2 сайта на един хост

iNDESiGN

Member
Mога ли на един хост да сложа два или повече сайтове, като в главната директория имам един сайт (thepartypills.info) , a в поддиректории да сложа др сайтове, но с отделен домейн (не блабла.thepartypills.info)... ?
хоста е от годеди...
 
От: 2 сайта на един хост

Аз на много места ползвам по няколко домейна на един хостинг, първия вариант който съм ползвал е в index.php да проверя $_SERVER['HTTP_HOST'] и да инклудна съответния файл за този домейн, другия ми вариант е с mod_rewrite във файла .htaccess RewriteCond %{HTTP_HOST} ... и да пренасоча домейна към някаква директория. При GoDaddy със сигурност ще може, даже може и по-лесни варианти да има там.
 
От: 2 сайта на един хост

По лесния вариант е ако го имаш като опция добавяш AddOn домейн и ти се образува една папка извън piblic_html, качваш си нещата там сменяш nameserver'ите към хостинга и си гледаш кефа :)
 
От: 2 сайта на един хост

Аз имам проблемче с пренасочване на един .ru домейн към вече съществуваща директория. Структурата на директориите ми е:
bg
bulgaria
forum
ru
www
Като в случая във www се помещава уеб сайта, а в другите директории има по един Index.php.
Не се използват различни файлове за различните езици, на които е сайта.
Посъветваха ме да поставя следния израз в .htaccess файла:
Код:
RewriteEngine On
RewriteRule ^ru/ - [last]
RewriteCond %{HTTP_HOST} (www.)?kapital-bg.ru [nocase] RewriteRule (.*) ru/$1 [last]
Това в случая не помогна, някакви идеи?
 
От: 2 сайта на един хост

Аз пък имах друга ситуация:

На сайта ми има начална страница, автобиография, кратко описание на моето Аз, които се взимат от БД. Преди имаше инструмент за теглене на клипопве, страничка за администрация на онлайн радио и още няколко скрипта, които правят други неща.

Целта ми беше скриптовете за радиото и за vbox да са на отделни VirtualHost, но да останат в папката, където са всички останали файлове, за да не копирам картинките, CSS файловете или някакви други неща като създаване на symlinks към директории.

Използвах това решение:


ето index.php:

<?
//echo "hi";
//exit();

switch ($_SERVER["HTTP_HOST"])
{
case "home.voic4e.com":
case "voic4e.com":
include "indexes/home.php";
//head();
//foot();
break;

case "radio.voic4e.com":
//header("Location:http://home.voic4e.com/vbox.php");
include "radio.php";
break;

case "vbox.voic4e.com":
//header("Location:http://home.voic4e.com/vbox.php");
include "vbox.php";
break;

case "www.voic4e.com":
case "voic4e.com":
header("Location:http://home.voic4e.com/");
break;
}
 
От: 2 сайта на един хост

Правиш един аддон домейн, настройваш нейм сървърите и си готов. Ако нямаш допълнителни аддон домейни пиши на съпорта им. Аз така направих със СуперХостинг.БГ и те ми даваха колкото си искам аддон-и срещу 10лв на месец всеки. Е гоудадди може да ти вземат повече, не се знае. :)
 
От: 2 сайта на един хост

Бате срещу 10 в на месец ГоДади ти дават неограничен брой домейни, неограничен трафик, неограничено място и хостинг, който не съм видял да е спрял последните 2 години от както съм клиент.

място за сравнение с БГ "хостинга" няма.
 
От: 2 сайта на един хост

@angelovarna,

Код:
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?kapital-bg.ru
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/ru/
RewriteRule ^(.*)$ /ru/$1 [L]
 
От: 2 сайта на един хост

Може ли да помоля да ми обясните като на идиот каква е идеята на тези AddOn, че нещо не мога да загрея? За какво Ви е това AddOn - не става ли да си направите VirtualHost-ове?
 

Горе