Продава се: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

bigdarkmad

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте,

Не знам дали очаквате такава тема тук, но продавам двe SSD Samsung 850 EVO 120 GB. Чисто нови и не разпечатани. Взети са от Amazon.co.uk. Поръчвах за мен, един приятел ме помоли да взема и на него.
Съгласих се, понеже с човека се познаваме отдавна, накрая се оказа че има "финансови затруднения" и няма възможност да ми плати дисковете.
Така се оказах с 3 SSD Samsung EVO 850, едно от което е сложено на моят лаптоп. Трябва да кажа, че съм предоволен от производителността, понеже единственото, което спъваше машината е SSD-то (имам i7 процесор и 16 GB рам, но предишния хард беше бавен, макар и на 7200 оборота).
Та продавам другите две SSD, ако някой от членовете на форума има интерес. Цената е 130 лева, мога да пратя по Еконт, както казах дисковете са не разпечатани, в оригиналната си опаковка.
Можете да видите прикачените снимки, за да получите по добра идея, точно такава е оригиналната опаковката като на картинката. При интерес пишете ми тук или на лично, за да се разберем.
Благодаря.
71Dsj4FfC9L._SL1500_.jpg71Tz4jgszSL._SL1500_.jpg71JA6B-LETL._SL1500_.jpg
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Аз наскоро си купих същия диск, доволен съм. Взех го за 170лв.
Цената от 130лв е супер, но... Как стои въпроса с гаранцията?
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Мога да дам номера на поръчката в Амазон, предполагам че те си я обслужват като Европейска гаранция - 2 годишна. Би трябвало и самия самсунг тук да я обслужва поне до 2рата година, все пак сме в Евро Съюза.
Досега нямам развалено нещо взето от Англия и не моге да кажа, със сигурност знам че на Apple нещата, без значение какъв е произхода им се обслужва гаранцията от официалния сервиз, както и на дузина други марки така става.
Като се замисля, за две години само една Хлебопекарна ми се е разваляла и тя беше от Технополис.
За по мнителните поствам Screen от поръчката.
Поръчка.jpg
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Взех един обектив от Амазон.де, според тукашния им представител бил нелегално внесен в Европа. Така, че имайте едно на ум.
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Бих дал под 100 лева за единия.
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

jackosz: Последния ми таблет дойде така и понеже не беше директно от Амазон, се оказа че е внесен от Португалия в Англия, или така наречения grey market. И като е нелегално внесен в Европа, да не би да е нелегално правен в завода на производителя?
Все едно да вземеш Мак Бук Про от Щатите и да ти кажат, че е нелегално внесен. По - скоро говорим за оригинални продукти и ментаци. Ако си взел Ментак няма гаранция, ако продукта е легално произведен и продаван в Европа, гаранцията си важи според правилата на Евро Съюза.
Като вземеш Мерцедес от Германия чисто нов, тука местния дилър е задължен да го обслужва гаранционно също, понеже са част от веригата. Може да не им харесва на нашите псевдо легални сервизи, че трябва да обслужват стока, която не е закупена директно от тях, обаче като сме в ЕС все по - често им се налага.
По твоя случай:
http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1632779&t=1632764
Явно си купил от "китаец" или "индиец" прикрит в Англия, както повечето в Ebay.

Другото в БГ-мамма пазаруват като ненормални от Амазон Англия и Германия, имат над 40 теми с поръчки и прочие, ако беше толкова "не на далавера" едва ли щяха да поръчват от там. Пак казвам, ако купувате от съмнителни продавачи, с много негативни отзиви или от псевдо-частни лица, може стоката да не е оригинална. Мойте дискове са си с оригинални сериини номера и прочие.
 
Последно редактирано:
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

uphero: Може и да ти го подаря ако искаш, понеже не ми е ясно колко "лесно" от Жар и прочие Ви обслужват рекламациите.
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Това е обектива:

http://www.amazon.de/gp/product/B0012UUP02?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Продава и доставя Амазон. Тукашния представител твърдеше, че е нелегално внесен в Европа и искаше да му се обадя допълнително да се разберем. За 200 лв не ми се влизаше в циркове, а и обектива е много добър за тази цена.
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

ЖАР си обслужват много добре гаранциите до месец ако е дефектен го сменят с друг.Може ли снимки и има ли крачета за настолен компютър.
 
Последно редактирано:
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

uphero: Може и да ти го подаря ако искаш, понеже не ми е ясно колко "лесно" от Жар и прочие Ви обслужват рекламациите.
Сега да намеря и някой да каже дали може да се монтира туй чудо при мен :D и ще ти пиша с оферта.
 
