ МАК ДОНАЛДС НИКОГА!!! Това просто е... без коментар.... ненене, дали наистина това са картофи?
 
От: 2д или 3д

даммм май наистина ще го направя, ама на балкона... че вкъщи много ще замирише... И след това този експеримент отива в блога на антирекламата :p
 

Горе