20 регистрации за час, след това тишина ...

donchevp

New Member
Направих си аз един сайт (признавам доста набързо и не много старателно но все пак като функционалност повечето неща ги има).

Все още правя по малко допълнения към него.
Не съм му правил реклама освен събмит в 3 или 4 български директории. Това стана вчера. Днес към 13:00 часа имаше около 20 регистрации. Доста бързо раздвижване, някои потребители натрупаха и по някоя точка (сайта е тип игра - докарай човек, прати смс).

Въпроса ми е на какво се дължи това според вас?

Имам няколко теории:
1. По обяд са влезли 2-3 потребителя от директориите, видели са че с реферал линка могат да си направят точки и са попоканили някой и друг приятел.
2. Просто по обяд повече хора са се чудили какво да правят и са намерили сайта в директориите.
3. По малко от 1 и 2.

Ако има някой който се е занимавал със сайтове от типа "Покани приятел, прати смс, печели точки" моля да сподели впечатления.

Сайта е sheflisi (Full Stop) com.

Всякакви анализи са добре дошли!
 
От: 20 регистрации за час, след това тишина ...

Здравейте,
според мен щом си го регистрирал по директории може да са влезнали от категорията на директорията "последно добавени ако има такива" или просто новите сайтове който са добавени да са с някви преференции и да излезнат на по - горна позиция за даден период от време. в БГТОП мисля, че беше така.
Това е моята теория. :)
п.с. и малко от
1. По обяд са влезли 2-3 потребителя от директориите, видели са че с реферал линка могат да си направят точки и са попоканили някой и друг приятел.

поздрави, айбиемчо
 
От: 20 регистрации за час, след това тишина ...

Дааа има го този момент. Преди години направих първия си сайт и го добавих по разни директории, включитело и в гбг. Бях супер изненадан когато мернах над 2000 уникални посщения на следващия ден. После видях, че сайтът ми е на първата им страница в рубрика "избора на редактора".
И до сега такава посещаемост не мога да постигна за този сайт.
Успехи!
 
От: 20 регистрации за час, след това тишина ...

За това не бях се сетил с "Най - новите сайтове". Ето че имало смисъл да постна :).

Благодаря ви!
Между другото вечерта имах още 20-тина регистрации.
Повечето потребители обаче не са много активни. Ще мисля начин да им дам повод да се връщат.

Поздрави на всички!
 

Горе