От: От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

ЖАР си обслужват много добре гаранциите до месец ако е дефектен го сменят с друг.Може ли снимки и има ли крачета за настолен компютър.
SSD-то за да има крачета, трябва да го вземеш като част от конфигурация. В случая аз купувах като за лаптоп и затова идва във вида, който виждаш на картинката. Понеже моята си опаковка (както и останалите две SSD) са в офисът, мога утре да мина и да ги снимам, но нищо по различно от това, което е в първия пост.
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Това е обектива:

http://www.amazon.de/gp/product/B0012UUP02?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Продава и доставя Амазон. Тукашния представител твърдеше, че е нелегално внесен в Европа и искаше да му се обадя допълнително да се разберем. За 200 лв не ми се влизаше в циркове, а и обектива е много добър за тази цена.

Значи тукашния представител е тъпак, все пак сме в ЕС. Реално погледнато доста от фирмите тука също иска да минат метър и да си спестят законово установената гарация от 2 години. На Мак Бук Про за 5 хиляди лева, официалния представител твърди че има една година гаранция, като реално в ЕС минимумът е две. После мислят някакви неща от сорта на една година международна, още една от тях.
Факт е, че брат ми имаше ipad nano от Америка, партита се оказа от тези за изтегляне, и тука в България му го подмениха като пичове. Тоест всичко е много относително. Аз хлебопекарната 3 пъти я носих на ремонт в официалния сервиз и накрая се оказа, че кавалите са толкова слепи, че не могат да видят очеваден проблем...Съдомиялната един от същия сервиз идва я ремонтира един път, после я ремонтира втори пък само че срещу пари. Говорим за уреди купени в България, скъпи марки, поддържани от официален сервиз. Но при мен обикновено 99% от уредите се скапват след гарация, а не по време на нея!
Последно от Англия като ми дойде таблета Samsung Tab 4, се оказа че защитната му лепенка е срязана (тази дето показва, че кутията не е отваряна). Точно след 5 минутен разговор с Амазон Англия, вече се бяха съгласили да поемат целия шипинг на обратно към тяхния склад (без значение с какъв куриер и за каква цена им го пусна, казаха ми дай касова бележна и ще ти върнем парите за пращането на обратно). И освен това ми казаха, че в момента в който таблета е при тях ще ми направят пълен refund. Таблета обаче ми харесва и реших да го задържа. Ако намериш в България търговец дето така да си обслужва гаранциите ще ти кажа браво.
При Жар за две кирливи чанти трябваше да пиша писма, да направя за 3-4 лева телефон и да платя 7-8 лева за доставка наобратно, да не споменявам че парите ги връщат след 1 месец.
Емаг една кучешка храна не могат да ми я доставят 1 седмица, и трябва да звъня на Емаг и Спиди и да се чудя къде ми е пратката и да ми се лигавят....
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Това е обектива:

http://www.amazon.de/gp/product/B0012UUP02?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Продава и доставя Амазон. Тукашния представител твърдеше, че е нелегално внесен в Европа и искаше да му се обадя допълнително да се разберем. За 200 лв не ми се влизаше в циркове, а и обектива е много добър за тази цена.

тукашния представител заслужава една негативна кампания да му спретнем и да се научи ...... ебати идиотите, нали има сериен номер, фактура и тн от амазон де

Terms Europe :D най-долу в пдф файла има на бългаски
http://imaging.nikon.com/support/WWTerms_EuropeAfrica.pdf

Bg Световна сервизна гаранция на Nikon Вашето устройство Nikon има гаранция срещу всякакви производствени дефекти за една пълна година от датата на покупката. По време на този период ремонтите или настройките ще бъдат извършвани безплатно само при представянето на Nikon световна сервизна гаранционна карта, заедно с касова бележка или друго доказателство за покупка, във всеки оторизиран сервиз на Nikon. Удостоверяването на първоначалната дата на закупуване трябва да бъде направено от първия собственик посредством касовата бележка или чрез представяне на друго доказателство. Гаранцията не може да се прехвърля, нито да бъде преиздавана. Гаранцията не покрива повреди, които са причинени от злополуки, неправилна употреба или неоторизиран ремонт, от изпускане, небрежност или неправилно съхранение или такива, причинени от пясък или вода. Тя е валидна само в оторизирани сервизи на Nikon. Гаранцията се дава вместо всички други експлицитни или имплицитни гаранции и всякакво друго задължение от страна на производителя и дистрибутора, с изключение на задълженията, произтичащи от приложимите закони.

отиваш с документ за покупка и гаранционна карта и им казваш че ше отидеш в зашита на потребителите и ще подадеш жалба


ПО ТЕМАТА - ЦЕНАТА и ДИСКА са добри
 
От: 2 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB - цена 130 лева за един

Каква е дефиницията на тукашен представител? Сервиз или диструбутор?
Обикновено съвпадат поне до колкото аз имам наблюдения.
 

Горе